Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar tündérmese?

Ez a magyar tündérmese?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%

Ez nagyon szomorú. Egy egész életet végigdolgozó nyugdíjasok álltak sorban órákig.


Halkan jegyzem meg, láttam néhány embert bundában, tele ékszerrel is.

2012. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%
Legalább egy szempontból sikerült visszahozni Horthy idejét.
2012. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
Matolcsi megcáfolta a közgazdaságtant: mégis van ingyen ebéd!
2012. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
34%
Lehet,hogy azok beálltak a sorba akik nem szorultak volna rá,csak ingyen akartak potyázni.
2012. dec. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
80%
Valóban visszahozták Horthy idejét. Már csak a Róbert bácsi hiányzik! Igaz, ő nem csak karácsonykor osztotta az ingyen ebédet.
2012. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

"Lehet,hogy azok beálltak a sorba akik nem szorultak volna rá,csak ingyen akartak potyázni."


És eddig miért nem álltak be az emberek az ingyen portyára? Vagy ha még álltak is, miért vannak egyre többen?

2012. dec. 25. 15:45
 7/50 Dick Esmen ***** válasza:
67%
Ez nagyon szomorú.Ide vezet hát a kormány?
2012. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
12%
Melyik országban nincsenek szegények? Mindegyikben vannak! Nem kell ettől úgy hasra esni! Bírják az emberek hangoztatni mennyire szegények, de kb. 100.000 valóban szegény ember van az országban. A többi csak azt hiszi hogy szegény, mert nem keres annyit mint egy német. A gond a fejekben van.
2012. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
93%

Hanyatt estem, mikor megláttam. Mert hát nekem ez a szegényprobléma szerencsére pillanatnyilag csak egy statisztikai adat. De statisztikailag is feltűnt, hogy Magyarországot a Horthy-korszakban nevezték el a 3 millió koldus országának, most viszont a KSH legújabb jelentése szerint már 4 millióan élnek a létminimum alatt. Ez látszik ebből a sorból is.


A szüleimtől, meg a nagyszüleimtől tudom, milyen volt az a 3 millió koldus országa. Mert ők is szegények voltak, évekig gyűjtöttek egy pár cipőre, és bizony olyan is volt, hogy 3 embernek volt egy cipője, és mindig az húzta fel, aki éppen kiment. De olyan nem volt falun még a legszegényebbeknek sem, hogy ne tudjanak tüzelni és melegedni, olyan nem volt, hogy a fűtetlen szobában fagyjon meg valaki. És nagyon nehezen tudtak megvenni bármit is, de olyan nem volt, hogy ne legyen egy kis krumpli, répa, káposzta, hetente ne tudjanak egy tyúkot vágni, és évente egy disznót. Szóval más volt a régi szegénység, nem volt ilyen totális kiszolgáltatottság. Mert aki ma szegény, az a napi létében van veszélyeztetve. Régen azért minden szegény is előállított magának valamit falun, vagy voltak falusi rokonai, akik azért haláltól meg tudták menteni. Ma hol van ilyen?

2012. dec. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
92%
A Fidesz munkáját mos tmár egyetlen szóval is összegezni lehet: cumi.
2012. dec. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!