Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar tündérmese?

Ez a magyar tündérmese?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
97%
Ja hát igen, Budapest egyik legjobb környékéről tényleg megállapítható, hányan élnek a létminimum alatt Matolcsy bácsi 47 ezréből...
2012. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
10%
Megnyugodhatsz, ugyanezt láttam a Váci úti Tescoban Angyalföldön.
2012. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Komplikato ***** válasza:
92%

"Akkor miért vannak tömve a plázák ilyenkor karácsonykor,"


Mint ex-pláza dolgozó elmesélhetem neked, hogy amit te tömegnek nézel és a Királyi TV annak mond, az régen egy átlag bármilyen napon az átlag vásárlók száma volt!

Régen nem volt híradó főtéma(!), hogy már november végén elindult a "karácsonyi roham", mivel régen már OKTÓBERBEN elindult! És ez régen úgy nézett ki, hogy egy gombostűt nem lehetett leejteni egy plázában,a miket most képeket erről látni (vagy élőben) az lepkefing! Arról az "apróságról" nem beszélve, hogy a budapesti plázák üzleteinek harmada, valahol több mint FELE be van zárva, mert csődbe ment!



"miért vannak tömve az elit éttermek, ..."


Esetleg kérdezd már meg attól a vékony rétegtől aki jól élt, jól él, és kivételezettje a jelen rendszernek és/vagy csak simán sikeres az életben. Ne akard bemagyarázni cseszd meg, hogy a létminimum alatt és közelében élők járnak az éttermekbe, mert körberöhöglek.

2012. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy tudtok valami statisztikát mutatni ezekről a számokról? Nem kötekedésből, tényleg érdekelne. Kíváncsi vagyok minyen ilyenre. Bármilyen link jól jönne.
2012. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
26%

jav: minden ilyenre.


Hát kedves utolsó előtti válaszoló, én lépni nem bírtam a westendben. Ki is jöttem, lezavartam gyorsan amit akartam, mert olyan sokan voltak. Szűk réteg? Tele van a Leroy, tele van a Vörösmartyn az összes étterem. Ez már nem szűk réteg. Nem a létminimum alatt élőkre gondoltam. Hanem az "átlagemberre". Természetesen a létminimum alatt élők nem tehetik meg.

2012. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
6%

"Akarsz róla beszélni, hogy SZERINTED a 4 millió létminimum alatt élő miért nem szegény? Ez a szám 2.5 éve majd' a fele volt még."


A létminimum alatt élők száma hivatalosan annyi! De a minimálbéresek nagyobbik része a fizetése nagy részét zsebbe kapja, csak hivatalosan szegény. Meg aztán az is gond a magyaroknál, hogy nem tudják, hol a határ! Mindent akarnak, még akkor is ha amúgy nincs rá keret. Nyugati módon költekeznek sokan, nem tudnak a pénzzel bánni! Én 2 évvel ezelőtt, még minimálbérből neveltem a fiam! Tenni akartam azért, hogy ne kelljen úgy élnem, ahogy a sok hőbörgő! Lehet jönni azzal, hogy nincs munka, de aki igazán tesz az élete javulása érdekében, az Magyarországon is meg tud élni! Persze nem nyugati béreket kap, de megél! Borsod megye és környéke pedig más kérdés, ők már menthetetetlenek.

2012. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Komplikato ***** válasza:
97%

"De a minimálbéresek nagyobbik része a fizetése nagy részét zsebbe kapja, ..."

Ezt erősen kétlem, mivel egykor lehet így volt, de a mai "47.000-ből meg lehet élni" időszakban simán van ahol melóztatnak minimálbéren vagy ha kedvük van 8 órás minimálért 12 órában. Szóval lehet így volt egykor, de most 1 millió munkanélkülivel réges rég nem így megy a dolog. Ráadásul a legtöbb rosszul kereső olyan helyeken dolgozik, mint kórház, iskola, önkormányzat(!) vagy munkaügyi központ, stb. Nekik tuti nem zsebre megy.

2012. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
14%
Nézem a KSH statisztikáit... fél millió munkanélküli van. Honnan veszitek ezeket a számokat???
2012. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
97%

Na jó, hagyjuk. Félmillió munkanélküli! Látszik, hogy mennyire nem vagy tájékozott. A miniszterelnök úr is a legutóbbi interjújában marha büszke volt rá, hogy jól áll a munkanélküliség. Csak hát sajnos, minden, amit mond, hazugság, manipuláció. Betereltek több százezer embert éhbérnél kevesebbért (részben részmunkaidős) közmunkásnak, akiket munkával rendelkezőkként könyvel el a statisztika. Aztán ott van egy csomó ember, akit nem is tartanak már nyilván munkanélküliként, csak segélyt kap legfeljebb.


És akik dolgoznak, az mennyivel jobb? 100-150 ezer Ft-ból meg lehet élni, sokszor többen is? Így jön ki a 4 millió létminimum alatt élő.

2012. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó, teljesen igazad van. Egyet értek veled sok mindenben. Viszont Te honnan veszed az 1 millió munkanélkülit? Bocsánat, hogy inkább egy statisztikai hivatalnak hiszek mint neked... Agymosott lennék emiatt? Ha én is azt mondanám, hogy IGEEEN 1 MILLIÓ MUNKANÉLKÜLI VAN. Akkor én is okos, meg nem birka lennék? Komolyan nem hiszem el... Létminimum alatt élnek sokan, igen, sokan keveset keresnek igen, sokaknak megélhetési gondjai vannak igen. Viszont ki tehet arról, hogy ha valaki semmihez nem ért, akkor elmegy közmunkásnak? Az állam a hibás mindenért meg a kormány? (a mindenkori természetesen) Véletlenül sem magunkban kell keresni a hibát? (tisztelet a kivételnek, aki önhibáján kívül áll rosszul)
2012. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!