Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar tündérmese?

Ez a magyar tündérmese?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
76%
A szomszedaink (anya es 3 gyerek, apa nem ment), is ott voltak, volt idejuk es mentek. Aztan jottek mutogatni mit kaptak, meg mondtak nekunk nem kell a kenyer mert akkor kidobjak....
2012. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is volt egy hülye bolond barátnőm,aki annyira spórolós volt,hogy eldöntötte,aznap nem dob ki 200 forintot Ikeás húsgombócra,hanem beáll egy ilyen sorba.Én hagytam a pics@ba,nem égtem vele,mert ez tök ciki.Szóval nem mind hajléktalan,spúrkodók is vannak köztük.
2012. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
29%

"Akik szerint itt olyan jól élünk, hogy tele vannak a plázák, és alig férünk a sok jó kocsitól, azoktól kérdezném, hogy jártak-e már életükben Bécsben, Rómában vagy mondjuk Londonban."


Mindegyik említett városban jártam már, arányaiban hasonlóan nagy a tömeg, mint magyar városokban. Londont meg felesleges hasonlítani, mert ott köztudottan rengeteg multimilliomos él.

2012. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
24%

Még nem jártam Bécsben karácsony idején, de most mikor megvettem december 10-en valahanyadikán a karácsonyi ajándékokat a családomnak, nem tudtam lépni sem, annyian voltak. Tele volt a meki, tele volt a Friday's, tele volt a Leroy kávézó, több tíz méteres sorok a pénztáraknál a műszaki áruházakban stb. Szóval senki ne mondja itt nekem, hogy válság van meg mélyszegénység. A mélyszegények a csövesek, meg sokgyerekes családok Borsodban. De az ő számuk nem több millió. Amíg a sok gyökér megveszi a TV-t hitelre, meg családi vacsorát rendez a Leroy-ban, addig nem hiszem el ezeket a tündérmeséket. A szörnyű tény az, hogy mi magyarok imádunk fényűzni, még ha nincs is mire akkor is. Lásd:

- Vacsora egy elit étteremben

- BMW X5-ösöm van, de egy putris lakótelepen lakom

- Aranyórám van, de a cipő kínai a lábamon

stb stb. Ezer ilyen példa van az országban. Meg mi számít mélyszegénynek? 4 millióan élnek a létminimum alatt? Akkor miért vannak tömve a plázák ilyenkor karácsonykor, miért vannak tömve az elit éttermek, miért nem lehet lépni a Vörösmarty téren a 700ft/4dl forraltbort ivók között? És jelzem, nem több a külföldi szöveg amit hallottam, mint a magyar... Szóval, hagyjuk már ezt a mélyszegénységet. Lehet lepontozni.

2012. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
78%
Nincs több érvem, akkor kénytelen vagyok elismerni, hogy ez egy boldog, gazdag, kiegyensúlyozottan fejlődő európai ország, ahol pár deviáns elem megjátssza a szegénységet.
2012. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
83%
25-ös! 24-es vagyok. Abszolút nem ezt mondtam, csak nem akkora a baj, mint amekkorának néhányan beállítják... Máskülönben panganának a plázák, a bevásárlóközpontokban nem lenne minden pénztárnál 15 méteres sor, nem fizetne minden ember a bevásárlókocsinyi cuccért 55000Ft-ot, stb.
2012. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
93%

Reméljük ezt a képet a „békemenetes” éljenzők,- biodíszletek is megnézik!



Egyértelműen a mostani kormányzat hibája az egész, mert a munkanélküli ellátást lecsökkentették 9+3 hónapra, úgy, hogy nem tették mellé a beígért 1 millió munkahelyet!!!

A szociális járulékokat szintén csökkentették, munka meg nincs. 22 800-ból, hogy lehetne vegetálni?


Egyébként megdöbbentő, hogy itt sok hozzászóló mennyire nincs képben a brutális mértékű szegénységről!!! Akkor miért álltak sorban 2-3 órát mínuszokban,a kétes minőségű élelmiszerért ha annyira gazdagok? Vagy miért pusztulnak el otthonaikban évente 400-500 –an minden téli időszakban?

Meg miért van kb. 1 millió ember munka nélkül? Másolja már be valaki az 1 millió álláshírdetést!!!


Az meg egyenesen demagógia, hogy itt mekkora jólét van mert lát egy két luxusautót! Az, hogy valaki lát egy-két ferrarit ennyi erővel modhatná, hogy mindenki milliomos itt.

2012. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
97%

16:58, MINDEN ember ötvenezreket hagy ott a pénztárnál? Ajha, véletlenül nem a Rózsadombon van az a bevásárolóközpont?

Jómagam gyakran járok ilyen helyre, és őszintén, nemigen láttam volna hogy 12 ezernél bárki is többért vásárolt volna.

2012. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 Komplikato ***** válasza:
98%

"de kb. 100.000 valóban szegény ember van az országban."


Akarsz róla beszélni, hogy SZERINTED a 4 millió létminimum alatt élő miért nem szegény? Ez a szám 2.5 éve majd' a fele volt még. És igen konkrétan tehet róla az előző 8 év 3 kormánya, de vastagon benne van a "jól sikerült" unortodox 2.5 év is.

2012. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
17%

ma 17:15


Budaörs, Tesco. Szombat. Irdatlan mennyiségű pénzt hagytak ott az előttem fizetők (kb. 8. voltam a sorban). 30ezer alatt nem nagyon láttam. És ha nincs karácsony, akkor is leggyakrabban, 25-30ezrekért vásároló embereket látok magam előtt. Bár lehet, hogy csak én fogom ki őket.

2012. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!