Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar tündérmese?

Ez a magyar tündérmese?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
88%

' 4 millióan élnek a létminimum alatt? Akkor miért vannak tömve a plázák ilyenkor karácsonykor, miért vannak tömve az elit éttermek, miért nem lehet lépni a Vörösmarty téren a 700ft/4dl forraltbort ivók között? '


Rúgd fejbe a matektanárod! Szegény annyira ostoba, hogy még azt sem tudta neked megtanítani hogy ha kilencből kivonsz négyet még mindig marad öt.

2012. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
98%

"Nézem a KSH statisztikáit... fél millió munkanélküli van. Honnan veszitek ezeket a számokat???"


Eljárunk közmunkára.

2012. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
96%
Én azt se mondtam, hogy 1 millió munkanélküli van. Csak azt, hogy a hivatalos félmilliós számot megélhetési szempontból árnyaltan kell megközelíteni. Mert igenis vannak tömegek, akik a nélkül is nyomorban élnek, hogy benne lennének egy pillanatnyi munkanélküli statisztikában.
2012. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 Komplikato ***** válasza:
93%

"Aztán ott van egy csomó ember, akit nem is tartanak már nyilván munkanélküliként, csak segélyt kap legfeljebb."


Te ugyan nem kapsz segélyt, ha nem vagy regisztrált munkanélküli! Sőt, hiába vagy regisztrált, ha elmúlt 3 évben nem volt meg a 12 hónap meló, akkor se kapsz! vagy ha egy éven belül nem volt 30 ledolgozott napod, akkor sem!

2012. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Komplikato ***** válasza:
91%

Hivatalosan valami félmillió munkanélküli van "csak".

De.

80-120.000 közmunkás melózik. Ezzel az a baj, hogy csak minden negyedik kap munkát, azok is 4-6 órában 23-35.000-es kemény fizetésért. Így vannak 400-480.000-en kb.

És akkor azok akik régen munka nélkül vannak, de már nem veszik őket munkakereső státuszba vagy mondjuk rokkant nyugdíjasok, de ilyen kemény 20-30.000-es illetménnyel, de állást nem kapnak, azok nincsenek is benne. Se az a röpke félmillió külföldön melózó.

2012. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
88%

"Nézem a KSH statisztikáit... fél millió munkanélküli van. "


Ez egy hazugság!!!!

Aki nincs regisztrálva, az nincs benne a statisztikába. Most, hogy lecsökkentették 3 hónapra az álláskeresési támogatást nincs értelme tovább regisztrálva lenni, mert nulla az eredménye a Munkaügyi Központ tevékenységének. Így csökkent is papíron a munkanélküliek száma. Meg a 8 órás közmunkából csináltak két 4 órásat, így trükközve a statisztikákkal. + a 22 800 –hoz kell 30 nap amit sokan ingyenes „önkéntes” munkával teljesítenek, de ezt is munkának számolják el.


AKI NINCS BENNE AZ NEM TUDJA MI FOLYIK EBBEN AZ ORSZÁGBAN.

A valós adatot a munkanélküliek számáról úgy lehet megkapni, hogy a 10 millió lakosból kivonjuk a munkavállalókat, nyugdíjasokat, óvodásokat, iskolásokat stb stb. és így kijön kb. az 1 milliós munkanélküli státusú ember.


„Viszont ki tehet arról, hogy ha valaki semmihez nem ért, akkor elmegy közmunkásnak?”


Ez a másik hazugság, ugyanis minden munkanélkülit kirendelhetnek közmunkára. Nem egy ismerősőm van akit diplomával, érettségivel vezényeltek ki. És nem 47000-ért hanem 23 500 –ért meg 36 000 –ért.Mint ahogyan az elöző hozzászoló is írta.


Látszik beérett a kormányzati uszító propaganda!!!!!

2012. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
16%
Valóban vannak olyanok, akik nincsenek benne a statisztikában! DE! Rengeteg olyan ember van a rendszerben, aki viszont a segély mellé még feketén dolgozik, tehát nem munkanélküli! A fél millió körül munkanélküliek száma nagyjából reális. Szerintem Borsod megyén kívül, aki egy kicsit is életképes, az talál állást Magyarországon is. Én mikor kerestem, mindig találtam munkát 2 hónapon belül. Persze nem ruhatár szakon végeztem, és beszélek 2 nyelven.
2012. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
72%
Ez a hosszú sor mint egy élő grafikon úgy mutatja ennek a dilettáns kormánynak a tehetetlenségét és becsődölt kormányzási eredménytelenségét. Sajnos kikell mondani az igazságot a fideszkormány belebukott a kormányzásba. Orbán teljes fordulatról regél, Matolcsi tüdérmesét vizionál, a kisemberek meg ingyen ételért állnak sorba, ez a szomorú valóság 2012 decemberében Magyarországon.
2012. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
25%
Mennyi demagóg ember van!
2012. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

És ez a legdurvább:



[link]


Ez a kép ma készült a Blaha Lujza téren az ételosztásra várókról.



Amikor Orbán facebook-oldalára kitette Tesényi Zsolt, 32 percen belül törölték.

Az ilyen képeket, leszedhetik és a hírekben el tudják hallgatni a dolgokat. De attól még sajnos ez van ma Magyarországon.

2012. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!