Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják sokan furcsának,...

Miért tartják sokan furcsának, hogy nem vállalnak a magyarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénzük nincs, este dögfáradtan érnek mindig haza, alig élnek.

Mire vállaljanak? Nőzni nincs idejük, nem hogy családalapításra.

Az megmarad a gazdagoknak, akik nem dolgoznak.


2016. jan. 30. 21:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Nem igénytelenek voltak csak szegények. Nem ugyan az.
2016. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
85%

#10


Aki szerint a gyerkevállalás az anyagiaktól függ az mivel magyarázza, hogy egy ország szegénysége egyenesen arányos a gyerekvállalással. (nem mindig de legtöbbször)

2016. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez mindenikek magányügye. Én egyébként azt tapasztalom h nem feltétlenül az anyagiak miatt van. Mert aki akar az fog vállalni aki meg nem az nem akkor se ha milliárdos.


Én ismeretem olyan csajt többet is akik épp csak 20 évesek voltak és már van gyerekük. Egyébként ha ez számít azt is észrevettem h bizonyos nők 30 felé már betegesen pániklova vadásszák a pasikat. Mert ketyeg benn az óra.

Am a többség szempontjából egy kisebbség mindig furcsa.

Lásd Melegek, Bi-k, Aszexek, ....

Egy meleget pl sose fog érdekelni h más hetero.


Egyébként meg ha valakinek az az öröm h gyereke lesz legyen de az olyat utálom h

Kimaradsz ebből az örömből nem tudod mit hagysz ki... és stb vélemény propaganda.


Én se dicsekszem vele h most újítottam fel a házat , hova utaztam, mikre futja stb. Ez az a rész, a kölcsönös tisztelet ami hiányzik emberekből.

2016. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
"Akkor vállalj be 4-5 gyereket havi 90 ezerre, három műszakra. Kívánom neked." Kedves kérdező, az, hogy te havi kilencvenezret viszel haza három műszakban, nem másnak a hibája. Nem a magyar államé, nem is Orbán Viktoré, és főleg nem a többi magyar emberé. Ez egyedül a te töketlenséged és alkalmatlanságod jele. Vagy nem voltál képes egy normális szaktudást, vagy végzettséget összehozni abban az időszakban, amikor tanulnod kellett volna, vagy csak simán lusta vagy, amit a munkaadód nem díjaz túlzottan. Nem siránkozni kell, hanem oda kell állni, és megteremteni a családalapítás feltételeit. Másnak sem pottyan az ölébe az egzisztencia, tenni is kell érte! Nem a víz a hibás, ha nem tudsz úszni!
2016. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Azért,mert 50 éve nem volt ilyen nagy elvárás az emberekkel szemben.


Ugye a kommunizmusban,mindenki dolgozott,az is,aki semmit nem csinált,csak végig állta a műszakot.


Azért nem mindegy,hogy 8 óra alatt ki mit végez,mennyire fárad le.


Aztán ma már ha nem vagy bodybuilder vagy modell alkat,akkor senki nem áll szóba veled.


Ezek mind napi szintű tevékenységek.


Én is napi szinten edzek,és erről nem vagyok hajlandó lemondani egy gyerekért.

Az egészségem és a lelki,testi harmóniámat nem fogom feláldozni egy gyerekért.Neki sem lenne jó.


Aztán ugye a kapitalizmusban nagy a nyomás,teljesíteni kell,a legjobbnak kell lenni,mert van a helyedre más bőven.



Ilyen feltételek mellett minek gyerek?

Kinek van ilyesmire ideje?


Azoknak,akiknek semmi igénye önmagukra!Ez az igazság.

Az meg nem lemondás,olyanról nem mondasz le,amire igényed sincs.


Mikor látom a sok elhízott,slampos anyukát és apukát,mindig az jut eszembe,hogy ezek vajon mindig ilyen igénytelenek voltak,vagy csak a gyerekért adtak fel mindent?


Majd,ha a gyerekvállalást nem arról fog szólni,hogy adj fel mindent,ami te valaha voltál,akkor talán szimpatikusabb lesz az embereknek a gyerekvállalás.

2016. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

" Kedves kérdező, az, hogy te havi kilencvenezret viszel haza három műszakban, nem másnak a hibája. Nem a magyar államé, nem is Orbán Viktoré, és főleg nem a többi magyar emberé. Ez egyedül a te töketlenséged és alkalmatlanságod jele. "


De mindenki nem kereshet havi 200 felett.

Ezt nem érted meg?

Akkor miért nem érted meg,hogy ezek az emberek nem akarnak gyereket,mert nincs miből!


Mások azért járnak minden héten wellnesezni,mert nem adnak normális fizetést a dolgozóikanak!

Az olcsó munkaerőn alapszik az egész kapitalizmus.

a gazdagnak mindent,a szegény meg csak dolgozzom,és élje ezt a semmilyen életet.

Csak attól,mert valaki szegény,még nem hülye,és lehetnek igényei.


Amíg a nagy gazdasági növekedés,amiről folyton papolnak,nem éri el azt a szintet,hogy a minimál bérből élő is megtudjon élni,addig mit szólnak bele abba,hogy ki mit csinál az életében?


Az egész gazdasági növedekés is csak a gazdagok még nagyobb luxuséletét szélesíti,nem a szegényeken segít.

Akkor vállaljanak ők gyereket,és akkor majd legyenek az ő gyerekeik a jövő szalagmunkásai,mert ugye már most elkezdték leépíteni azt,hogy az emberek egyetemre menjenek.

Majd ezeknek a úri,gazdag csakládoknak a gyerekei fogják átvenni idővel a szegények helyét-

De meg is érdemlik!És okolják majd a nagyszüleiket,szüleiket,akik megszavazták az egykulcsos adót,ami miatt a sok szegény nem szaporodott,még ha akart volna sem.

2016. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
49%
Tizenhatos válaszoló, lehet, hogy keményen és bántón hangzott, amit írtam, de attól még igaz. A kapitalizmus arról is szól, hogy minden embernek egyformán megvan a kitörési lehetősége. Ebben a rendszerben nem törvényszerű, hogy aki szegényen születik, úgy is hal meg. És a kapitalizmus arról is szól, hogy ezeket a kitörési és fejlődési lehetőségeket senki nem fogja helyettünk kiaknázni! Öngondoskodás van, minden téren. És kapitalizmus szempontjából Magyarország még messze nem a legrosszabb hely, hiszen nem hagy magára senkit, mert ebben az országban a mai napig biztosítják a gyengébb önfenntartó képességű emberek számára is, hogy valamilyen szintű életvitelt folytatni tudjanak. Ez természetesen nem luxus szint, hanem egy alap. De ebből kitörni csak úgy lehet, ha tesz érte valamit az ember. Tehetséggel, szorgalommal, kitartással. Én a nulláról, sőt, visszatartó környezetből indultam anno, ma vállalkozóként hét embernek adok munkát, nem minimálbérrel, hanem a duplájával fizetem őket. És nem dajkált, nem sajnálgatott senki amikor "lent" voltam, inkább kb. az általam leírtakhoz hasonló bírálatokat kaptam olyan emberektől, akiket ma is tisztelek.
2016. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
9/17 csak egy állapotot kell visszahozni, a fajfenntartás tudatállapotát. A többi hadd korszerűsödjön!
2016. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

"A kapitalizmus arról is szól, hogy minden embernek egyformán megvan a kitörési lehetősége."


Ez a legnagyobb hazugsága a kapitalizmusnak.

Ha szegény családba születtem,max túlélhetem,de gazdag sosem leszek.


Vállalkozó sosem leszek,mert még az alapvető dolgokat is hitelre kell megvennem.


Persze van 1-2 csodabogár a tömegből,de tömegesen ez nem jellemző.


Ha meg szegénynek születtem nem fogom még jobban magam nyomorba taszítani azzal,hogy gyereket vállalok.

Így is elég kiszolgáltatott a szegények léte.

2016. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%

" fajfenntartás tudatállapotát."


A Föld nevű bolygó túlnépesedett.

Nem a kihalás veszélye fenyegeti az embert,hanem a globalizáció és a klímaváltozás.


Az ember nem állat,hanem gondolkodó lény.

Ezért sem szaporodnak sokan egy olyan helyzetben,ahol önmagukat sem érzik biztonságban.


Másrészt gyereket mindenki maga kedvére vállal,nem a közösség miatt.Ugyanis mindegy egyed elsősorban magáért él,nem a közösségért.


Inkább arról van szó,hogy félnek a nyugdíjasok,hogy nem lesz,aki eltartsa őket.

Ezért nem szabadott volna soha olyan őrültséget megnegedni,mint a Ratkó-korszak.

Ennek isszák meg a levét most.

2016. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!