Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják sokan furcsának,...

Miért tartják sokan furcsának, hogy nem vállalnak a magyarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénzük nincs, este dögfáradtan érnek mindig haza, alig élnek.

Mire vállaljanak? Nőzni nincs idejük, nem hogy családalapításra.

Az megmarad a gazdagoknak, akik nem dolgoznak.


2016. jan. 30. 21:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"Meg kell szüntetni a nyugdíjrendszert,öngondoskodás."


Ebben lehet logika, ezen el lehetne gondolkodni.


"Kisebb társadalmi különbségek.

Gazdagokat megadóztatni!"


Azt meg hogy? Diktatúrával? Másként - aki tényleg gazdag - játszva megoldja, hogy eltüntesse a vagyonát, vagy egyszerűen elmegy innen. Viszi a cégét, vállalkozását, mindent, adót is máshol fizet majd.


"Így talán majd lesz vagy 200 ezer a minimálbér,amiből meglehet élni."


Legyen annyi, kívánom. De meggyőződésem, hogy átlag nettó 200 bérnél is ugyanúgy panaszkodna az átlag magyar. Mondjuk joggal, az 700 euró, lótúró.


"Addig amíg a gazdagok semmiről nem hajlandóak lemondani,addig miről beszélünk?"


Nem hát! Én nem vagyok gazdag, bár magyar viszonylatban jól keresek. De egy fillérről nem mondanék le magamtól.


"Azért nem tudunk most se normális nyugdíjat adni a nyugdíjasoknak,mert mások havi 2 millióból élnek,ami kb a 10szerese annak,amiből meglehet élni."


Csak lehet, hogy az a 2 millás marha nagy felelősséget visel, sokat tanult, hajtott, vállalkozást indított, kockáztatott. Most mire jól megy neki, azt mondja valaki: hékás, hát te 200 - ból is meg tudsz ám élni. Mondj le önként havi 1.8 millióról, jó?

2016. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
60%

"nigériai meg nem fogyaszt annyit,mint egy európai."


Most még. De előbb - utóbb majd akar, akkor lesz szép világ.


"Ja,és meg is halnak."


Még ezzel együtt is rohamosan nő a lakossága - maradjunk Nigériánál - valami negyven év alatt megduplázódtak, most tartanak 170 milliónál, becslések szerint a század végére elérik a 300 - at - az USA mai lakosságát - tized akkora területen. És ez csak egy ország, amely ezzel a problémával küzd.


Ugye életszerű, hogy a népesedési világ - tendenciát majd a 30 éve fogyó Magyarország fogja kompenzálni? Ázsiában már - már egy város is max közepesnek számít 10 millió fővel.

2016. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Jó,hát akkor viselje,de nekem meg ne mondja meg,hogy az én pénzemből(ami jóval kevesebb,mint az övé),és én is dolgok,mire költsek vagy mire ne.


Megsúgom nekem futja luxusra,mint autó pl.

Ha gyereket akarnék teljesen elszegényednék és még alapvető örömforrásokra sem telne,és depressziós lennék.


Ha nem csökkentik a társadalmi különbségeket,akkor egyre több ilyen ember lesz,aki így gondolkodik.


Az emberek jelentős része vegetál,nem tud félretenni semmit.

Olyanra meg soha nem vállalnék gyereket,hogy "majd lesz valahogy".A gyerek nem egy kutya,amit max beadom a menhelyre,ha nincs pénzem etetni.


Csak a gazdagok kardoskodnak a gyerekvállalás és a sok gyerek vállalása mellett,akiknek semmiről nem kell lemondani a gyerekért,és ők akarnák megmondani,hogy te miről mondj még le,abból a kevésből is...

2016. jan. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ez egy ördögi kör.

Próbálják elérni a gazdasági növekedést,közben nő a népesség.A társadalmi olló is nyílik.


Ennek a vége káosz lesz.

Egy idő után úgy is csökkenni fog a népessgé így vagy úgy,mert sokan vagyunk.


Folyton hajszoljuk ezt a gazdasági növekedést,ami véges,mivel zárt rendszerben vagyunk,ahelyett,hogy elindítanának a világon egy népességcsökkentő politikát.

Több ember=több igény.Nagyon ellentétek,hatalmi harcok.


Aztán mi lesz ha jön egy klímaváltozás,és nem teremnek meg az élelmiszerek,mert mindenki autóval akar járni,az a sok cuki-muki gazdag nyóc gyerekes milliárdos?

2016. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Az a baj - sok más mellett -, hogy a mai ember súlypontja erősen eltolódott a szívtől az ész felé.

Amikor nekem a semmiből előtört a gyermek utáni vágy, senki nem tudott volna észérvekkel lebeszélni.

2016. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
35. Tudod az olyannak mint te pedig nagyon nem kéne gyereket vállalni, az embert épp az esze különbözteti meg az állattól, a "szív" fordítása: állati ösztön, csak ezt nem polkorrekt kimondani. Részvétem az ostobaságodért, a gyereknek meg az eltolt életéért.
2016. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Még az állatok se szaporodnak, ha nem megfelelőek a körülmények.
2016. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Amikor nekem a semmiből előtört a gyermek utáni vágy, senki nem tudott volna észérvekkel lebeszélni."


Az ember ettől különb az állattól.

Egy olyan rendszerbe akarsz gyereket vállalni,ahol 1 ember 1 fizetésből nem tud megélni.

2016. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
az emberek ki akarják élvezni a fiatalságukat
2016. febr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

A gyerek egy örök függőség.


Az ember élete így is függőségek sorozata.

A pénzt nem adják ingyen.De enned kell,laknod kell valahol.


Mindenki ott csökkenti a függőségeket az életben,ahol tudja.

Szerencsére nem kötelező szaporodni.


Inkább az a szomorú,hogy ez a gazdasági rendszer,amiben élünk nem is teszi lehetővé,hogy az emberek gyerek mellett is jól éljenek.


Ma egy átlagos embernek a gyerekvállalás egyenlő a saját vágyainak teljes lemondásáról.

Persze,akik havi 1 milliót keresnek,azoknak fogalma sincs arról,hogy mivel jár a gyerekvállalás.Mennyi lemondással.


A gond ott kezdődik,hogy a közfelfogás szerint le kell mondanod az életedről a gyerekért.

De kérdem én.Miért kellene?

Szerintem nem egészséges,ha a szülő megszűnik embernek lenni,amikor megszületik a gyerek.

Ezért van ennyi sérült gyerek,és szülő-gyerek kapcsolat,mert a szülők a gyerekeikre vetítik ki a fájdalmaikat,hogy miattuk adták fel az életüket.

Ezért van ennyi lelkisérült ember,aki felnőttként sem tudja feldogozni azt,ami gyerekkorában történt vele.

2016. febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!