Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják sokan furcsának,...

Miért tartják sokan furcsának, hogy nem vállalnak a magyarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénzük nincs, este dögfáradtan érnek mindig haza, alig élnek.

Mire vállaljanak? Nőzni nincs idejük, nem hogy családalapításra.

Az megmarad a gazdagoknak, akik nem dolgoznak.


2016. jan. 30. 21:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
69%

"Öngondoskodás van, minden téren. "


Nem éppen.

Hanem "családi adókedvezmény" címen lenyúlják tőlem a fizetésem egy részét,és másoknak adják.

Ezt nem öngondoskodásnak neveznék,hanem másnak.

És köze nincs a kapitalizmushoz.

2016. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Én azt nem szeretem, amikor a politika mintegy rátolja a felelősséget a lakosságra amikor olyanokat mondanak, hogy a szinglikultusz meg a karrierista nők miatt fogy a népesség. Ez egy oltári baromság. Az emberek elsöprő többsége ugyanis szeretne gyereket, és arányaiban csak nagyon kevesen nem. És ez minden korban így volt, mindig is voltak szinglik, csak éppen vénlányoknak meg agglegényeknek hívták őket. Most hogy baj van persze a politika megbélyegezte ezeket az embereket, hiszen könnyű kijelenteni, hogy ők a felelősök, mert mért nem szülnek, miért ilyen önzők. Pedig valójában a politika a felelős, mert a probléma nem az, hogy tízből egy ember úgy dönt, hogy ő vénlány/agglegény/szingli akar maradni, hanem az, hogy a maradék kilenc csak egy gyereket vállal be, mert az még a lakosság szintentartásához sem elég. És miért állnak meg egynél? Mert a jövedelmi viszonyok olyanok, hogy a normálisan gondolkodó párok tudják, hogy kettő vagy több gyereket már nem tudnának a korhoz illően felnevelni, és ez bizony már masszívan a politika sara, hogy évtizedek óta képtelenek számottevően növelni az életszínvonalat. Az ilyen szingliadós, meg abortuszos és egyéb remek ötleteket mind azért dobják be időről időre, hogy a felelősséget letolják magukról, és a birkanép tudjon ujjal mutogatni, hogy látod temiattad fogunk kihalni.
2016. jan. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Kicsit elcsodalkozom azon hogy nemelyik alapbol ugy gondoljak hogy ha valakinek nincs jo szakmaja vagy diplomaja akkor az tuti hogy lusta igenytelen ember. Szerintem meg nagyon sok ember nem kepes ra hogy mondjuk egy magasabb vegzettseget megszerezzen. Ezert volt ennyibol jobb a regi rendszerben mert ha valaki 8 altalanos utan elment hegesztonek vagy varrononek tanulni vagy eppen egy cipogyarba szalagra azt nem tartottak se hulyenek se igenytelennek. Ugy latszik sokan el se tudjak gondolni hogy van akinek egyszeruen nincs annyi felfogokepessege hogy bizonyos tudasanyagokat elsajatitson. de ettol meg ezek az emberek nem ertektelenek. Ha tegyuk fel ma valaki csak arra kepes hogy elvegezze az altalanos iskolat mert nem kepes tobbre, akkor azt hiszem a vilagon semmi eselye sincs semmifele munkara. Pedig ahhoz hogy mondjuk valaki egy penztarban dolgozzon vagy egy konyhan krumplit pucoljon vagy szallodaban szobalany legyen nem kellene erettsegi sem.Szuksegtelen es raadasul lehetetlenne teszik a gyengebb kepessegu de egyebkent teljesen normalis atlag emberek szamara hogy a kepessegeiknek megfelelo munkat vallaljanak. Anno en az altalanos utan elvegeztem egy ket eves gyors es gepiro iskolat es nagyon jo helyeken dolgoztam irodaban rendes fizetesert. es ahhoz hogy legepeljek egy levelet vagy egy berosztalyon osszeszamoltam (ma mar computerrel) a bereket meg az orakat nem volt szukseg erettsegire, ma viszont a WC pucolonak is kell. A computerezest is magamtol tanultam meg azon intezem az osszes hivatalos ugyeinket, bankolast mindent. es uram isten nincs erettsegim. viszont igy Mo on ha akartam volna (mar regota nem elek ott) a rendszervaltas utan mar nem tudtam volna vagy csak nagyon alantas munkat vegezni ha egyaltalan szoba alltak volna velem.
2016. jan. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
69%

Az még hagyján,de amikor felsőfokú végzettséged van,de nem keresel havi 200 felett,akkor megbélyegeznek,hogy "tanulni kellett volna".


Egyszerűen baromi aránytalanul vannak a javak elosztva.

Az emberek 60-70%-a nincs rendesen megfizetve,és a rendszer szerint velük van a baj,mert nem tudták elsajátítani azt a tudást,amit mondjuk a felső 10%.


Én egy ilyen világba nem akarok gyereket,ahol csak a legjobb kell,aki tökéletes.

Mint ahogy az előző is írta,nem minden ember egyforma.

És még csak pénzen sem vehető meg minden.

Lásd gazdag szülők buta gyerekei,vagy szegény szülők értelmes,okos gyerekei,akiknek lehetőségük sincs kitörni,mert "csak" a 2.-ak vagy 3-ak azon az állásinterjún,ahol a legjobbat keresik a 100ból.

2016. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

És hát ugye a magas pozíciók betöltése nagy felelősséggel is jár.

Ami már nem csak a tudásról szól,hanem a mentális állapotról.

Egy szorongó ember,ha belegebed sem lesz soha felsővezető,mert nem bírja az ezzel járó nyomást.


Ez ilyen fasiszta rendszer ez,ahol csak az tökéletes gépek maradnak fenn.

Aki pedig átlagos vagy ne adj ég,átlag alatti,annak aztán meg csak egy szenvedés az élet.

Minek egy ilyen világba ennyi ember?

De komolyan....

2016. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Másrészt gyereket mindenki maga kedvére vállal,nem a közösség miatt.Ugyanis mindegy egyed elsősorban magáért él,nem a közösségért."


Ez igaz, de ettől még a mi nyugdíjunkat a ma megszületők fogják majd megtermelni.


"Inkább arról van szó,hogy félnek a nyugdíjasok,hogy nem lesz,aki eltartsa őket."


Teljes joggal félnek. Én csak 40 vagyok, de már én sem számítok túl sok nyugdíjra, ha ki is húzom addig, mert könnyen lehet, hogy matuzsálemi kornál fogják addigra meghúzni a nyugdíjkorhatárt. Dolgozhatunk majd életünk végéig.


A föld túlnépesedését pedig talán nem a 10 millió főt sem elérő és legkevesebb 30 éve fogyó lakosságú Magyarországnak kellene kompenzálni, hanem teszem azt olyan országoknak, mint Nigéria, ahol a semmire szaporodnak ész nélkül, ahol 6 - 8 gyerek van a legszegényebb családokban is és évente több millióval nő a lakosság száma.


Az tényleg őrület.

2016. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, de ettől még a mi nyugdíjunkat a ma megszületők fogják majd megtermelni.

"


Meg kell szüntetni a nyugdíjrendszert,öngondoskodás.

Kisebb társadalmi különbségek.

Gazdagokat megadóztatni!

Így talán majd lesz vagy 200 ezer a minimálbér,amiből meglehet élni.


Addig amíg a gazdagok semmiről nem hajlandóak lemondani,addig miről beszélünk?


Azért nem tudunk most se normális nyugdíjat adni a nyugdíjasoknak,mert mások havi 2 millióból élnek,ami kb a 10szerese annak,amiből meglehet élni.


50%-os adót vetnék ki az ilyenekre.

2016. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"mint Nigéria, ahol a semmire szaporodnak ész nélkül,"


De ott ahhoz,hogy gyereket szülj nem kell semmit,csak két nemiszerv.


Itthon meg szóba sem áll veled senki,ha csak nemiszervedet tudod felajánlani.


A nigériai meg nem fogyaszt annyit,mint egy európai.

Ja,és meg is halnak.

Minket meg a naccserű egészségsügy életben tart.

2016. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Teljes joggal félnek. Én csak 40 vagyok, de már én sem számítok túl sok nyugdíjra,"


Én meg még 30 sem vagyok,és nem érdekel az olyasmi,mint a nyugdíj.

Félreteszek magamnak.Ezért sem fogok soha gyereket vállalni,mert az marha sok pénz.


De nem hiszem,hogy megélem a 65 éves kort,és remélem is,hogy nem.Semmi szép nincs abban.


A nyugdíjas kor csak a jóléti országokban elviselhető.

2016. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Ráadásul férfi vagyok,szóval később is kerülnék nyugdíjba,és a férfiak amúgy is hamarabb halnak meg.


Én fiatalok akarok élni,nem öregen tespedni.

És ebbe nem fér bele a gyerek.

2016. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!