Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alapjövedelem nem állami...

Az alapjövedelem nem állami gondoskodás, hanem állampolgári jog?

Figyelt kérdés

Az alapjövedelem olyan jövedelem, ami feltétel nélkül minden állampolgárnak jár. Nincs szociális szükségállapothoz vagy munkavégzési szándékhoz kötve. Ugyanakkor megszűnne minden olyan szociális támogatás, ami ma a munka megadóztatása által van finanszírozva, mint pl. a munkanélküli segély, gyereksegély, családi pótlék stb.


Ilyen értelemben az alapjövedelem a szociális támogatási rendszer továbbfejlesztése, de ugyanakkor ennek mai változatához semmi köze. Ez nem állami gondoskodás, hanem állampolgári jog. Ennek összege olyan szinten kell legyen, hogy biztosítani tudja az egyén létét egy kulturális szinten. Nemcsak a test életben tartására kell elegendő legyen, hanem az ember alapvető szellemi igényeire is. Az alapjövedelem a bölcsőtől a koporsóig minden állampolgárnak járna.


Az alapjövedelemre azért van szükség, mert egy nem önellátó társadalomban a magas munkanélküliségi arány már nem az emberek hibájából következik, hanem ezt a kapitalista termelői-fogyasztói rendszer okozza. Az alapjövedelem megvédi az embereket a társadalmi kirekesztéstől, az egzisztenciális félelmeitől. Ez még azt is jelenti, hogy megszűnik a munkanélküliek megbélyegzése, ami a jelenlegi rendszerben elkerülhetetlen probléma. Egy olyan társadalom, melyik ezt a megbélyegzést elfogadja, megsérti az emberi méltóságot és a munkához való jogot.

Az alapjövedelem célkitűzései, hogy a mai társadalomban:


a polgárok életegzisztenciája és a társadalmban való részvétele biztosítva legyen,

ez a követelés emberi alapjognak legyen elismerve és az ország jogrendszere biztosítsa,

rászorultság nélkül mindenkinek járjon,

és semmilyen ellenszolgáltatásra ne kényszerítsen.

a) egyetemes (vagyis mindenkire kiterjed),

b) személyes (vagyis minden személynek jár, a bölcsőtől a koporsóig),

c) feltétel nélküli (vagyis nincs se hozzáférési, sem kizáró feltétele) és

d) elég magas (vagyis nemcsak a test életben tartására kell elegendő legyen, hanem az ember alapvető szellemi igényeire is, például információs, kulturális igényeinek kielégítésére, szociális kapcsolatainak ápolására).

[link]



2016. jún. 5. 21:24
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
5%
Előző: Az állam nem tud miből tejelni, mert nincs pénze. Az adófizetőknek van pénze (pl. nekem). De előre szólok, ha ha tényleg képes vagy addig verni a tamtamot, hogy eléred, hogy az állam pénzt adjon neked az otthoni lőcsvakarásra, akkor én húzok innen külföldre és valszeg nem egyedül én. Akkor miből fog neked tejelni az állam?
2016. okt. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
27%
A legalapvetőbb állampolgári jog. Ezt minden embernek meg kellene kapnia.
2016. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
4%

Éppen a kannásboromat iszogattam, amikor meghallottam az alapjővedelemről szóló híreket. Megmondom nagyon fickós lettem.


Az alapjővi elég volna cigire,piára, és havi egy hivatalos szopósmalacra.


(kell ide egy kis humor. Nehéz téma ez. Hogy kinek van igaza eldönthetetlen. A sátánnak is vannak jó meglátásai:"Aki nem dolgozik,haljon éhen'

2016. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk kezdetnek az is megtenné ha a munkanélkülieknek nem kellene fizetni a havi 7050 Ft-os egészségbiztosítást. Despota majmok!!!
2016. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
36%
Az alapjövedelem a legalapvetőbb emberi jog.
2017. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
91%

Az alapjövedelem egy újbaloldali eszemiség egy része. A valódi baloldaliság alappillére az újbaloldal zászlaján.

Bár magyarországon ezt hiába mondjuk akárkinek is..

2017. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
#44 és honnan tudod előre, hogy nem leszel-e beteg? vagy magánrendelésre akarsz majd menni?
2017. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
#47: természetesen nyilván úgy gondolta, hogy ne fizessenek semmit, mert az is "alapjog".
2017. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!