Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves liberálisok, baloldalia...

Kedves liberálisok, baloldaliak! Mi a bajotok a rovásírással?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárminemű személyeskedés kezdődne a kommentmezőben, szeretném jelezni, hogy én is baloldali liberálisnak vallom magamat. Horvát, elmagyarosodott szlovák köznemes, magyar és német felmenőim vannak, elejét véve az esetleges zsidózásnak.


Szóval liberálisnak és baloldalinak vallom magam, támogatom a melegházasságot, a drogliberalizációt, ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot (a nyilvánvalóan életveszélyes, személyi szabadságot korlátozó, tagjaikat veszélyeztető szektákon kívül). Balos vagyok, elsősorban a latin-amerikai, a skandináv, a mediterrán (görög, spanyol) baloldallal szimpatizálok, amíg fel nem oszlatták magukat (számomra érthetetlen módon), addig a 4K! lelkes támogatója voltam.


Meglep és felháborít, hogy a rovásíráson, a rovásírásos helységnévtáblák kihelyezésén, az iskolában a fakultatív (!!!!) rovásírás tanulási lehetőségen mennyit tudnak anyázni, gúnyolódni és fröcsögni az önmagukat toleráns liberálisnak és szolidáris baloldalinak tartó honfitársaink.

Amikor Unicode szabvány lett a székely-magyar rovásírás, akkor találkoztam olyan "felvilágosult, liberális" véleménnyel, hogy: "Ezzel a tempóval lassan visszamászhatunk a fára!". Mi a .......ért is? (Sok csúnya szó pontok helyén.) Az ősi viking rúnák is Unicode szabványok, a 16A0-16FF kódtartományon találhatóak, szóval gondolom a dánok, svédek, norvégok, feröeriek és izlandiak is "visszamásztak a fára".

Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb. A nemzetiségi településnevek kihelyezésén akkor miért nem háborodnak fel? (Horvát, ruszin, szlovák, német, stb. településtáblák.) Az is sokba kerül és úgyis minden magyarországi kisebbség tökéletesen beszél magyarul... Vagy az is gúnyolódásra adhatna okot kedves liberális baloldali "testvéreimnek", hogy Olaszországban bizonyos települések határában kiírják etruszk betűkkel is a település nevét?


Egyébként igen, a mai KLIK-es hír kapcsán húztam fel magamat. Arról volt szó, hogy hányan tanulnak fakultatívan, szakkörön, választható tanórán (!!!!) rovásírás, toleráns szolidáris balliberálisék pedig kiakadtak, hogy "arohadtfidesz", a gyerekek nem tudnak angolul, németül, nem tudnak számítógépet kezelni, ügyeket intézni, nincsenek gazdasági ismereteik, de a rovásírás, az persze fontos, aztán jönnek a 123-ad rangú gúnyolódások, a hátrafelé nyilazással és a többivel.

Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D


Sajnos néha azt érzem, hogy a magyar "liberálisok" és "baloldaliak" jelentős része egyik sem, csupán – nagy levegő – magyargyűlölő. Miért kell kigúnyolni és elfelejtésre kárhoztatni egy honfoglaláskori írásrendszert, a kulturális örökségünk részét? Utáljuk, mert magyar?


Liberális baloldaliként nekem fontos a kulturális örökséghez való jog, hogy a magyarországi kisebbségek ne olvadjanak be (én is beszélek valamelyest horvátul, még ha nem is anyanyelvi szinten), hogy az amerikai indiánok vagy a finnországi lappok vagy a tibetiek vagy akár a romák ne veszítsék el a saját kultúrájukat. Ha erről beszélek, minden "liberális" és "baloldali" mélyen bólogat. De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!


Kicsit offtopic és nem akarok új kérdést nyitni, de az is szórakoztató, ahogy a magyarországi "baloldali" és "liberális" körök meglehetősen cinikusan és gúnyolódva állnak hozzá a székely zászló vagy a székely autonómia kérdéséhez. Na most én baloldali liberálisként támogatom a baszkok, katalánok, skótok, kurdok, tibetiek, stb. törekvéseit. NÉPEK ÖNRENDELKEZÉSI JOGA, alapvető liberális és baloldali elv. És ha a kurdokról vagy a katalánokról beszélek, akkor az "elvtársaim" szélesen bólogatnak. De ha a székelyek, akkor az fasizmus és fúj és gúnyoljuk ki. Már nem azért, de hogy a fityfenébe lehet hitelesen képviselni a székelyeket a kurdok nélkül vagy a baszkokat a székelyek nélkül? :-D



2017. jan. 15. 17:17
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy nekem sincs bajom vele, viszont a kérdés jogos volt, hogy a kormánynak mi köze hozzá.
2017. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg ez a legnagyobb gondunk a mai Magyarországon hogy kit zavar és nem zavar a rovásírás? :D Engem például nem érdekel, és nem is fogom megtanulni. Sokkal inkább tanulok egy olyan nyelvet aminek haszna van és elismert a világban. Kíváncsi lennék a mellette kardoskodók hány százaléka tud rovásírással bármit is leírni...
2017. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
15%
Azért az, hogy idefröcsögsz kb. egy A/4-es oldalt úgy, hogy ne lenne hazugság vagy tévedés a mondandódban az kemény.
2017. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, amelyek túlnyomó része meglepően kulturált. Zöld kéz megy mindenkinek!


Én egyébként ismerem a rovásírást, valamikor általánosban tanultam még meg, a cirill betűkkel együtt, szabadidős tevékenységként. Tudom írni-olvasni. Ettől még a Műegyetemen diplomáztam, szóval tudok integrálni és deriválni is. (Illetve a régi vicc szerint integrálni senki sem tud.) Beszélek idegen nyelveket (angol, horvát, egy kicsi francia). Szóval ez a gonosz rovás nem vette el az időmet más tevékenységtől.


Nem tudom, hogy a válaszolók egy kis része elolvasta-e a kérdésemhez adott leírást? (Igaz, kissé hosszú lett, nem tagadom.)


"Az, hogy egy értelmetlen hülyeség. Számolni nem tudnak a gyerekek, természettudományokból teljesen világtalanok, de ez persze nem kell, helyette menjen a rovásírás, a hittan, meg a heti 5 tesi, mert ezek nélkülözhetetlenek."

Erre írtam azt, hogy:

"Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D"

A túrót kell öt tesi, én rühelltem a testnevelést, gyúrni szerettem egyedül, mindig elkértük a tanártól a kondi kulcsát és mentünk gyúrni, szertornában, talajtornában, labdajátékokban igazi balfék voltam. A hittanról meg... "ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot". Ezt én magam írtam. Szóval légy szíves ne állíts be fidesznyiknak. Hozzáteendő, hogy a rovásírást sem kötelező iskolai tananyagnak akarja bevezetni senki, hanem fakultatív, szakkörön tanulható dolognak.


"Először tanuljanak meg helyesen és rendesen írni és olvasni a magyar gyerekek, és ebben a szülő is segítsen. Aztán majd visszatérhetünk erre később főiskola szinten...amúgy szükségtelen általános iskolában oktatni! Minek? Mihez használja? Nem nemzetközi nyelv."


Nem mondta senki, hogy kötelező legyen. Kötve hiszem, hogy a rossz tanulók jelentkeznének önként rovásszakkörre. Amúgy pedig annak sincs sok haszna, ha valaki otthon pengeti a gitárját, mégis van zeneiskola. (És az oda járók jelentős része sosem lesz főállású zenész.)

2017. jan. 15. 18:00
 15/52 A kérdező kommentje:

"Azért az, hogy idefröcsögsz kb. egy A/4-es oldalt úgy, hogy ne lenne hazugság vagy tévedés a mondandódban az kemény."


Bocsánat, csak meglett az első piros kezes bunkó. Mit fröcsögtem? Mi volt a hazugság? Hazudtam azt, hogy a liberálisok, baloldaliak jelentős része cinikusan és ironikusan áll ezekhez a dolgokhoz? Egy tonna screenshotot tudok neked erről csinálni, ha szeretnéd.

Hazugság, hogy támogatnám a baszkok vagy a romák kultúrájának megmaradását? Hazugság, hogy a 4K!-val szimpatizáltam? Hadd tudjam már, hogy mi a politikai véleményem.

Hazugság, hogy a viking rúnák Unicode szabványok? Pedig azok.

Hazugság, hogy a népek önrendelkezési joga baloldali elv lenne? Az ETA, az IRA, a Skót Nemzeti Párt vagy a katalánok kapásból erősen balosok.


Szóval szégyelld magad, a többieknek még egyszer köszönöm a választ.

2017. jan. 15. 18:06
 16/52 anonim ***** válasza:
55%

"A túrót kell öt tesi, én rühelltem a testnevelést, gyúrni szerettem egyedül, mindig elkértük a tanártól a kondi kulcsát és mentünk gyúrni, szertornában, talajtornában, labdajátékokban igazi balfék voltam."


Szerintem azért úgy nap közepén van, mert tényleg egy kicsit kikapcsolja az agyat szerintem. Sokkal jobb szerintem egy olyan nap, amikor volt tesi, mint amikor anélkül voltam bent 7 órát.

2017. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

"Az hogy nem magyar nem is hagyományos csak a nácikák találták ki hogy ezzel igazolják az ázsiai származásunk."


Az MTA állásfoglalása szerint a 15. századnál korábban keletkezett írásrendszerről van szó, pontos eredete tudományos kutatások tárgya.


[link]

2017. jan. 15. 18:11
 18/52 anonim ***** válasza:
76%

Két ok miatt tanulhatja meg valaki a rovás írást:

1.amiért a Morse-kódot, ciril betűket és egyéb "titkosírást" meg szokás tanulni

2. hagyományőrzés


Ha találkozik a kereslet és a kínálat (van aki szereti oktatni és tanulni), akkor támogatandó olyan szinten, mint minden más hobbi.

2017. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Hogy kell-e öt tesi erről érdemes és lehet vitatkozni, én a sportolást nem tartom rossz dolognak, sőt, de érdemes lenne úgy megvalósítani, mint pl. az egyetemen, hogy mindenki valami neki tetsző sportágat űzzön. Nekem például óriási szerencsém volt azzal, hogy egy normális fazon volt a tesitanárom és mindig elengedett kondizni.


De a gyűrűn, a korláton meg a hasonló kacatokon halálfélelmem volt, labdajátékból meg... hát nézni szeretem őket, de senki sem áldotta a szerencsét, ha a csapatába kerültem :-D Testet nevelni szerintem tipikusan a mozgás szeretetével lehetne, amit lehetne differenciálni, akár hagyva a fenébe ezt a 19. századi tornaterem az iskolához koncepciót és pl. egyesületi tagságot, kondibérletet lepecsételt alkalmakkal elfogadni tesinek. (Tudom, ezzel is lehetne csalni, de n+1 osztálytársam meg egész félévben nem hozott tesicuccot :-D )

2017. jan. 15. 18:15
 20/52 anonim ***** válasza:
28%
Inkább úgy kellene csinálni, mint egyetemen vagy főiskoláson, hogy aláírást megkapja, ha dolgozott és kész. Én sem voltam jó a hagyományos dolgokból, amire jegyet kaptunk, mégis 3,25-ös átlagra dicséretes ötöst kaptam tesiből. Csinálj valamit és akkor meg van, szerintem így kellene csinálni, a tanár meg felügyeli és rendet tart.
2017. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!