Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves liberálisok, baloldalia...

Kedves liberálisok, baloldaliak! Mi a bajotok a rovásírással?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárminemű személyeskedés kezdődne a kommentmezőben, szeretném jelezni, hogy én is baloldali liberálisnak vallom magamat. Horvát, elmagyarosodott szlovák köznemes, magyar és német felmenőim vannak, elejét véve az esetleges zsidózásnak.


Szóval liberálisnak és baloldalinak vallom magam, támogatom a melegházasságot, a drogliberalizációt, ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot (a nyilvánvalóan életveszélyes, személyi szabadságot korlátozó, tagjaikat veszélyeztető szektákon kívül). Balos vagyok, elsősorban a latin-amerikai, a skandináv, a mediterrán (görög, spanyol) baloldallal szimpatizálok, amíg fel nem oszlatták magukat (számomra érthetetlen módon), addig a 4K! lelkes támogatója voltam.


Meglep és felháborít, hogy a rovásíráson, a rovásírásos helységnévtáblák kihelyezésén, az iskolában a fakultatív (!!!!) rovásírás tanulási lehetőségen mennyit tudnak anyázni, gúnyolódni és fröcsögni az önmagukat toleráns liberálisnak és szolidáris baloldalinak tartó honfitársaink.

Amikor Unicode szabvány lett a székely-magyar rovásírás, akkor találkoztam olyan "felvilágosult, liberális" véleménnyel, hogy: "Ezzel a tempóval lassan visszamászhatunk a fára!". Mi a .......ért is? (Sok csúnya szó pontok helyén.) Az ősi viking rúnák is Unicode szabványok, a 16A0-16FF kódtartományon találhatóak, szóval gondolom a dánok, svédek, norvégok, feröeriek és izlandiak is "visszamásztak a fára".

Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb. A nemzetiségi településnevek kihelyezésén akkor miért nem háborodnak fel? (Horvát, ruszin, szlovák, német, stb. településtáblák.) Az is sokba kerül és úgyis minden magyarországi kisebbség tökéletesen beszél magyarul... Vagy az is gúnyolódásra adhatna okot kedves liberális baloldali "testvéreimnek", hogy Olaszországban bizonyos települések határában kiírják etruszk betűkkel is a település nevét?


Egyébként igen, a mai KLIK-es hír kapcsán húztam fel magamat. Arról volt szó, hogy hányan tanulnak fakultatívan, szakkörön, választható tanórán (!!!!) rovásírás, toleráns szolidáris balliberálisék pedig kiakadtak, hogy "arohadtfidesz", a gyerekek nem tudnak angolul, németül, nem tudnak számítógépet kezelni, ügyeket intézni, nincsenek gazdasági ismereteik, de a rovásírás, az persze fontos, aztán jönnek a 123-ad rangú gúnyolódások, a hátrafelé nyilazással és a többivel.

Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D


Sajnos néha azt érzem, hogy a magyar "liberálisok" és "baloldaliak" jelentős része egyik sem, csupán – nagy levegő – magyargyűlölő. Miért kell kigúnyolni és elfelejtésre kárhoztatni egy honfoglaláskori írásrendszert, a kulturális örökségünk részét? Utáljuk, mert magyar?


Liberális baloldaliként nekem fontos a kulturális örökséghez való jog, hogy a magyarországi kisebbségek ne olvadjanak be (én is beszélek valamelyest horvátul, még ha nem is anyanyelvi szinten), hogy az amerikai indiánok vagy a finnországi lappok vagy a tibetiek vagy akár a romák ne veszítsék el a saját kultúrájukat. Ha erről beszélek, minden "liberális" és "baloldali" mélyen bólogat. De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!


Kicsit offtopic és nem akarok új kérdést nyitni, de az is szórakoztató, ahogy a magyarországi "baloldali" és "liberális" körök meglehetősen cinikusan és gúnyolódva állnak hozzá a székely zászló vagy a székely autonómia kérdéséhez. Na most én baloldali liberálisként támogatom a baszkok, katalánok, skótok, kurdok, tibetiek, stb. törekvéseit. NÉPEK ÖNRENDELKEZÉSI JOGA, alapvető liberális és baloldali elv. És ha a kurdokról vagy a katalánokról beszélek, akkor az "elvtársaim" szélesen bólogatnak. De ha a székelyek, akkor az fasizmus és fúj és gúnyoljuk ki. Már nem azért, de hogy a fityfenébe lehet hitelesen képviselni a székelyeket a kurdok nélkül vagy a baszkokat a székelyek nélkül? :-D



2017. jan. 15. 17:17
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként nekem édesanyám tanárnő, és valóban az a helyzet, hogy nagyobb bajok vannak az oktatással. Nekem amúgy nem lenne bajom a rovásírással, de megértem azt, aki azt mondta, hogy az oktatási helyzet alapvetőbb bajait kéne megoldani. Ugyanakkor az is igaz, hogy iylenre úgyis a jó tanulók fognak jelentkezni.
2017. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
7%
En jobboldali konservativ vagyok de a rovasorast egy baromsagnak tartom egyreszről azért mert ha utánna olvasop még az sem tisztázott teljes mértékben,hogy valoban lètezett-e Ez az írás akkortájt,illetve ha igen,valòban az ősmagyarok írása volt-e,ill. ha igen valoban ismert volt-e vagy csak felső körokben.egyebkent a legnagyobb bajom vele,hogy Hamis nemzeti obtudatra epit es egy egesz kitalalt csodas őstörtenet tarsul hozza gyakran nyilt nacionalists elemekkel,olyanyira,hogy a rovasiras letezeset mar keszpenznek vesszuk holott a törteneszek között sincs a valosagban rola konszenzus.egyebkent ha valosagban lehetett akkor is hulyesegnek Tartom mert inkabb az idegennyelv oktatasra kene ezt az időt forditasi.
2017. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

"Amíg ilyen tipikus szar szövegekkel jössz, hogy én vagyok az atyaúristen, meg minden magyar liberális gyűlöli a magyarságot, meg stb.stb.stb., addig ne csodáld, hogy az értelmes emberek hányingert kapnak az írásodtól."


Velem az élen, mivel liberálisnak vallom magam. Amúgy pedig NE HAZUDOZZ! Azt írtam, hogy egy jelentős részük magyargyűlölő. Nem azt, hogy mind. (Velem együtt, meg Istvánffy Andrással, Papp Réka Kingával, Pogátsa Zoltánnal és Konok Péterrel, csak hogy a személyes kedvenceimet említsem.) Hihetetlenül arrogáns vagy és nem tudom, hogy jössz ahhoz, hogy meghatározd, ki az értelmes és ki nem. Továbbá vagy nem tudsz olvasni, vagy pedig hazug vagy, mert sehol sem írtam azt, hogy minden liberális magyargyűlölő lenne. Egy részüket annak tekintem.


Viking rúnák oké, etruszk betűk oké, a rovásírást gúnyoljuk ki és átkozzuk el? Régi, pogány írásrendszerek, amiket a kereszténység felvételével kiszorított a latin, illetve az etruszkoknál Róma. De mindegyik oké, csak a magyar nem.

Baszk, skót, ír, tibeti oké, a székelyt azt kigúnyoljuk és leszóljuk. Azért, mert magyar.

Ez szerintem szimplán annyi, hogy negatív véleményt táplálunk minden iránt, ami a magyarsághoz kötődik.


Olaszországban sem hiszem, hogy mindenki el tudja olvasni az etruszk betűket.


"Miért ne mennének? Ez érdekli, ebben esetleg kevésbé béna, megleli benne sikerélményét."

2012-ben érettségiztem, az "én időmben" a jó tanulók jártak szakkörre, a többiek mentek világgá, amint kicsengettek.


"Azért na, ne csináljunk már úgy, mintha ez Kodály lenne, a Busójárás, vagy a különféle népi mintázatok... Semmi bizonyíték nincs arra, amit erőszerettel pampognak jobbról, hogy 100% körüli volt a rovásírástudás a honfoglalóknál, meg egyéb ilyen eszement dolgok. Így azért necces hatalmas kultúrális jelentőséget tudni neki, amikor minimális lehetett azok aránya akik egyáltalán ismerték."

Ez tény, a vikingek sem ismerték mind a rúnákat, a római polgárok jelentős része sem látta soha életében a Colosseumot, sőt, a felvilágosodás előtt a latin betűket is a népesség töredéke ismerte. Ha már a te példádnál maradunk, szerinted hány magyar látott életében busójárást? :-D


<< "De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!"

No, ebben például hazudsz. De úgysem tudlak ebben megingatni, mert ebben te hiszel, nem tudod. >>

Meg tudsz, értelmes érvekkel, de kérlek, magyarázd el, miért van az, hogy a viking rúnákkal meg az etruszk betűkkel semmi baj, a rovásírást meg kigúnyoljuk?


"Általában persze a kamujobboldalunknál már az is agyérgörcsöt jelent, hogy ha valaki különbséget tud tenni állampolgár és származás közt."

Ez így van, szerencsére nem is tartozom közéjük és légy szíves hagyd már abba az összemosásomat a Jobbikkal. Elég szánalmas.


"Ugyanúgy támogatva van Erdély függetlenedése mint Katalóniáé."

Én nem támogatom Erdély függetlenségét :-D Egy döntően román többségű terület mi az Úr Istenért függetlenedjen Romániától? :-D Én Székelyföld autonómiájáról, önrendelkezéséről beszélek, ami rendszeresen kigúnyolásra kerül különböző liberális oldalakon, blogokon, emellett rendszeresen leszólásra, kigúnyolásra kerül a Székely Himnusz és a székely zászló. Ha akarod küldök linkeket, screenshotokat. Na, a baszk vagy a kurd jelképekkel kb. senki nem csinál így. Győzz meg az ellenkezőjéről, de én ezt tapasztaltam.


"Szóval kérdező, csalódás vagy. A hosszából azt hinné az ember ez egy értelmes kérdés, de nem. Ez ugyanaz a hörögve-nyáladzva libsizés, mint ami itt van az oldalon 200 másik."

Te pedig vagy egy hazug disznó, vagy egy gyenge szövegértési képességekkel rendelkező ember. Hörögve-nyáladzva szidom saját magamat? Az ateista, melegházasságpárti, drogliberalizációpárti, Sziriza-szimpatizáns saját magamat, te főokos? :-D

2017. jan. 15. 20:33
 34/52 A kérdező kommentje:

"Alapvetően azzal van bajunk, hogy jelenleg csak fakultatív, de amennyire ismerünk titeket, miné lelőbb kötelezővé akarjátok tenni."


Minket? Liberálisokat? 4K!-sokat? LMP-seket? Kétfarkú Kutyásokat? (4K! híján kettőjük közül valamelyikre fogok szerintem szavazni.) Sziriza-szimpatizánsokat? 2Pac rajongókat? Szánalmas vagy :-D

2017. jan. 15. 20:38
 35/52 A kérdező kommentje:
Kedves nyelvész válaszoló! A jelnyelv oktatása nem lenne rossz dolog egyébként, persze fakultatívan azt is, mert jelenleg is elég sok, túl sok dolgot akarunk tanítani. De valóban hasznos lenne, vagy akár rendszeresen hívni vakokat, siketeket az iskolákba, hogy megismerkedjenek velük, hogy ők is ugyanolyan emberek. Utána szerintem a jelnyelv szakkör jelentkezőinek a száma is megemelkedne.
2017. jan. 15. 20:39
 36/52 anonim ***** válasza:
45%

A probléma csak annyi, hogy a rovásírás, se nem kulturális örökség, se nem magyar, kb a dákó-román elmélettel van egy szinten. Jelenleg ennyi a bizonyosság:A honfoglaló magyarság a sztyeppei kultúrkörben élt, és ebben a kultúrkörben ismerték a rovásírást, több változata is élt. Jó okunk van feltételezni, hogy ilyen írást vagy írásokat ismertek magyarok is.

A Kárpát-medencéből a honfoglalás előttről és utánról is kerültek elő rovásírásos leletek.

A magyarokról szóló írásos források említik, hogy a magyarok, pontosabban a székelyek ismertek egy saját (a latintól eltérő) írást – azt viszont semmi nem igazolja, hogy ezek tényleg a rovásírásról szólnak (elvben elképzelhető, hogy a magyarok egyes csoportjai a cirill vagy a glagolita írást tanulták el).

Az az ábécé, melyet ma székely(-magyar) rovásírásként ismerünk, csak a humanisták korában bukkant fel. A korábbi leleteket ennek segítségével nem tudjuk elolvasni.Bármilyen régi is lehet a rovásírás, valószínűleg sosem volt széles körben ismert. Aki megtanulta, beavatottnak érezhette magát, dicsekedhetett tudásával, de gyakorlati célokra nem használta. Paradox módon a rovásírás-mozgalom éppen ebben a legtisztábban hagyományőrző: senki nem használja a rovásírást gyakorlati célokra ma sem, a legfontosabb annak fitogtatása , hogy az illető a rovásírást ismeri. Egy-egy rovásírásos helységnévtábla avatásán a jelenlevők jelentős része nem tudja elolvasni a feliratot, és aligha lesz valaha olyan, aki éppen a rovásírásos tábláról tájékozódik arról, hova is érkezett.

2017. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
18%

# 33/37 Időpont ma 20:33


"Viking rúnák oké, etruszk betűk oké, a rovásírást gúnyoljuk ki és átkozzuk el? Régi, pogány írásrendszerek, amiket a kereszténység felvételével kiszorított a latin, illetve az etruszkoknál Róma. De mindegyik oké, csak a magyar nem.

Baszk, skót, ír, tibeti oké, a székelyt azt kigúnyoljuk és leszóljuk. Azért, mert magyar.

Ez szerintem szimplán annyi, hogy negatív véleményt táplálunk minden iránt, ami a magyarsághoz kötődik."


Nem, ez szimplán annyi, hogy hazudsz, és erre akarod fogni azt amit nem értesz. Te akarod minden áron belehazudni, hogy csak azért mert valami épp neki nem tetszik a magyar kultúrkörből, az csak azért lehet mert magyar. Nem azért mert épp nem tetszik neki.


"Ez tény, a vikingek sem ismerték mind a rúnákat, a római polgárok jelentős része sem látta soha életében a Colosseumot, sőt, a felvilágosodás előtt a latin betűket is a népesség töredéke ismerte. Ha már a te példádnál maradunk, szerinted hány magyar látott életében busójárást? :-D"

Egy nomád, vándorló törzset összevetni egy letepülttel baromság. És több magyar látott már Busójárást, mint tudja elolvasni a rovást.


"Meg tudsz, értelmes érvekkel, de kérlek, magyarázd el, miért van az, hogy a viking rúnákkal meg az etruszk betűkkel semmi baj, a rovásírást meg kigúnyoljuk?"

Erre csak azt tudom mondani, hogy ahhoz látnom kéne ki mondott, mit, hol, és milyen kontextusban. Én leginkább a majmot láttam kigúnyolni, aki ugye úgy akart helységnévtáblát rovásul avatni, hogy maga sem tudja elolvasni.

Vagy azokat az őrülteket akik szerint a latin ábécé megölte a magyar nyelvet. Meg akik szerint a Nyugat azért támogatta Istvánt, hogy az írástudó Koppányékat kiirtsa. Meg ilyenek. Na, ők vannak kigúnyolva, nem a rovásírás.


"Ez így van, szerencsére nem is tartozom közéjük és légy szíves hagyd már abba az összemosásomat a Jobbikkal. Elég szánalmas."

Egy betűvel nem írtam ilyet, de ne zavarjon.


"Én nem támogatom Erdély függetlenségét :-D Egy döntően román többségű terület mi az Úr Istenért függetlenedjen Romániától? :-D Én Székelyföld autonómiájáról, önrendelkezéséről beszélek, ami rendszeresen kigúnyolásra kerül különböző liberális oldalakon, blogokon, emellett rendszeresen leszólásra, kigúnyolásra kerül a Székely Himnusz és a székely zászló. Ha akarod küldök linkeket, screenshotokat. Na, a baszk vagy a kurd jelképekkel kb. senki nem csinál így. Győzz meg az ellenkezőjéről, de én ezt tapasztaltam."

Vagy csak rossz helyen jársz, nem gondolod? A chemtrailhívők is vannak pártízezren Magyarországon, mégsem őket veszem alapul. Ja, biztos vannak ilyen idióták. ÉS? Ez kicsit olyan, mintha elmennék mondjuk egy El Classicóra, és azt a következtetést vonnám le, hogy minden spanyol annak a kettőnek szurkol. Pedig szerintem egy szektorát nem tudnánk megtölteni azokkal akikről beszélsz.

(BTW nem véletlen mondtam Erdélyt. Ha már szakítunk ki romániából egy darabot, ne aprózzuk már el. Szerinted hány román merne ott maradni? :-))


"Te pedig vagy egy hazug disznó, vagy egy gyenge szövegértési képességekkel rendelkező ember. Hörögve-nyáladzva szidom saját magamat? Az ateista, melegházasságpárti, drogliberalizációpárti, Sziriza-szimpatizáns saját magamat, te főokos? :-D"

Nem saját magad szidod. Ettől még ez habzószájú "mocskoslibsik pfej". Lekorlátozhatjuk, hogy "mocskosmagyarlibsikpfej", de nem lesz jobb a helyzet.

2017. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
83%

"A probléma az, hogy a Nemzethy jobboldal igyekszik kisajátítani magának a nemzeti jelképeket, amiket így velük azonosítanak az emberek. Ha másért nem is, de a kokárda miatt valaki rohadtul felpofozhatná Orbánt, mert ez ritka undorító volt. Mondhatni, elvette tőlem, baloldalitól."


Azt kellene megérteni, hogy nincs olyan oldal, aki "ki tudna sajátítani" valamit, csak olyan létezik, hogy ezt mások hagyják nekik. Amikor Orbán kijelentette annak idején, hogy a fideszesek viseljék a kokárdát a választásokig, annyit kellett volna tenni a baloldalnak, hogy kitűzik ők is, és máris nem vált volna fideszes jelképpé. A liberálisok és a baloldaliak nem azzal tesznek a rovásírás jobboldalivá válása ellen, hogy fújolva elhatárolódnak tőle, hanem azzal, hogy ők is szeretik és használják. Ez igaz minden más nemzeti jelképre is. Szeretem a rovásírást, liberális vagyok, szeretem a hazámat és büszke vagyok a történelmére, ezt nem veheti el tőlem a többi liberális, aki ezeket jobbos értékeknek tartja.

2017. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Molyember ***** válasza:
100%
Nem értettél meg. Én semmilyen nemzeti jelképet nem tartok "jobboldali értéknek", de egy jelkép értelmét az adja, ahogy az emberek értelmezik, még akkor is, ha ez nem azonos az eredeti értelmével. És mivel szégyellném, ha hazug tolvajokkal szimpatizáló, megvezethető, buta embernek tartanának, nem használhatom a rájuk emlékeztető jelképeket. Hogy a baloldal tehetett volna ellene? Igen, de a jelenlegi problémák ellen sem tesz, őket azért utálom, mert sokban tehetnek róla, hogy ilyen szégyen kormányunk van.
2017. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
6%

" Alapvetően azzal van bajunk, hogy jelenleg csak fakultatív, de amennyire ismerünk titeket, miné lelőbb kötelezővé akarjátok tenni."



Szakadt volna anyádba a fejed te tetű korcs!


Azzal nincs bajod, hogy magyar emberekre a nyelvükkel alapvetően latin írást erőszakolnak, azzal viszont már van, ha valaki Magyarországon oktat MAGYAR írást? A hozzád hasonlóférgeket a saját beleire kéne felkötni.

2017. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!