Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves liberálisok, baloldalia...

Kedves liberálisok, baloldaliak! Mi a bajotok a rovásírással?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárminemű személyeskedés kezdődne a kommentmezőben, szeretném jelezni, hogy én is baloldali liberálisnak vallom magamat. Horvát, elmagyarosodott szlovák köznemes, magyar és német felmenőim vannak, elejét véve az esetleges zsidózásnak.


Szóval liberálisnak és baloldalinak vallom magam, támogatom a melegházasságot, a drogliberalizációt, ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot (a nyilvánvalóan életveszélyes, személyi szabadságot korlátozó, tagjaikat veszélyeztető szektákon kívül). Balos vagyok, elsősorban a latin-amerikai, a skandináv, a mediterrán (görög, spanyol) baloldallal szimpatizálok, amíg fel nem oszlatták magukat (számomra érthetetlen módon), addig a 4K! lelkes támogatója voltam.


Meglep és felháborít, hogy a rovásíráson, a rovásírásos helységnévtáblák kihelyezésén, az iskolában a fakultatív (!!!!) rovásírás tanulási lehetőségen mennyit tudnak anyázni, gúnyolódni és fröcsögni az önmagukat toleráns liberálisnak és szolidáris baloldalinak tartó honfitársaink.

Amikor Unicode szabvány lett a székely-magyar rovásírás, akkor találkoztam olyan "felvilágosult, liberális" véleménnyel, hogy: "Ezzel a tempóval lassan visszamászhatunk a fára!". Mi a .......ért is? (Sok csúnya szó pontok helyén.) Az ősi viking rúnák is Unicode szabványok, a 16A0-16FF kódtartományon találhatóak, szóval gondolom a dánok, svédek, norvégok, feröeriek és izlandiak is "visszamásztak a fára".

Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb. A nemzetiségi településnevek kihelyezésén akkor miért nem háborodnak fel? (Horvát, ruszin, szlovák, német, stb. településtáblák.) Az is sokba kerül és úgyis minden magyarországi kisebbség tökéletesen beszél magyarul... Vagy az is gúnyolódásra adhatna okot kedves liberális baloldali "testvéreimnek", hogy Olaszországban bizonyos települések határában kiírják etruszk betűkkel is a település nevét?


Egyébként igen, a mai KLIK-es hír kapcsán húztam fel magamat. Arról volt szó, hogy hányan tanulnak fakultatívan, szakkörön, választható tanórán (!!!!) rovásírás, toleráns szolidáris balliberálisék pedig kiakadtak, hogy "arohadtfidesz", a gyerekek nem tudnak angolul, németül, nem tudnak számítógépet kezelni, ügyeket intézni, nincsenek gazdasági ismereteik, de a rovásírás, az persze fontos, aztán jönnek a 123-ad rangú gúnyolódások, a hátrafelé nyilazással és a többivel.

Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D


Sajnos néha azt érzem, hogy a magyar "liberálisok" és "baloldaliak" jelentős része egyik sem, csupán – nagy levegő – magyargyűlölő. Miért kell kigúnyolni és elfelejtésre kárhoztatni egy honfoglaláskori írásrendszert, a kulturális örökségünk részét? Utáljuk, mert magyar?


Liberális baloldaliként nekem fontos a kulturális örökséghez való jog, hogy a magyarországi kisebbségek ne olvadjanak be (én is beszélek valamelyest horvátul, még ha nem is anyanyelvi szinten), hogy az amerikai indiánok vagy a finnországi lappok vagy a tibetiek vagy akár a romák ne veszítsék el a saját kultúrájukat. Ha erről beszélek, minden "liberális" és "baloldali" mélyen bólogat. De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!


Kicsit offtopic és nem akarok új kérdést nyitni, de az is szórakoztató, ahogy a magyarországi "baloldali" és "liberális" körök meglehetősen cinikusan és gúnyolódva állnak hozzá a székely zászló vagy a székely autonómia kérdéséhez. Na most én baloldali liberálisként támogatom a baszkok, katalánok, skótok, kurdok, tibetiek, stb. törekvéseit. NÉPEK ÖNRENDELKEZÉSI JOGA, alapvető liberális és baloldali elv. És ha a kurdokról vagy a katalánokról beszélek, akkor az "elvtársaim" szélesen bólogatnak. De ha a székelyek, akkor az fasizmus és fúj és gúnyoljuk ki. Már nem azért, de hogy a fityfenébe lehet hitelesen képviselni a székelyeket a kurdok nélkül vagy a baszkokat a székelyek nélkül? :-D



2017. jan. 15. 17:17
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Üdv!


Most szépen sorban válaszolok mindenkinek.


"Nem, ez szimplán annyi, hogy hazudsz, és erre akarod fogni azt amit nem értesz. Te akarod minden áron belehazudni, hogy csak azért mert valami épp neki nem tetszik a magyar kultúrkörből, az csak azért lehet mert magyar. Nem azért mert épp nem tetszik neki."

Nevezz nyugodtan hazugnak, megmagyarázni nem tudod, hogy miben más a rovásírás például a viking rúnáknál. A vikingek is igen jelentős mértékben vándorló életet éltek, lásd, Normandia, Szicília, Varégok, Rurik-dinasztia. Nem mellesleg a vikingek kérdés nélkül levagdostak mindenkit, akinek aranya volt, agresszív, terjeszkedő nép voltak, az angolok egyenesen Isten büntetésének tartották őket. A viking rúnákon tudtommal még sem mondják a szöveget az álliberálisok és az álbaloldaliak.


"Egy nomád, vándorló törzset összevetni egy letepülttel baromság."

??????????????????????????????????????????????????????????

A székelyek letelepültek több száz éve. A vikingek a túlnépesedés miatt kirajzottak Skandináviából és feldúlták fél Európát. (Lásd fentebb.)

Amúgy meg ezt a pökhendi taplóságot megmondanád egy lapp ember szemébe is? (Európa utolsó nomád népe, a mai Finnország, Svédország és Norvégia területén.)

Továbbá menj be a Nemzeti Múzeumba és követeld a honfoglaláskori leletek kidobását a tárlatokból. Hiszen akkor még nem voltunk letelepültek. A székelyföldi templomok rovásfeliratait viszont nagyon is letelepedett, keresztény székelyek készítették.

Igaz, hogy még csak január van, de a 2017 legnagyobb hülyéje díjra szép esélyeid vannak. Letelepedett? Kimondtad az első szót, ami eszedbe jutott? :D


"Erre csak azt tudom mondani, hogy ahhoz látnom kéne ki mondott, mit, hol, és milyen kontextusban. Én leginkább a majmot láttam kigúnyolni, aki ugye úgy akart helységnévtáblát rovásul avatni, hogy maga sem tudja elolvasni.

Vagy azokat az őrülteket akik szerint a latin ábécé megölte a magyar nyelvet. Meg akik szerint a Nyugat azért támogatta Istvánt, hogy az írástudó Koppányékat kiirtsa. Meg ilyenek. Na, ők vannak kigúnyolva, nem a rovásírás."


A konkrét esetről, amikor nem tudta elolvasni nem hallottam, de én is szánalmasnak és röhejesnek tartom. Azok az őrültek, akikről te beszélsz, hogy Szt. Istvántól kezdve Kossuthon át Antall Józsefig mindenkit a szabadkőműves-zsidó-katolikus-chemtrailhuszárok béreltek fel, ezeken mindenki röhög 60-as IQ felett.

A konkrét esetek amikről beszélek egyébként (ha szeretnéd privátban küldöm a linkeket is):

a Kettős Mérce híradásai a rovásos ügyről

a 444 híradásai rovásos, Székelyföldet érintő vagy bármi egyéb "magyaros" dologról. Csöpög belőlük a maró gúny és irónia, ahogy például abból a híradásukból is, ami arról szólt, hogy Szentpéterfa megkapja a Communitas Fidelissima címet. Pedig teljesen jogosan kapta meg, hat másik faluval együtt.

A kommentmezőben ugyanez hatványozottabban érződik, akár a KM-én, akár a 444-en, akár liberális és baloldali mikroblogok tömkelegén. Miért olvasom őket? Mert a Kettős Mércén megjelent dolgok 99%-ával egyetértek, a 444-esek is tudnak nagyon jó dolgokat írni, ahogy a blogok közül sem a szittyakeresztényturbónemzeti sületlenségek kötnek le. De egy kis rovás-székelyrugdosós éljentrianon kaliberű suttyóság kell mindegyik ilyen oldalra. Például ismerősöm, a helyi SzDSz alapszervezet volt tagja arról szóló cikkeket oszt a Facebookon, hogy a Székely Himnusz zeneileg mennyire egy ótvar gagyi és a szövege is sekélyes és hogy ő kiröhögi és... Ez gusztustalan, már nem azért. A világ számos himnusza közül vannak jobban és kevésbé jobban sikerültek, de gondolom ez is véletlen egybeesés, hogy volt SzDSz-es megoszt egy liberális blogot, ahol a Székely Himnuszt ekézik. Nem a szaúdit, nem a kanadait, nem a lappot, nem a cigányt, pont véletlenül a székelyt. Emellett egy értelmes, több diplomás emberről van szó, akivel számos más kérdésben teljesen egyetértek.

A Kettős Mércés, 444-es, liberális/balos blogok kommentelőin is látszik, a szóhasználatukon, a fogalmazásmódjukon, hogy magasabban kvalifikáltak, tanult emberek. (Ellentétben a másik oldal nyolc helyesírási hibával zsidózó trolljain.) És ez még szomorúbb.


"Egy betűvel nem írtam ilyet, de ne zavarjon."

Konkrétan nem írtad le, de folyamatosan próbáltál összemosni a zsidózó-libsiző-sorosozó idiótákkal.


"Vagy csak rossz helyen jársz, nem gondolod? A chemtrailhívők is vannak pártízezren Magyarországon, mégsem őket veszem alapul. Ja, biztos vannak ilyen idióták. ÉS? Ez kicsit olyan, mintha elmennék mondjuk egy El Classicóra, és azt a következtetést vonnám le, hogy minden spanyol annak a kettőnek szurkol. Pedig szerintem egy szektorát nem tudnánk megtölteni azokkal akikről beszélsz."

Erre válaszoltam az imént fentebb :-)


Erdély vs. Székelyföld: én minden esetben a nemzetiségi alapú államhatások/autonómia mellett vagyok. A nagyváradi vagy az aradi románokat semmi jogunk nem lenne elkergetni, ahogy nekik sem a marosvásárhelyi székelyeket :-)


Szóval ennyi, remélem még visszajössz és tudunk beszélgetni egy keveset :-)

2017. jan. 16. 13:42
 42/52 A kérdező kommentje:

Molyember és kedves 38/41!

Mind a kettőtöknek igaza van, úgy érzem. Én baloldali liberálisként is szeretem, viselem és használom akár a kokárdát, akár a rovásírást, akár a székely zászlót. És amikor a volt barátnőm, szintén radikális balos, volt Migration Aid-es megkérdezte, hogy minek vannak nekem ilyen jobbikos jelképek kitéve a szobámban én örömmel javítottam ki, hogy ezek minden magyar ember jelképei, Thürmer Gyulától Gyurcsányon és Vonán át Györkös Istvánig. Szerintem pont úgy lehet a Nemzethy Turbószíriuszi Szittyák kezéből kicsavarni ezeket, ha mi magunk is elkezdjük viselni őket, miközben kiállunk a melegek mellett vagy kimegyünk Ligetet védeni :-)


Utolsó! Senki sem tetű korcs és pláne nem érdemel kínhalált azért, mert más a véleménye.

2017. jan. 16. 13:48
 43/52 anonim ***** válasza:
50%

# 41/41 Időpont ma 13:42


*sóhaj**mély levegő*


"Nevezz nyugodtan hazugnak, megmagyarázni nem tudod, hogy miben más a rovásírás például a viking rúnáknál."

Drága barátom. Mutasd már meg ez miért kéne megmagyaráznom (eleve egyet sem értek). Azt írtam, hogy az a hazugság, hogy valaki a rovásírást azért nem szereti, mert magyar. Fel sem merült benned, hogy azért, mert nem tetszik neki. Nem. Csak és kizárólag azért lehet valaki negatív iránta, mert magyar.


"A székelyek letelepültek több száz éve. A vikingek a túlnépesedés miatt kirajzottak Skandináviából és feldúlták fél Európát. (Lásd fentebb.)

Amúgy meg ezt a pökhendi taplóságot megmondanád egy lapp ember szemébe is? (Európa utolsó nomád népe, a mai Finnország, Svédország és Norvégia területén.)

Továbbá menj be a Nemzeti Múzeumba és követeld a honfoglaláskori leletek kidobását a tárlatokból. Hiszen akkor még nem voltunk letelepültek. A székelyföldi templomok rovásfeliratait viszont nagyon is letelepedett, keresztény székelyek készítették.

Igaz, hogy még csak január van, de a 2017 legnagyobb hülyéje díjra szép esélyeid vannak. Letelepedett? Kimondtad az első szót, ami eszedbe jutott? :D"

Itt meg valamit durván félreértettél. Megjegyzem szándékosan, hiszen egyértelmű volt, hogy a már letelepült rómaiakról beszéltem a magyar nomádsággal szemben. De nyilván a legrosszabbat kell feltételezni a vitapartnerről :-)

A kettős mércén én nem láttam hogy egyáltalán gúnyolnák a rovást, de nyilván nem olvastam minden cikküket a témában. Nyugodtan linkelheted.

A 444 meg 444. Továbbra is azt tudom mondani, hogy csak azért mert valami magyar, nem kell szeretnie minden magyar embernek. Én például a pacaltól undorodom, de nem azért mert magyar. És nekem veled egyelőre láthatóan ez a legnagyobb (és talán egyetlen) ellenpontom. Nem tudod elképzelni, hogy egy magyar ember bármi más okból ne szeresse a rovást, mint hogy magyar.


"Konkrétan nem írtad le, de folyamatosan próbáltál összemosni a zsidózó-libsiző-sorosozó idiótákkal."

Nem próbáltam, ez hülyeség. Arról beszéltem, hogy van ez a szélsőséges réteg, és társadalomismereti alapvetés, hogy minden szélsőségnek megjelenik az ellenpárja. Meg akartad érteni miért vannak ilyenek, ezen keresztül próbáltam.


"Erre válaszoltam az imént fentebb :-)"

Továbbra is tartom: Nem minden hasonló felszólaló azért ír róla gúnyosan vagy negatívan mert magyar. Ez az ami bosszant, hogy állandóan _mindenhonnan_ ez megy. Bármi ami magyar és nem tetszik, akkor az csak és kizárólag azért lehet, mert az magyar dolog, és a magyar dolgokat nem szabad szeretni meg pfuj, és hurr-durr.


Én például nem szeretem a pacalt, az "asztal alá kell inni az apóst/apósjelöltet az udvarló férfinak" játékot ha faluhelyen, a húsvéti hidegvödrös locsolást, és most hirtelen ennyi jutott eszembe.


De egyiket sem azért mert magyar! Eleve nem is értem miért az az alapvetésed, hogy mindenki akiktől ilyet olvasol, annak mind ez az idoka. Ha meg nem ez az alapvetésed akkor pláne a kérdést se értem hogy jött. Ha tudod jól, hogy ezeknek a megnyilvánulásoknak ezrelékben mérhető mértéke van abból az indíttatásból, hogy "há me magyar".

2017. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

No, csak közelednek az álláspontjaink :-)


Igyekszem a létező legkoherensebben elmagyarázni, mi a gondom.


Semmi baj azzal, ha te nem szereted a pacalt, vagy a húsvéti locsolást. Az anyukámon és a nagymamámon, ha húsvétkor van, akkor a barátnőmön kívül én sem szoktam senkit meglocsolni. A magyar néptánc sosem volt a szívem csücske, amikor kötelezően kellett csinálni óvodában, iskolában, sőt még középsuliban is, akkor ha csak lehetett, igyekeztem ellógni. De mondok mást, nem tetszik nekem a Kölcsey-féle magyar himnusz sem. Túl depresszívnek és passzívnak tartom. Például a horvát himnusz, a Lijepa naša domovino szerintem sokkal alkalmasabb arra, hogy egy ország himnusza legyen, de hogy ne tűnjek úgy, mint aki hazabeszél, a személyes kedvenceim az olasz és a francia himnuszok. Ordít belőlük a tenni akarás, a tettre hívás, nem egy önsajnáltató, Isten segítségéért rimánkodó gyászének. És ha valaki ilyen kritikával illeti a Székely himnuszt, vagy kifejti, hogy neki nem tetszik a székely zászló, akkor azt mondom, hogy véleményszabadság, hajrá. Olvastam egyébként olyan székely (!!) bloggert, aki kifejtette, hogy neki közelebb állna a szívéhez, ha a piros-feketét használnák a kék-arany helyett. Van akinek a Kossuth-címer jobban tetszik a koronásnál, stb. Ez mind oké.


Én arra alapozom a "liberálisok vagyunk, jé ez magyar, köpjük le" jelenség létezését, hogy:


– a Székely himnusz egy középszerű műdal, amit eredetileg székely kantátának, nem is himnusznak neveztek, zeneileg nulla, szövegileg nulla


– a székely zászló csak 2004-ben született, mesterséges jelkép, gagyi, nem is a székelyek jelképe, hanem jobber gyökérség, stb. Valóban 2004-es, a baszk zászló a 19. sz. végén született, a román címert 1921-ben tervezték, a horvát címert 1991-ben, a szlovént szintén. Ettől még ezek mindegyike használ ősi elemeket, a horvátok például a šahovnicát (a piros-fehér sakktáblaszerű mintát a címerpajzson, a szlovének a cilleiek három csillagát, a székelyek a napot és a holdat, stb.). Emellett amikor a román bíróság arról döntött a közelmúltban, hogy büntetlenül fel lehet vonni a székely zászlót, aminek alkalmában minden liberálisnak pezsgőt kellett volna bontania (szólásszabadság, népek önrendelkezési joga, stb.), a kommentelők alsó hangon felének csak ezek jutottak eszébe.


– a rovásírás Unicode-ot kapott, lassan a fára is visszamászhatnánk (mint a dánok és a norvégok a Unicode rúnákkal), van az iskolákban fakultatív lehetőség, szakkör (a színjátszás és az agyagozás mellett mondjuk) rovásírást tanulni, az rögtön fáravisszamászós, hátranyilazós gúnyolódások táptalaja. (Nekem egyik néptáncos ismerősöm sem mászott vissza a fára, sőt, van köztük aki a PhD-t csinálja jelenleg, pedig az sem 21. századi dolog.)


Szóval simán elfogadom, hogy valakinek (külön-külön), nem tetszik mondjuk a néptánc, a rovásírás, a Székely himnusz vagy a mesterségesen tervezett nemzeti jelképek. De érdekes módon nagyon ritkán találkozok olyan párosítással, hogy valakinek ne tetszene mondjuk a Székely himnusz és az ukrán zászló; vagy egységesen elítéli a székely zászló, a román, a szlovén és a horvát címert, mint tervezett, nem valódi jelképeket; esetleg hogy ellenezné a rovásírást és leszólná a litván népzenét.


Érdekes módon a 444-en, Kettős Mércén, liberális/baloldali blogokon, ilyen (hozzám hasonló) beállítottságú ismerőseim körében "csomagban" születnek a rosszindulatú kommentek, megosztások, a fentebb említett témakörökben születő cikkek, blogbejegyzések alatt általában raklapnyi gúnyolódás, kulturális érték kétségbevonás kezdődik.


A tegnapi Kettős Mérce kommentár a rovásírásos hírhez:

"Na ezt nem láthattuk előre jönni! Kérdezte már a KLIK az iskoláktól, hogy hány migráns tanuló van náluk, most viszont valami ennél is furmányosabbra kíváncsiak: arra, hogy hány gyerek tanul rovásírást választható tantárgyként vagy szakkörön az általános iskolákban. És ha kevés lesz, majd kötelezővé teszik?"

Feleslegesen rosszindulatú ez a metsző gúny, ezen húztam fel magamat, egy kicsit. Azon túl, hogy ezt a nagy állami böszme KLIK-et meg kéne szüntetni és rendbe tenni az oktatást, amivel elég sok baj van (az öcsém pl. most gimnazista, mesél ő is, meg amúgy is nyitott szemmel járok az országban). Ugyanolyan gonosz dolognak beállítani egy régi írásrendszer fakultatív tanulását, mint a külföldi származású tanulók listázását, aztán még a kötelezővé tétellel is riogatni egy kicsit az olvasókat? Az lenne az igazán liberális megoldás, ha inkább betiltanánk? :-D


[link]

Itt pedig tessék elolvasni, hogy milyen gusztustalan és hányingerkeltő a kommentek 90%-a. Ahelyett, hogy a liberális értékrendhez méltó módon örülnének az emberek, mert bárhogy is nézzük, a román állam részéről egy súlyos jogsértés megtiltani egy, a területén élő kisebbségnek a saját jelkép használatát, pénzbírsággal fenyegetni érte... Ilyet Franco tett a baszk zászlóval, vagy a briteknél volt divat a két világháború között nádpálcával nyakoncsapni azokat a diákokat, akik skótul vagy írül beszéltek az iskolában.

Ugyanezek a kommentelők örülnek, ha az afroamerikaiak vagy az indiánok számára kedvező döntés születik valahol, monduk egy arkansasi bíróságon (és én is örülök), de ha a székelyek javára dönt a független román bíróság, akkor csak semjénezés, orbánozás és a székely kisebbség jelképeinek a kigúnyolása jut osztályrészül.


Na sajnos erre kell azt mondanom, hogy az egyetlen ok az anyázásra az, hogy ezek magyar dolgok. De nagyon remélem, hogy meg tudsz cáfolni :-)

2017. jan. 16. 16:28
 45/52 anonim ***** válasza:
72%

Molyember, én is csak azt tudom mondani, amit a kérdező: kezdjük el mi is használni a magyar jelképeket, akkor nem lesz a radikális jobbosoké! Ha elegen leszünk, tudunk változtatni.

38-as voltam

2017. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
30%

# 44/45 Időpont 01-16 16:28


Pardon a késői válaszért, most jutott időm.


"Én arra alapozom a "liberálisok vagyunk, jé ez magyar, köpjük le" jelenség létezését, hogy:"

Olvasgattam a linked, de mivel a disquss rendszere fos (minden kommentre, "szálra", minden választ megjelenít, így nem lehet ugrani, ha ott csak a faszkodás megy), így problémás volt végignyálazni.

Ezekkel én is találkozom, de szerintem annyira ritka (főleg az interneten, ahol a világ legjobb szórakozásának tekinti pár barom, hogy összeugrasszanak embereket? Lásd itt ezer kérdés), hogy felfújja mindenki. Amiből persze egybiteseknél (nem nálad, még mielőtt...), az ragad meg, hogy "minden liberális magyargyűlölő, pfej-pfej".


"Feleslegesen rosszindulatú ez a metsző gúny, ezen húztam fel magamat, egy kicsit. Azon túl, hogy ezt a nagy állami böszme KLIK-et meg kéne szüntetni és rendbe tenni az oktatást, amivel elég sok baj van (az öcsém pl. most gimnazista, mesél ő is, meg amúgy is nyitott szemmel járok az országban). Ugyanolyan gonosz dolognak beállítani egy régi írásrendszer fakultatív tanulását, mint a külföldi származású tanulók listázását, aztán még a kötelezővé tétellel is riogatni egy kicsit az olvasókat? Az lenne az igazán liberális megoldás, ha inkább betiltanánk? :-D"

Szerintem itt abszolút félreértetted a KM-t. A rovásírás helyére helyettesítsd be szanszkrit nyelvet, hátha :-).

Ez nem a rovásírásra gúny, hanem az elmebeteg elQrmányunkra, akik képesek lennének akkora trógerek lenni, hogy kötelezővé tegyék. Lásd 5 napos tesi, hittan, erkölcstan, kötelező munka érettségihez. Én ebből a kormányból már régóta bármit kinézek. És a rovás kötelezősége ugyanakkora elmebaj lenne mint a Pázmányon a kötelező holokausztkurzus. Legyen róla szó törin, művtörin ok, de ne legyen központi téma. Nem azért mert magyar (igen, én imádom az északi mitológiát, és eleve az országokat, de tudomásom szerint ott sem kötelező megtanulni írni rúnákkal), hanem azért mert így is fos az iskolarendszerünk, előbb tegyük rendbe.

A migránssal összehasonlítás pedig teljesen jó. Nevezetesen: "Drága, KLIK mi a fsz közöd van hozzá?", főleg ilyen hirtelenséggel. Követett már el elég ocsmányságot ahhoz, hogy gyanút keltsen. Tudod - ne adj isten - amikor a gyereked pénzt kér tőled, és drogra költi. A huszadik alkalom után - egy ideig biztosan - minden pénz kérése gyanús lesz, akkor is ha csak ezúttal tényleg csak egy pohár kakaót venne.


"Ugyanezek a kommentelők örülnek, ha az afroamerikaiak vagy az indiánok számára kedvező döntés születik valahol, monduk egy arkansasi bíróságon (és én is örülök), de ha a székelyek javára dönt a független román bíróság, akkor csak semjénezés, orbánozás és a székely kisebbség jelképeinek a kigúnyolása jut osztályrészül."

Hidd el, ugyanezek a kommentelők ott is a feszültséget akarják gerjeszteni. Nekik ez az élvezet. A valóság és a túlnyomó többség nem ők. :-)

2017. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
84%

"Azzal nincs bajod, hogy magyar emberekre a nyelvükkel alapvetően latin írást erőszakolnak, azzal viszont már van, ha valaki Magyarországon oktat MAGYAR írást? A hozzád hasonlóférgeket a saját beleire kéne felkötni."



Te egyedül vagy ilyen hülye, vagy segítenek? Latin betűkkel írunk, de mellékjeles írással. attól még az írásunk magyar, hogy latin betűkön alapszik. Ű betű (hosszú) pl. csak nálunk van állítólag. Nem tudom,igaz-e, de attól még egy nyelvnek lehetnek sajátos vonásai, hogy latin betűkön alapszik, lásd cseh írásmód, spanyol tildés n, stb. A magyar írás latin betűkkel is magyar, mert egyes betűket mi használunk úgy és ejtünk úgy, ahogy.

2017. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
94%

A helyzet az, hogy a rovásírástól már csak egy köpés a régebbi írásjelek, a sumér rokonság, a 7000 éves tatárlaki korong meg hasonlók.


Ez pedig felszínre hoz egy eddig gondosan a szőnyeg alá söpört régi témát, a magyar-hun szkíta rokonságot, az ősvallást, meg hasonlókat.

Ez pedig megbolygatja az óvatosan kidekázott történelemszemléletet, amit a Habsburgok alkottak meg számunkra.


Ebbe köp bele a rovásírás, és ezt akarják elkerülni az ellenzők... Mert "értelmetlen" a hagyományokkall fogkalkozni...


Vakójában tényleg lényegtelen, hogy az eszkimóktól, a suméroktól vagy a pingvinektől származunk...

Ami érdekes lehet, hogy kik és miért hazudnak nekünk a történelmünkről, kultúránról és nyelvünkről.

És úgy tűnik, inkább a globalista érdekek mentén politizáló liberálisok azok, akik nem szívesen bolygatják ezeket a dolgokat.

Ugyanazok próbálják távoltartani a rovásírást a fiataloktól, akik szisztematikusan kigyomlálták a történelemkönyvekből a 907-es Pozsonyi csatát, a honfoglaláskori mellkereszteket, meg hogy a "honfoglalást" a 19. században találták ki, mert addig "hazatérés" vagy "visszatérés" volt a neve Árpádék bevonulásának a Kárpát medencébe.


De azt hszem, már késő... A szellem kibújt a palackból.

2017. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
65%

Üdv! Látva a válaszok számát nem volt türelmem, hogy végigbogarásszam mindet, ezért ha valami miatt nem lenne releváns a rövidke kis véleményem, elnézéseteket kérem!


Az eredeti kérdéshez visszatérve, szintúgy baloldali liberálisként semmi problémám nincsen a rovásírással, s annak kísérletével, hogy részévé váljék mindennapjainknak. Ez egy egyszerű jelrendszer, írás, de mennél több ilyet ismer az ember (pl. cirill), annál széleskörűbb ismeretekkel rendelkezhet e téren.


Én folyékonyan olvasok és írok, mármint ami a szóban forgó írást illeti. Jó hobbinak tartom, nem több. :) Nem igényel sok időt a megértése/megtanulása, és érdekes -- ezért keltheti fel annyi fiatal érdeklődését amellett, hogy sokak indulnak a magyar Bolyai-versenyen, ahol számonkért, és, hogy a városok határán ki van írva (szeretnék megérteni őket).

2017. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
65%

A székely zászló kérdése kapcsán pedig úgy gondolom, tartozunk annyi felelősséggel a külhoni magyarokért, hogy kitegyük zászlajukat. Amíg létezik ezeken a területeken szegregáció, diszkrimináció, melyeknek akármelyikük is elszenvedője, addig kell, hogy létezzen egy olyan hatalommal rendelkező szerv is, ami felemeli ez ellen a hangját, s képviseli érdekeiket.


A jelen világot eltekintve pedig sajnos erre szükség van. :/


(#49-es voltam.)

2017. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!