Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves liberálisok, baloldalia...

Kedves liberálisok, baloldaliak! Mi a bajotok a rovásírással?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárminemű személyeskedés kezdődne a kommentmezőben, szeretném jelezni, hogy én is baloldali liberálisnak vallom magamat. Horvát, elmagyarosodott szlovák köznemes, magyar és német felmenőim vannak, elejét véve az esetleges zsidózásnak.


Szóval liberálisnak és baloldalinak vallom magam, támogatom a melegházasságot, a drogliberalizációt, ateista vagyok, támogatom a vallásszabadságot (a nyilvánvalóan életveszélyes, személyi szabadságot korlátozó, tagjaikat veszélyeztető szektákon kívül). Balos vagyok, elsősorban a latin-amerikai, a skandináv, a mediterrán (görög, spanyol) baloldallal szimpatizálok, amíg fel nem oszlatták magukat (számomra érthetetlen módon), addig a 4K! lelkes támogatója voltam.


Meglep és felháborít, hogy a rovásíráson, a rovásírásos helységnévtáblák kihelyezésén, az iskolában a fakultatív (!!!!) rovásírás tanulási lehetőségen mennyit tudnak anyázni, gúnyolódni és fröcsögni az önmagukat toleráns liberálisnak és szolidáris baloldalinak tartó honfitársaink.

Amikor Unicode szabvány lett a székely-magyar rovásírás, akkor találkoztam olyan "felvilágosult, liberális" véleménnyel, hogy: "Ezzel a tempóval lassan visszamászhatunk a fára!". Mi a .......ért is? (Sok csúnya szó pontok helyén.) Az ősi viking rúnák is Unicode szabványok, a 16A0-16FF kódtartományon találhatóak, szóval gondolom a dánok, svédek, norvégok, feröeriek és izlandiak is "visszamásztak a fára".

Amikor baloldali liberálisok gúnyolódva kérik számon az önkormányzati képviselőtestületet egy-egy rovás helynévtábla miatt, én csak pislogok... Fel vannak háborodva, hogy "erreszórjajapézta zönkormányzat", meg "hányan tudnák elolvasni közülük?!", stb. A nemzetiségi településnevek kihelyezésén akkor miért nem háborodnak fel? (Horvát, ruszin, szlovák, német, stb. településtáblák.) Az is sokba kerül és úgyis minden magyarországi kisebbség tökéletesen beszél magyarul... Vagy az is gúnyolódásra adhatna okot kedves liberális baloldali "testvéreimnek", hogy Olaszországban bizonyos települések határában kiírják etruszk betűkkel is a település nevét?


Egyébként igen, a mai KLIK-es hír kapcsán húztam fel magamat. Arról volt szó, hogy hányan tanulnak fakultatívan, szakkörön, választható tanórán (!!!!) rovásírás, toleráns szolidáris balliberálisék pedig kiakadtak, hogy "arohadtfidesz", a gyerekek nem tudnak angolul, németül, nem tudnak számítógépet kezelni, ügyeket intézni, nincsenek gazdasági ismereteik, de a rovásírás, az persze fontos, aztán jönnek a 123-ad rangú gúnyolódások, a hátrafelé nyilazással és a többivel.

Komolyan van olyan ember 60-as IQ felett, aki azt gondolja, hogy a rossz tanulók, a bukásra állók, meg kettes-hármas tanulók fognak elmenni délután, a szabadidejükben, szakkörön rovásírást tanulni???!!!!! Bárki ezért bukik angolból, németből vagy informatikából, mert az Excel helyett rovásírást gyakorolt?! :-D


Sajnos néha azt érzem, hogy a magyar "liberálisok" és "baloldaliak" jelentős része egyik sem, csupán – nagy levegő – magyargyűlölő. Miért kell kigúnyolni és elfelejtésre kárhoztatni egy honfoglaláskori írásrendszert, a kulturális örökségünk részét? Utáljuk, mert magyar?


Liberális baloldaliként nekem fontos a kulturális örökséghez való jog, hogy a magyarországi kisebbségek ne olvadjanak be (én is beszélek valamelyest horvátul, még ha nem is anyanyelvi szinten), hogy az amerikai indiánok vagy a finnországi lappok vagy a tibetiek vagy akár a romák ne veszítsék el a saját kultúrájukat. Ha erről beszélek, minden "liberális" és "baloldali" mélyen bólogat. De ha a magyar kulturális örökségről, a mi kulturális örökségünkről van szó, akkor azt ki kell gúnyolni és le kell köpni, csak azért, mert magyar?!


Kicsit offtopic és nem akarok új kérdést nyitni, de az is szórakoztató, ahogy a magyarországi "baloldali" és "liberális" körök meglehetősen cinikusan és gúnyolódva állnak hozzá a székely zászló vagy a székely autonómia kérdéséhez. Na most én baloldali liberálisként támogatom a baszkok, katalánok, skótok, kurdok, tibetiek, stb. törekvéseit. NÉPEK ÖNRENDELKEZÉSI JOGA, alapvető liberális és baloldali elv. És ha a kurdokról vagy a katalánokról beszélek, akkor az "elvtársaim" szélesen bólogatnak. De ha a székelyek, akkor az fasizmus és fúj és gúnyoljuk ki. Már nem azért, de hogy a fityfenébe lehet hitelesen képviselni a székelyeket a kurdok nélkül vagy a baszkokat a székelyek nélkül? :-D



2017. jan. 15. 17:17
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
67%

Én a rovásírást fakultatív módon tanítanám. Amelyik gyerek érez magában késztetést arra, hogy megtanulja, csak tessék! (Én például gyerekként önszorgalomból megtanultam, és a mai napig is tudom írni és olvasni)


A problémám amúgy a rovásírással ugyanaz, mint a turulmadárral és az árpád-sávos zászlóval: hogy az ún. jobboldal kisajátította. Ha én elkezdek rovásírással írni valamit, mindenki nácinak fog nézni; ha kirakok dísznek egy turulmadarat, vagy egy árpádsávos zászlót úgy szintén. Ami azért borzalmas, mert ezek a magyarság ősi szimbólumai, amik eredetileg tök politikamentesek voltak. Ma azonban ha valaki így ír, ilyen szimbólumokat használ stb. azt mindenki egy kalap alá veszi a szélsőjobboldali emberekkel (amit értelemszerűen szeretnék elkerülni).

2017. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
72%

"Azért az, hogy idefröcsögsz kb. egy A/4-es oldalt úgy, hogy ne lenne hazugság vagy tévedés a mondandódban az kemény."


Cáfold meg, te ostoba akkor! :P Bár nem nézem ki belőled, hogy menne.....

2017. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!