Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti biztonsági őrnek van...

Bolti biztonsági őrnek van joga ahhoz hogy fizetés után blokk alapján kipakoltassa valakivel a táskáját illetve a szatyrait? Főleg a Penny market kijáratától,úgy 30 méterre?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy idős emberrel csinálta ezt a biztonsági boy a pennybe, kidobálta a földre a kajákat a rúd májast,párizsit,szét is gurult,az idős hölgynél semmit nem talált,majd elballagott,én meg utána szóltam miért kellett ezt csinálni? Erre támadólag jött felém mintha megütni akart volna hogy miért szólok be neki. Mondtam senki nem fél tőled,be fogunk irni a vásárlók könyvébe,de ha erősködsz rendőrt hivok. Te mit tettél volna?
márc. 1. 14:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
A biztonsági őrnek rendőrt hívni van jogköre. Ennyi.
márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen. Csak nem nyúlhat bele.
márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
1-es ő nem akart,én akartam,nem érted a kérdést? Bolton kivűl senkit nem vegzálhat,főleg mint kiderült ok nélkül.
márc. 1. 14:26
 4/39 A kérdező kommentje:
2-es nem nyúlt bele a mami táskájába,csak a földre kidobálta,és könyékig benne nyúlkált.
márc. 1. 14:27
 5/39 A kérdező kommentje:
1-es gondolom megverni is van jogköre a primitiv biztiboynak?
márc. 1. 14:28
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Az üzleten kívül nincs.
márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Bolton belül is csak különös indokkal (pl megszólal a riasztó) ellenőrizheti a blokk és a szatyor tartalmát a vásárló beleegyezésével (tehát szúrópróbaszerű ellenőrzésre nincs módja). Ha nem egyezik bele a vásárló az átvizsgálásba, akkor hívhat rendőrt. Bolton kívül nem vagyok köteles megőrizni a blokkot, így nincs is mit ellenőriznie.
márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
30méterrel a bolttól volt,elöször azt hittem hogy valaki kirabolja a mamit,szép lett volna ha földhöz vágom a palit,mert nem tudom hogy mit csinál.
márc. 1. 14:31
 9/39 A kérdező kommentje:
6-7 es igy gondolom én is. Lehet a "cuncust" elmozditom a poziciójából,van ráhatásom. Túl lőtt a célon ha nem teszem akkor mással is megfogja tenni a közeljövöben,szerintem.
márc. 1. 14:32
 10/39 A kérdező kommentje:
A Baj,hogy tudatosan sért törvényt,amikor mondtam,hogy hívjunk rendőrt egyből elballagott mint aki "bexart".
márc. 1. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!