Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti biztonsági őrnek van...

Bolti biztonsági őrnek van joga ahhoz hogy fizetés után blokk alapján kipakoltassa valakivel a táskáját illetve a szatyrait? Főleg a Penny market kijáratától,úgy 30 méterre?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy idős emberrel csinálta ezt a biztonsági boy a pennybe, kidobálta a földre a kajákat a rúd májast,párizsit,szét is gurult,az idős hölgynél semmit nem talált,majd elballagott,én meg utána szóltam miért kellett ezt csinálni? Erre támadólag jött felém mintha megütni akart volna hogy miért szólok be neki. Mondtam senki nem fél tőled,be fogunk irni a vásárlók könyvébe,de ha erősködsz rendőrt hivok. Te mit tettél volna?
márc. 1. 14:18
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a legközelebbi találkozásnál odaszólnék neki, hogy volt már kihalgatás? Ugyanis az idős nő feljelentést tett ellened...
márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
11-es nem akarom már idegesiteni magam ilyen tetűk miatt,de durva világot élünk,mondja az öregasszony hogy műtötték a lábát lassan tud járni igy is,én segitettem a holmiját vissza pakolni a szatyorba.
márc. 1. 14:52
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őrök zömének fingja nincs, jogilag mit tehet és mit nem. Ismerősnek eltörte az orrát, két évig tartó per, egyetlen dologba sem jól járt el. Az elmarasztaló ítélet után is úgy gondolta, neki van igaza. mert ő biztonsági őr.
márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Általában kettő kategória van: az idősebb korosztály és az értelmi intelligencia hiányával küzdő, kompenzáló idióta...

Segítettél a néninek, jól tetted.

márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Én vártam az első ütést tőle,utána már jogom lett volna elverni.
márc. 1. 15:00
 16/39 A kérdező kommentje:

---Segítettél a néninek, jól tetted.---


Igen! Elöször csak néztem,hogy tényleg tetten éri-e az idős nénit,de amikor láttam hogy nem akkor léptem közbe. Pár vásárló oda is szólt neki,hogy "irtani kéne az ilyeneket" tehát a vásárlók se kultiválták az eseményt.

márc. 1. 15:02
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos efféle suttyók mindig is lesznek az a fontos, hogy a másik oldalon legalább annyi normális értékrendű segítőkész ember álljon, ahogy most te a biztiboy ellen...
márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

most találtam egy jogi oldalon



"Mit tehet a vevő, ha megalázónak és/vagy jogtalannak tartja az eljárást? Ha a biztonsági őr más személyiségi jogainak és szabadságának rovására visszaél jogkörével, és így megsérti valakinek a jó hírnevét, az érintett polgári peres eljárásban kérhet elégtételt a bíróságon. Jogkörrel való visszaélés miatt pedig a helyileg illetékes rendőrkapitányságon is kérheti az adott biztonsági őr eljárásának felülvizsgálatát."

márc. 1. 15:11
 19/39 A kérdező kommentje:
17-es az lenne a jó ha a feletteseik szelektálnák az ilyen patkányokat a munkakörükből.
márc. 1. 15:12
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar (teljesen megértem mert testközelből láttad a szitut) akkor menj be (lehetőleg amikor nincs bent a suttyó) és beszélj az ügyeletes vezetővel vagy ha bent van akkor a boltvezetővel. Mond el neki, hogy az idősebb nő feljelentésen gondolkodik ( blöff a hatásnövelés miatt) és ecseteld neki, hogy ez milyen negatív színben tünteti fel az üzletet. Így már fontosnak fogja tartani a dolgot a vezetőség és vélhetően cselekedni fognak.
márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!