Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti biztonsági őrnek van...

Bolti biztonsági őrnek van joga ahhoz hogy fizetés után blokk alapján kipakoltassa valakivel a táskáját illetve a szatyrait? Főleg a Penny market kijáratától,úgy 30 méterre?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy idős emberrel csinálta ezt a biztonsági boy a pennybe, kidobálta a földre a kajákat a rúd májast,párizsit,szét is gurult,az idős hölgynél semmit nem talált,majd elballagott,én meg utána szóltam miért kellett ezt csinálni? Erre támadólag jött felém mintha megütni akart volna hogy miért szólok be neki. Mondtam senki nem fél tőled,be fogunk irni a vásárlók könyvébe,de ha erősködsz rendőrt hivok. Te mit tettél volna?
márc. 1. 14:18
1 2 3 4
 31/39 DK-s ***** válasza:

#32-nek:


Ha a biztonsági őr ki akar pakoltatni, akkor lényegében két opció közül választhatsz.


Birka módjára engedelmeskedve megteszed, tudva (legalábbis mostantól, tőlem tudva) hogy semmi joga kipakoltatni veled semmit.


A másik opció, hogy határozottan elzárkózol az engedelmességtől. Ennek módja vérmérséklettől függ.



Ha megtagadod, akkor joga van a rendőrség megérkeztéig visszatartani. Tehát csak akkor válaszd ezt ha ráérsz, és szeretsz szórakozni az ilyen kis mitugrászokkal, akik túl sokat képzelnek magukról.


Továbbá felejtős az a bevett gyakorlatuk, hogy követned kell őt hátra egy irodába, vagy valahová. OTT a vevőtérben vagy köteles a zsarukat megvárni. Ha kényszeríteni próbál, onnantól JOGOS VÉDELMI HELYZET-be kerülsz, mivel csak a távozásodat akadályozhatja, de nem kényszeríthet semmire.


Hogy akkor hogyan hívjon rendőrt?


OLDJA MEG! Te VÁRNI vagy köteles!

márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
dk-s, igy olvastam jogi fórumon én is,ahogy irtad.
márc. 1. 20:58
 33/39 anonim ***** válasza:
Az üzletvezetők alkalmaznak szankciókat az olyan biztonsági őrökkel szemben vajon, akikről kiderül, hogy jogtalanul jártak el egy vásárlóval szemben? Az ilyen biztonsági őrök a normálisakat is lejáratják, miattuk utálják a többit is.
márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen szűrés,minden analfabéta 3 ált,iskolás mehet,és ez a baj.
márc. 1. 21:19
 35/39 A kérdező kommentje:

ja,értem már a problémát valaki ezt már rohadt régen kiirta,erről a pennyről van szó. Csak roma bizboyok vannak ez is igaz.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..

márc. 1. 21:22
 36/39 DK-s ***** válasza:

#35-nek:


Majd a BÍRÓ alkalmaz szankciót a kényszerítést, és esetleg testi sértést elkövető biztonsági őrrel szemben! Ha pedig azzal indokolja a cselekményt hogy azért tette mert te nem engedelmeskedtél, akkor hozzácsaphatjuk az ÖNBÍRÁSKODÁST is!

márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Fel kell jelenteni ezt a köcsögöt. Undorító hogy képes volt egy idős nénit megalázni. Az anyjával is így bánik vajon?
márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 DK-s ***** válasza:

#37-nek:


Utólag megbaxhatod.


Megkérte hogy mutassa meg a táskája tartalmát, a néni pedig megtette, innentől pedig nincs miért feljelenteni.


A kérést kell megtagadni. Lássuk, mit lép!

márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
A MÖM-nek és a Betyár seregnek irtam emailt ezzel kapcsolatban,hogy a roma biztonsági őrök vegzálják a paraszt vásárlókat. :-)
márc. 2. 09:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!