Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora bírságra számíthatok?

Mekkora bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Múltkor egy autónak neki mentem amikor kiálltam a parkolóból, és én ott akartam hagyni egy papír cetlit, de aki velem volt a kocsiban, az övé volt a kocsi, és elhagytuk a helyszínt. A rendőrök természetesen megtaláltak, az ismerősöm miatt most szabálysértés indult ellenem.

ápr. 13. 14:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
1 évig terjedő börtön. Ekkora patkánynak lenni, már ne is haragudj... meg is érdemled, ha kiszabják.
ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Ügyesek voltatok mindketten, most egyétek is meg amit kifőztetek...
ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha nem ítélkeznétek! Mint mondtam én ott akartam maradni, de az ismerősöm bepánikolt övé a kocsi,és én utólag már nem mertem magam feladni. Börtönbe nem megyek,mint kiderült,de a bírság összegtől félek most nagyon
ápr. 13. 14:42
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

"Örülnék, ha nem ítélkeznétek!"

Ítélkezni csak bűnös ember felett lehet. Te az vagy. Jár az ítélkezés.


"Mint mondtam én ott akartam maradni"

Én meg F1-es pilóta szerettem volna lenni gyerekkoromban, dehát ugye abból sem lett semmi. A kutyát sem érdekli, hogy mit szerettél volna. Elmentél. Pont.


"én utólag már nem mertem magam feladni"

És még gyáva is vagy, és akkor ne ítélkezzünk?


"Börtönbe nem megyek,mint kiderült"

Hát azért egy felfüggesztettet igazán adhattak volna. Abból biztos megtanultad volna.


Nyisd szépen a pénztárcádat, a jogsitól meg vegyél búcsút.

ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Úristen milyen emberek vannak itt.... Mintha ti annyira jó emberek lennétek ..PFff. A rendőrök 100x normálisabbak voltak,mint ti itt!!! Az az azért durva lenne, ha egy károkozás miatt leültetnének, más meg egy másik embert bántalmaz,és abból meg nem lesz semmi...
ápr. 13. 14:52
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Miért is lett volna durva? A törvény világos: cserbenhagyás, 1 évig terjedő szabadságvesztés. Te nemcsak hogy megúsztad ezt (elmondásod szerint), de még van képed itt tenni magad, mintha nem érdemelnéd meg? Kinek hiszed magad, most őszintén? Kérlek meséld már el, hogy mégis mire hivatkozol, amikor azt mondod, hogy nem érdemled meg? Miért is nem?


Lehet, hogy nem vagyok jó ember, de ilyet egészen biztosan nem csinálok. Egyetlen egyszer kerültem szar helyzetbe, mert nem adtam elsőbbséget (jelzem, le volt lopva a tábla, tehát nem önhibámból történt, mint nálad) és majdnem elvittem egy kikanyarodó motorost. Megálltam neki. Én tudtam, hogy nem a saját hibámból kerültünk ilyen helyzetbe, de mivel ő nem tudta, nyilván neki állt hőbörögni. Hagytam, hadd adja ki magából. A felelősség tök mindegy, akkor is majdnem elsodortam, joga volt felháborodni. Elnézést kértem tőle, pedig nem is volt miért. És végighallgattam.


Te meg kárt okozol, elhajtasz, utána meg lapítasz otthon a sarokban, mint egy csótány. Ilyen ember maradjon csöndben, főleg, hogy a kiérdemelt börtönt még csak állítólag meg sem kaptad. És még utána van pofád az én személyemet megkérdőjelezni? Mégis kinek képzeled magad?

ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Szerintem ti vagytok a patkányok, mert egyszerűen nem a kérdésre válaszoltok, és csak dől belőletek a rosszindulat... Nem fogom többször elmondani, hogy mi történt, az válaszoljon, aki értelmesen tud!
ápr. 13. 15:12
 8/41 A kérdező kommentje:
Amúgy idióták, senki sem volt a kocsiban, tehát cserbenhagyás nem is valósult meg
ápr. 13. 15:16
 9/41 anonim ***** válasza:

#7 Már leírtam bazmeg, de nem látsz a dühtől, mert tudod, hogy igazam van és ez bosszant téged. :DDDD


1 évig terjedő szabadszágvesztés. Ez jár érte. Ez a válasz. Ez a helyes válasz. Nagyon sajnálom, ha neked fájdalmat okoz a valóság, de a valóság tagadása nem módosítja azt.


Btk. 239. § "Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik, mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e, illetve az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
#8 A cserbenhagyásnak semmi köze a személyekhez. Ha személyek is lettek volna a kocsiban, akik esetlegesen megsérültek volna, akkor már nem cserbenhagyás lenne, hanem segítségnyújtás elmulasztása, ami pedig 3 évig terjedő szabadságvesztés. Cserbenhagyás kizárólag személyi sérülés nélkül jöhet létre, például ha senki sem ül az autóban. Mint nálad. Az biza' cserbenhagyás.
ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!