Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora bírságra számíthatok?

Mekkora bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Múltkor egy autónak neki mentem amikor kiálltam a parkolóból, és én ott akartam hagyni egy papír cetlit, de aki velem volt a kocsiban, az övé volt a kocsi, és elhagytuk a helyszínt. A rendőrök természetesen megtaláltak, az ismerősöm miatt most szabálysértés indult ellenem.

ápr. 13. 14:31
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
De én kiszálltam a kocsiból, ti agyoniskolázott birkák🙈🙈🙈
ápr. 13. 15:24
 12/41 A kérdező kommentje:

A cserbenhagyást a vasúti, vízi, légi közlekedésen túl leggyakrabban a közúti közlekedés során követik el, ezért három, részleteiben csak kissé eltérő példán keresztül mutatnám be a cserbenhagyás megállapítását, vagy éppen kizárását.


1.) A férfi a személygépkocsijával a város egyik mellékútján haladt. Vezetés közben a telefonja a jobb első ülés előtti lábtér szőnyegére esett, amelyet azonnal felvett, de eközben a gépkocsijával az úttest menetirány szerinti jobboldalán várakozó gépkocsi bal hátsó részének ütközött. Az álló gépkocsiban és annak környezetében senki sem tartózkodott. Az ütközés után a férfi megállás, valamint anélkül, hogy meggyőződött volna arról valaki megsérült-e, vagy közvetlen veszélybe került-e elhagyta a baleset helyszínét.


A fenti példából kitűnik, hogy nem tartózkodott senki sem a baleset hatókörében, ezáltal ezzel okozati összefüggésben másnak nem keletkezhetett személyi sérülése. Ezért ebben az esetben a cserbenhagyás elkövetését nem lehet megállapítani, azonban a KRESZ 58. § szakaszában meghatározott szabályszegő magatartást igen, de ennek szankcionálása szabálysértési eljárás keretében kezdeményezhető.

ápr. 13. 15:27
 13/41 A kérdező kommentje:
Ráadásul én megálltam
ápr. 13. 15:28
 14/41 anonim ***** válasza:
39%

"De én kiszálltam a kocsiból"

"Ráadásul én megálltam"


NEM-SZÁ-MÍT! Úristen ennyire buta nem lehetsz. Nem létezik, hogy ilyen értelmi szinttel ember képes életben maradni, de neked valahogy mégis sikerül valami csoda folytán.


Akkor bemásolom még egyszer, utoljára. Felesleges próbálkozás, mert nyilvánvalóan képtelen vagy a szövegértelmezésre, de a lehetőséget megadom neked, így legalább elmondhatom, hogy én mindent megpróbáltam.


Tehát... "Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik..."


Illetve onnan eltávozik.


Illetve

Onnan

ELTÁVOZIK


TE ELTÁVOZTÁL! Abban a pillanatban, hogy eltávoztál, irrelevánssá vált az, hogy megálltál-e előtte. Jaj... "irreleváns". Bocsánat, túl nagy szavakat használok, elfelejtettem kivel beszélek.


Eleve nem is tudod bizonyítani, hogy megálltál. A bíróságon ezt hiába mondod, mert bizonyítani kellene. Bizonyíték nélkül nem fogja érdekelni őket.

ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Justinianus ***** válasza:
0%
Maradjunk annyiban, hogy egy parkoló autónak nekimenni, amiben senki nem ül, annak semmi köze a cserbenhagyáshoz.
ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
49%

#15 Pedig van. Ott a törvény kerek-perec, csak ismerni kéne azt, mielőtt okoskodni próbálsz/próbáltok. Korábban már bemásoltam a cserbenhagyás törvényét, amiben közlekedési balesetre hivatkozik. Innen lehet tovább menni és megkeresni a közlekedési baleset definícióját. Nektek ez nyilván nem megy, úgyhogy idézem:


"közlekedési baleset: a legalább egy mozgó közúti jármű (...) részvételével, vagy ilyen jármű mozgásából eredően bekövetkezett, általában a közlekedési szabályok szándékos vagy gondatlan megszegésével gondatlanságból, illetőleg véletlenül előidézett olyan váratlan esemény, amellyel ok-okozat összefüggésben (...) dologi kár keletkezett."


Üres autóban kárt okozni a saját autóddal kimeríti a "dologi kár" fogalmát, így közlekedési balesetnek minősül, a cserbenhagyás pedig bármilyen közlekedési balesetre érvényes, így arra is, ha üres parkoló autónak mész neki.


Könyörgöm 2024 van, az internet mindenkié, használjátok már. Kb. 30 másodperc volt nekem kikeresni, hogy pontosan be tudjam másolni ide. Nektek is 30 másodperc lenne és akkor nem beszélnétek hülyeséget.

ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Akkor miért csak szabálysértési eljárás indult ellenem?!
ápr. 13. 16:31
 18/41 anonim ***** válasza:

#18 Azért, mert még mindig együgyű vagy és nem vagy képes értelmezni az "-ig terjedő" kifejezést. Ez csak a legrosszabb esetet, a maximumot taglalja. Az elbírálást különböző dolgok befolyásolhatják és bármiről is legyen szó, az esetek nagyon túlnyomó többségében NEM a maximumot kapják az emberek. Enyhítő körülmények, na meg az eljáró emberek kedve és megítélése, lefelé tornázhatja az ítéletet. A te esetedben ezek elegendőek voltak ahhoz, hogy a bűncselekményt lefokozzák szabálysértéssé.


De ettől a cserbenhagyás még cserbenhagyás marad.

ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Nem cserbenhagyás, ugyanis senki sem volt a kocsiban
ápr. 13. 16:44
 20/41 Justinianus ***** válasza:
0%

Veled ellentétben én mondjuk ismerem a törvényt. :)

Hiába idézgeted a Btk. 239. szakaszt, az maga nem érvényes itt, mivel egy üres autót nem lehet cserbenhagyni.

Abban is ostobaságot beszélsz, hogy azért csak szabálysértés, mert a Btk. csak a büntetés maximumát adja meg.

Az elkövetett cselekmény VAGY szabálysértés, VAGY bűncselekmény. Ez esetben szabálysértés, és semmi köze a Btk.-hoz.

ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!