Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a gyermektel...

Mi a véleményetek a gyermektelenségi adóról?

Figyelt kérdés
Egyetértetek vele abban az esetben, amikor egy pár tudatosan nem akar családot alapítani, nem azért, mert pl.biológiai akadálya van?
2010. nov. 21. 07:13
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
89%
Nagyon szívesen vállalnék gyerek(ek)et, de amíg közalkalmazottként 10 év munkaviszonnyal 89.500 a bruttó fizetésem folyamatos munkarendben, addig esélyt sem látok rá....... Sajnos:(
2010. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Előszőr inkább legyenek jó fizető állások, de minimálbér legyen meg éhbér, amivel maximum a seggedet törlöd ki...

Így akkor hova vállaljak gyereket? A semmibe? Nem akarom azt se, hogy nélkülöznünk kelljen... Ha már van gyerekem, akkor legalább tudjak is rá költeni, hogy ne érezzük nélkülözve magunkat.

Amúgy meg ez az egész adó egy nagy vicc, röhej komolyan mondom. Így akarják megoldani M.o. népességének a csökkenését? Ezzel csak azt érik, hogy még inkább kimennek külföldre. Magyarország lakossága meg csak csökkeni fog.

Azért azt én döntsem már el, hogy mikor szeretnék gyereket szülni.

2010. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
A másik az, hogy aki nem tud gyereket szülni valamilyen betegsége miatt, azzal mi lesz ?!?
2010. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy nagyon jó ötlet, de ha bevezetik, akkor én külföldre távozom.
2010. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%
FYI: nincs olyan, hogy gyermektelenségi adó. Gyermekek után járó adókedvezmény van. Mindenesetre akárhogy is szeretnéd hívni: egyetértek vele (nincs gyerekem). Magyarország kihalófélben van, és a maradék is egyre öregebb, a szaporodási hajlandóság viszont meglehetősen magas az olyanok körében, ahol a munkára való hajlandóság igen alacsony. Ésszerű, hogy azt kell támogatni, aki tud és akar gyereket szülni, tisztességben felnevelni. Megértem azokat, akiknek soha nem lehet, de valószinűleg az ő számuk a teljes népességhez képest alacsony. Azt is megértem, aki keveset keres és nem tudja az adókedvezményt igénybe venni emiatt, de valószinűleg két minimálbérből lehetetlen több gyereket tisztességesen nevelni, ruházni, etetni, ezt viszont nekik kéne belátni.
2010. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg csak ez a gáz ebben az országban, hogy lassan a jövendő (egyre csekélyebb számú) gyerektől várjuk el, hogy majd fizessék a nyugdíjunkat, az orvosokat, az ingyenes tömegközlekedést.


Kedves értelmiségi jólkereső! Kérdezem tőled, majd ha 80 évesen a 95 éves orvos elhajt téged, mert egyszerűen a tíz, még dolgozó korú ember nem képes annyit pénzt előállítani, hogy a megmaradt, 6 millió nyugdíjas ellátását fizesse, akkor majd a mellkasodra csapsz, hogy kéremszépen, én értelmiségi vagyok, és azért nem vállaltam gyereket?

2010. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek vele, mert nem minden ember szülő alkat. Anyu problémás gyerekeket tanít, sokaknak közülük a szülei jobb lett volna, ha sose vállaltak volna gyereket, így viszont miattuk lett a gyerek visszamaradott, balhés, szexmániás (a szó legszorosabb értelmében sajnos)... stb.
2010. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartozik senki beszámolóval mások irányába, hogy miért (nem) vállalt gyermeket, - szervezik itt már elegen a hétköznapi, adózó ember életét.

Döntse el mindenki maga, hogy alkalmasnak találja-e a körülményeket ahhoz, hogy gyermeket vállaljon, - ne egy harmadik, negyedik ember, - vagy egy "politikus" horda!

Ehhez az államnak sincs semmi köze, - addig meg végképp nincs, amíg nekem sincs közöm ahhoz, hogy mire herdálják el számolatlanul a közpénzeket!

Álljon már meg a menet!

2010. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
42%
Azoknak a szülőknek kéne megfizetni, akik nem nevelik a gyereküket, mert ők az igazi gyermektelenek, csak megcsinálják, tehát ilyen formában egyetértenék.
2010. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Ezért kapják a képviselők azt az óriási fizetést?Ki találta ki ezt az őrültséget?Felháborító!És a szabad akarat??Ha jobb fizetéseket kapnánk, több lenne a gyerek is.Egy anyuka
2010. nov. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!