Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Régóta nem fizettem a saját...

Régóta nem fizettem a saját társadalom Biztosításomat mióta végeztem az iskolákkal, így most a NAV (régi nevén APEH) nem viccelek: 2005-ig visszamenően követeli rajtam az elmaradást. Behajthatják az ingóságaimon vajon jogosan?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalóként dolgoztam eddig, de nagyrészt munkanélküli voltam. Tehát gyakorlatilag 0 jövedelemmel rendelkezem, még otthon élek. Stb most elkezdeném fizetni magamnak, szülői segítséggel. Volt-e már valakinél olyan hogy, visszamenőleg követelték rajta, és ha nem fizetett akkor végre is hajtották, behajtották ingóságain, család ingatlanján, bankszámlájáról. A tartozást? Konkrét példákra gondolok nem fenyegetésekre. Kérem csak olyanok válaszoljanak akik nem valami fizetett NAV érdekeltségű propagandisták.


És egy két ide vonatkozó jogszabály:

-A Magyar Köztársaság Alkotmánya - amelyet nem helyeztek hatályon kívül, tehát jelenleg is joghatályos - tartalmazza, hogy mindenkinek a JÖVEDELMI VISZONYAI ARÁNYÁBAN kell hozzájárulni a közterhekhez.

Ami azt jelenti, hogy akinek nincs jövedelme, azt nem lehet közteher megfizetésére kötelezni.

Ebből az is következik, hogy aki a jövedelemnélküli személyt közteher megfizetésére akarja kötelezni, az a Btk. előírása szerinti HIVATALI VISSZAÉLÉS bűncselekmény törvényi tényállást meríti ki.


-Az uniós emberjogi normákkal 34,cikkely ellentétes a jövedelem nélküliek kiforgatása a vagyonukból, főleg ha nemfizetés miatt börtönnel, elzárással fenyegetnek ha nem tudják behajtani rajtad munkanélküliként



2013. dec. 23. 20:48
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a segítséget
2013. dec. 24. 02:08
 12/26 bumbi02 ***** válasza:

Amíg tanulsz, addig biztosított vagy, bár nem értem hogy 2005-2013 közt egyszer se jutott eszedbe, hogy valami járulékot nem kéne-e fizetned.. Nem gondoltál esetleg nyugdíjra se.. Na mindegy.


Amúgy igen, kötelezhetnek a fizetésre, de amennyire tudom,lehet kérni méltányosságból részletfizetést.

2013. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
És az ingyenélő cigányokat miért nem kötelezik?
2013. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

Az én gyermekem évek óta külföldön tanul,dolgozik.Most őt is megtalálta a NAV,de nagyon érdekesen.

Egyetlen levelet, felszólítást sem küldtek. Mivel neki nem találtak vagyonát, az én bankszámlára tettek inkasszót,mivel a gyerekem meghatalmazott volt a bankban.

Láthatod, minden módszerrel behajtják a kintlevőségüket.

2014. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
csak itt az az érdekes hogy miféle kintlevőségüket hajtják be? nem élt itthon nem használta az egésségügyi ellátást... a NAV meg szedné a be a pénzt a semmiért? csodálatos egy ország ez, vajon más országokban is így megy ez? én meg elmehetek dolgozni hogy keressem a pénzt a navnak... a legelső hozzászóló tapintott rá a lényegre.
2014. jan. 11. 22:02
 16/26 A kérdező kommentje:
mellesleg én sem kaptam eddig semmi féle felszólítást, értesítőt hogy nem fizeti utánam senki, és hogy kellene, mert utólag behajthatják...(de akkor sem amikor fizetve volt) ...stb egyszer csak a semmiből jött,(nem úgy mintha pl elmarad egy havi telefonszámla vagy egy éves biztosítás...) ez jogilag így rendben van? nem hiszem...
2014. jan. 11. 22:08
 17/26 bumbi02 ***** válasza:
Sajnos a törvény nem ismerése nem ment fel az alól.
2014. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
2014. jan. 13. 15:51
 19/26 A kérdező kommentje:
2012. január 1 -lépett hatályba az új alaptörvénnyel, hogy a TB-t adó formájában szedik be és nem járulékként. tehát aki nem fizeti az súlyos dolgokra, behajtásokra , börtönre...stb számíthat ezek szerint. amit ugye senki nem közölt csak utólag derül ki amikor már jön a levél. Noss mivel 2012 január 1. től lépett ez hatályba milyen jogon követelik az ez előtti időszakot is? nem akarnak esetlen a Horthy rendszerből is találni valamit amit nem fizetett be a család? röhelyes hogy ennyi a bevételi forrása az államnak, hogy már a munkanélküliektől kell a nemlétező pénzt behajtani, de munkát azt ugye nem adnak, gazdaságunk nincs mert elherdálták, az emberek nagyrésze külföldre menne, de ezek még ott is megtalálják őket, "nehogymár ne fizessen adót a kölföldre diszidált jómagyar, akit ezekkel a dolgaikkal üldöztek el"...
2014. jan. 13. 16:01
 20/26 bumbi02 ***** válasza:

[link]


AKkor gondolom az 1997. évi LXXX törvény teljesen tárgytalan? Ilyen hülyeséget kb fél éve terjesztettek facebookon, mint amit te írtál, de minimális utánajárással fellelhető, hogy maga a megfogalmazás változott az alkotmányban, de a társadalombiztosításról szóló törvény NEM MÓDOSULT....

2014. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!