Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Régóta nem fizettem a saját...

Régóta nem fizettem a saját társadalom Biztosításomat mióta végeztem az iskolákkal, így most a NAV (régi nevén APEH) nem viccelek: 2005-ig visszamenően követeli rajtam az elmaradást. Behajthatják az ingóságaimon vajon jogosan?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalóként dolgoztam eddig, de nagyrészt munkanélküli voltam. Tehát gyakorlatilag 0 jövedelemmel rendelkezem, még otthon élek. Stb most elkezdeném fizetni magamnak, szülői segítséggel. Volt-e már valakinél olyan hogy, visszamenőleg követelték rajta, és ha nem fizetett akkor végre is hajtották, behajtották ingóságain, család ingatlanján, bankszámlájáról. A tartozást? Konkrét példákra gondolok nem fenyegetésekre. Kérem csak olyanok válaszoljanak akik nem valami fizetett NAV érdekeltségű propagandisták.


És egy két ide vonatkozó jogszabály:

-A Magyar Köztársaság Alkotmánya - amelyet nem helyeztek hatályon kívül, tehát jelenleg is joghatályos - tartalmazza, hogy mindenkinek a JÖVEDELMI VISZONYAI ARÁNYÁBAN kell hozzájárulni a közterhekhez.

Ami azt jelenti, hogy akinek nincs jövedelme, azt nem lehet közteher megfizetésére kötelezni.

Ebből az is következik, hogy aki a jövedelemnélküli személyt közteher megfizetésére akarja kötelezni, az a Btk. előírása szerinti HIVATALI VISSZAÉLÉS bűncselekmény törvényi tényállást meríti ki.


-Az uniós emberjogi normákkal 34,cikkely ellentétes a jövedelem nélküliek kiforgatása a vagyonukból, főleg ha nemfizetés miatt börtönnel, elzárással fenyegetnek ha nem tudják behajtani rajtad munkanélküliként



2013. dec. 23. 20:48
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

az a megfogalmazás pont elég arra hogy felbosszantsa a népet :) ha adó lett a TB járulékból az már elég arra hogy ha nem fizetik valamilyen oknál fogva(nincs munkája nem tudná miből fizetni, visszamenőleg meg pláne) akkor az adóhatóság pl jelzálogot rakjon a lakására vagy a kocsijára (ha van) ha nincs akkor majd ha lesz vagy talál munkát...

és hogy egy kis humort is vigyek a dologba : [link]

remélem mindenki jót nevetett magán aki rájuk szavazott ;)

2014. jan. 14. 03:10
 22/26 bumbi02 ***** válasza:

Amúgy nem is értem, egyáltalán miért csodálkozol hogy megbüntetnek, amikor még arra is lusta vagy, hogy az általam linkelt törvénybe beleolvass..Már az ALapelveknél a 2.cikkelynél szerepel hogy továbbra is JÁRULÉKOT fizetsz...

Persze tudom hogy kényelmesebb mást hibáztatni, de érdekesmód, én hallottam erről, hogy amennyiben nem vagyok már diák, és nincs Magyarországon jövedelmem amiből fizetném a járulékot, a havi 6000 forintot fizetnem kell TB-re... (még akkor is, ha idekint van biztosításom)

2014. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

beleolvastam. 1997-es törvényt linkeltél ma már szocho -van

[link]


ami egy adó és nem járulék...

most meg te fogsz csodálkozni ezen.

2014. jan. 15. 01:41
 24/26 A kérdező kommentje:

mégy egy link ha még mindig nem hinnéd el

[link]

2014. jan. 15. 01:54
 25/26 anonim ***** válasza:

22: " a havi 6000 forintot fizetnem kell TB-re... (még akkor is, ha idekint van biztosításom)"


Ez nem így van, két országban nem lehetsz biztosított, ez tilos. Ha kint van szerződésed és fizetik utánad az egészségbiztosítási járulékot, akkor 15 napon belül be kell adnod (vagy meghatalmazottad) otthon a 12T1011 nyomtatványon. Nekem most kellett pár hete beadni, kérték a helyi biztosítási számomat, a biztosító megnevezését, meg még volt egy harmadik adat, de arra nem emlékszem. Innentől kezdve otthon már nem kell fizetnem tovább.

2014. jan. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

22: Itt a link hozzá:

[link]


"Főszabályként elmondható, hogy abban a tagállamban vagyunk jogosultak az egészségügyi ellátás igénybevételére, ahol a járulékokat fizetjük. Az uniós szabályok, pontosabban a 883/04/EK rendelet 11. cikke rögzíti, hogy egy uniós munkavállalóra kizárólag annak a tagállamnak a szociális biztonsági jogszabályai vonatkoznak, ahol a kereső tevékenységét végzi (egy jogállam elve), kizárólag ott köteles járulékfizetésre és főszabály szerint abban a tagállamban lehet biztosított. Ennek értelmében egy személy csak egy országban rendelkezhet társadalombiztosítással, nem lehet senki egyszerre két tagállamban biztosított. "



"4. Külföldi munkaviszony bejelentése


Amennyiben egy magyar állampolgár munkaviszonyt létesít valamelyik másik tagállamban, a magyarországi járulékfizetést le kell mondania, valamint be kell jelentenie, hogy egy másik tagállamban rendelkezik biztosítási jogviszonnyal. A Magyarországon kiváltott Kártyát szintén vissza kell szolgáltatni az azt kiállító illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek.


Azt, hogy valaki külföldön rendelkezik biztosítással, 2009. április 1-jétől kötelező bejelenteni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (a biztosítási jogviszony létesítését követő 15 napon belül).


A bejelentéshez szükséges nyomtatvány erről az oldalról tölthető le és a magyarországi lakóhely szerinti megyei egészségbiztosítási pénztárhoz kell kitöltve eljuttatni, melyek elérhetőségei ezen az oldalon találhatók.


Továbbá 2009. október 1-jétől lehetőség van elektronikus ügyintézésre is, amennyiben rendelkeznek ügyfélkapus regisztrációval.

"

2014. jan. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!