Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetekre miért nem...

Ilyen esetekre miért nem dolgoznak ki valami jogszabályt, ami automatikusan felmenti a sértettet/vádlottat?

Figyelt kérdés

[link]


Sajnos csak elítélték.

Igazán eszközölhetnének valami megoldást, hogy ebben az esetben ne tudják elítélni, hiszen csak vissza akarta szerezni a táskáját, nem tehet róla, hogy az a balek meghalt, most eggyel több vagy kevesebb, mit számít?

Részemről az se lenne baj, ha mindkettő ottmarad


2017. jan. 20. 16:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem jól tette, hogy utánuk ment, az meg hogy meghalt, hát istenem...pont ezért kellene az ilyet figyelembe se venni. "


Viszont eközben maga is törvényszegővé lépett elő, hanem vesszük azt, hogy meghalt, akkor is ott van a közúti veszélyeztetés és rongálás attól még ugyanúgy fennáll.

2017. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

"a másodfokon eljáró bíróság szerint a jogos védelmi helyzet viszont abban a pillanatban megszűnt, hogy a motorosok elhajtottak a nő táskájával."


Vagyis a bíró a pofánkba mondja, hogy ha már szalad a tolvaj a cuccoddal, akkor te már csak vigyázzba állhatsz, ha jót akarsz, semmitérő kis alattvaló. A k. anyádat, azt.


"Mindeközben a balesetben elhunyt, egyébként többszörösen büntetett előéletű férfi "

Én mindenesetre adományozok a hölgynek egy virtuális, a "Társadalom Tisztábbá Tételéért" érdemérmet.

2017. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

"hiszen csak vissza akarta szerezni a táskáját, nem tehet róla, hogy az a balek meghalt, most eggyel több vagy kevesebb, mit számít?"


A táskáját bárki megpróbálhatja visszaszerezni, de az még nem jelenti azt, hogy gyilkolni is joga volna.

A r.banc, ha rajtam múlt volna, legalább 3 évet ült volna. Az nem játszik, hogy ő úgy gondolja, gyilkolhat, balesetet okozhat azért, mert ellopták a tulajdonát.

Előfordulhatott volna, hogy vétlen ember, vagy gyermek hal meg az ütközés következtében.

Egy táskát, egy ellopott értéket vissza lehet szolgáltatni, egy elvett életet már nem.


Nem védem a tolvajokat, de amit a nő csinált, az hajmeresztő, veszélyes és még bűncselekmény is.


Jogos védelmi helyzet itt egy pillanatig nem állt fenn.

2017. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki ilyet tesz, vállalja, hogy lehet megdöglik"


Aki miatt pedig "megdöglött" az vállalja a meghurcolást, az esetleges előzetest és az érte kiszabott büntetést! Ennyi!

2017. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Aki miatt pedig "megdöglött" az vállalja a meghurcolást, az esetleges előzetest és az érte kiszabott büntetést! Ennyi!"


Már miért kellene vállalnia?

Nem kérte, hogy törjék be és lopják el a táskáját, így ez a legalapabb, hogy a törvény biztosítja, hogy visszavehesse.

A bűnöző meg vessen magára.

2017. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az sem kérte senki, hogy játssza Indiana Jones-t, a rendőrséget kell hívni...senki nem várja el, a magánakciót...szóval ennyi erővel vessen ő is magára!


Bevállalta...rosszul sült el...így járt! egyébként ezen kár vitatkozni..a bíróság is ugyanígy gondolta..innentől kezdve nincs miről beszélni!


Ráadásul ha izgalmába felhajt a buszmegállóba és letarol 9 iskolás gyereket, azért is a tolvaj a hibás? Gondolkodni kellett volna mielőtt a gázra lép! Tegye össz a kezét, hogy ennyivel megúszta ha én lettem volna a bíró minimum 5 év letöltendőre ítéltem volna fegyház fokozatban!

2017. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"z sem kérte senki, hogy játssza Indiana Jones-t, a rendőrséget kell hívni...se"



Nem, de nem mindenki fogja végignézni, hogy elmennek a tulajdonával.

A kérdés viszont még mindig az, hogy ilyenkor miért veszik elő a sértettet, miért nem legyintenek?

A bűnöző halt meg(az meg kit érdekel), nem más szal nem kell hallucinálni.

2017. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"A kérdés viszont még mindig az, hogy ilyenkor miért veszik elő a sértettet,"


Semmilyen sértettet nem vesznek elő. Egy bűnelkövetőt vesznek elő, egy gyilkost.

Fikarcnyival sem különb annál, aki őt meglopta. Egy felelőtlen, idióta birka.

2017. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Jó, most hogy kiszemélyeskedted magad, válaszolhatnál a kérdésre is.
2017. jan. 21. 12:03
 20/24 anonim ***** válasza:

Válaszoltam a kérdésre.

A nő két súlyos bűncselekményt követett el. Közúti veszélyeztetés bűntettét és halált okozó súlyos testi sértés bűntettét. Ezekért senkit nem szokás megdicsérni.


Jogos önhatalomnál fogva bárki visszaszerezheti, vagy megpróbálhatja visszaszerezni a tulajdonát, de csak úgy, hogy eközben bűncselekményt nem követ el.

Hát, ez nem jött össze a szőke nőnek. Hálát adhat az égnek, hogy nem kell sittre mennie. Ha rajtam múlt volna, most ott lenne. Megérdemelné.

2017. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!