Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes 18-19 évesen elkezdeni...

Érdemes 18-19 évesen elkezdeni sportolni?

Figyelt kérdés

Nem ezeretnék világbajnok lenni, csak egy kis mozgásért, erősödésért, szórakozásért járnék el. Olyanokra gondoltam, mint pl foci, esetleg kajakozni. Ezek egyikét sem csináltam korábban. Elsősorban a hétköznapokat kitöltendő, de egyszer-egyszer hétvégén is ráérek

Az izmosodás talán a fő cél, illetve hogy jól érezzem magam, de a kondizást kizárnám, mert ahhoz egyáltalán semmilyen kedvem nincs. Most épp nincs igazán sportos alakom, ez gond lehet?



máj. 3. 07:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

10:

Tisztában vagy a hazai sportképzéssel? Válaszodból ítélve nem nagyon. Legtöbb sportklub max 4-5 évesen, protekcióval esetleg még 6 évesen vállal teljesen kezdőket idehaza. Mindegyik megmondja ők nem foglalkoznak hobbistákkal, ők Olimpikonok kinevelésére fókuszálnak, mert arra kapják a legtöbb állami támogatást.

Konkrétan idehaza arra akartak aláírásokat gyűjteni sokan, hogy igenis a Kormány támogassa azt a törekvést, miszerint a birkózás ne legyen többé olimpiai sportág.

Már 10 évesen is sok sportklubba elmenne valaki jelentkezni, a legtöbb amit kapna szerencsés esetben az, hogy az édesanyját szidalmazva és leköpködve elküldenék haza. Nem, nem csak hasra ütés szerűen írt példa ez, baromi sok panasz érkezik minden fórumon az ilyen jelenségekre.

A kérdezőnek pár küzdősport, amatőr futás, pár küzdősport marad (megyei focicsapatba se igazolják le sportmúlt nélkül).

Pont ezért nem sportol sok magyar, mert nincs is rá lehetősége, aztán csodálkozunk, hogy mindenki mennyire le van hízva.

máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
#11 a kérdezőnek nem az a célja, hogy olimpiai bajnok legyen, csak izmosodni szeretne. Ahhoz bármilyen sportot űzhet hobbiszinten. Mi az, hogy sok magyarnak nincs lehetősége sportolni? Én 18 éves korom óta kondizok, úszok, lovagolok. Lehet járni küzdősportokra, táncra, futni, biciklizni, trx-ezni, van kismillió lehetőség. Csak mert világhírű focista már nem lesz belőle, attól még nem kell azt állítani, hogy így nem sportolhat😂
máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
73%

12:

Hiába nem akar olimpiai bajnok lenni, ha Magyarországon csak olimpiai bajnokokat akarnak kinevelni. Azt nem érdekli az adott sportklubot, hogy ő csak mozogni szeretne, a klub csak azt nézi, hogy olimpikon kineveléséből lehet a legtöbb pénzt szerezni.

Nem állítás, tény, hogy nagyon sok magyarnak esélye sincs sportolni. Kondizni, főleg egyedül nem mindenki tud meg nem is ajánlatos, mert utána jönnek nagyon hamar az olyan kérdések, hogy 30 évesen miként lett valaki rokkant.

Úszás, lovaglás nem mindenkinek adatik meg, hely sincs sokszor a közelben, lovaglás meg nem éppen olcsó sport, bármennyire is annak próbálják beállítani.

Küzdősportoknál is leírtam nagyon kevés az olyan már, ahol 6 éves kor felett vállalnak kezdőket.

Futás, biciklizés is olyan, hogy be lehet olcsónak állítani, de nem az. Lehet futni sima tornacipőben is, aztán ugyanaz lesz, mint a rossz kondizásnál, nagyon hamar jön a leépülés, komolyabb sérülések. Nagyon sokan azt a pénzt, amiből vesznek normális futócipőt, inkább kajára költik.

TRX is megint nem mindenhol van.

Előtte inkább tájékozódj a dolgokról miként is él egy átlag magyar.

máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő.

A kajakozók téli edzése a konditerem,futàs. ( Jártam ilyen fiúval èvekig.)

máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Az amatőr meg fèlprofi focisták ks azèrt izmosak,mert kemény rendszeres erőnlèti meg futò edzéseik vannak.
máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
31%

#13

Ez kifogásgyártás, amit te csinálsz. “ Nagyon sokan azt a pénzt, amiből vesznek normális futócipőt, inkább kajára költik.”

Magyarul lenne pénzük a cipőre, csak inkább elzabálják, elcigizik, elpiálják a pénzt. Ahhoz mélyszegénységben kell élni, hogy az embernek ne legyen havi 10-20 ezer forintja sportolni. Persze vannak drágább sportok, mint a lovaglás, de azt én is épp ezért csak heti 1x csinálom. Másik napokon meg kondizok vagy úszok. Mindenki a saját büdzséje szerint sportoljon, de ne tegyél úgy, mintha csak a multimilliárdosoknak adatna meg a sportolás lehetősége😄

máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy érdemes. Én 40 évesen kezdtem teniszezni. És tanultam/csináltam vagy 25 éven át.
máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%

16:

Figyelj, attól, mert anyuci/apuci/éppenazaktuálisszeretőd eltart, mások nem élnek olyan anyagi körülmények között, hogy válogatni tudjanak. Már az írásodon érződik, hogy olyan vagy, aki kb. semmit nem dolgozott életében, nem kellett semmire költenie, mindent megvettek neki. Bármennyire tetszik neked nagyon sok család él úgy már jó ideje Magyarországon, hogy 20-30 ezer Forintnyi kiadást is át kell gondolnia.

Lenézni tudsz csak másokat, mert el kell gondolkozniuk a kiadásukon akkor inkább hanyagold a válasz adást. Inkább imádkozz minden egyes nap, hogy holnap is legyen valaki aki eltart téged.

máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdezni kell, hanem elkezdeni. Csupán ennyi a "titok". És bármilyen életkorban el lehet kezdeni a rendszeres mozgást, nem akar mindenki élsportoló lenni, csak fitt és egészséges.

A legtöbb élsportoló betegebb mint sokan gondolnák.

Vagy majd amikor abbahagyja az élsportot, azután fognak jönni a komolyabb betegségek.

A hobbiból űzött sportok sokkal tovább űzhetőek, és bármikor lehet váltani más sportokra, vagy kiegészíteni az egyiket a másikkal.

máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
34%

Mindenki emelje fel a valagát, aztán húzzon el krokett edzésre! Aztán lehet bekussolni! Be lehet fejezni a hisztikézést és nyafogós kérdéseket, hogy " Júúj mit sportoljak? "


Krokett b+!

[link]

máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!