Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatok jók hasizom...

Milyen gyakorlatok jók hasizom erősítésre és comb fenék erősítésére?

Figyelt kérdés
Otthoni módszerekre gondolok.Nem akarok fogyni, csak hogy formásabb legyen.Esetleg combról szeretnék fogyni
2009. márc. 15. 14:37
 1/4 anonim válasza:
80%

Hasizomra : felülés sztem a legjobb

fenékre : leteszel egy kis zsámolyt vagy kis széket a 2 lábad közé és fel állsz , le ülsz :) nagyon gyilkos tud lenni

comb : oldalra fekszel és emelgeted a lábadat , vagy guggolás

Még ami hasznos tornagyakorlat négyütemi fekvőtámasz , meg a 4 szer 10 ami gyilkos :)sztem ( 10 fekvőtámasz , 10 felülés , 10 hátizom , és 10 olyan hogy leguggolsz és felugrasz és tapsolsz a fejed felett)

2009. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, a hátizomhoz milyen gyakorlatra gondolsz?
2009. márc. 15. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

én inkább a következőket ajánlanám:

hasra nem felülés hanem hasprés, hatásosabb, mivel megfeszíted, majd vissza. emellett lábemelés, fentebb leírt módon, vagy hanyattfekve

.

combra és fenékre kitörés, kezedbe veszel 1-1 kis súlyt majd váltott lábbal előrelépsz és mélyen beroggyantasz. ebből jó sok ismétlést.


ez az ugrálásos dolog meg nem sokat ér mert max elfáradsz, viszont semmit se számít. izmot nem épít, zsírt se éget, csak 200ra felviszi a pulzusod és majd beledöglesz :D


(amúgy azt se értem, suliban tesiórán miért vannak ilyenek hogy ugrálás, stb mert olyan szépen terheli a gerincet meg a lábizületet hogy csak na viszont zsírt nem sokat éget)

2009. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Has: hasprés, nehezítheted azzal, hogy felemeled a lábaidat behajlítod és átkulcsolod a lábfejed és így emelgetsz.

oldalt fekve, behajlított lábak és a plafon felé fordítod az egész felső testedet és így emelgeted magad (itt is a tarkódon kulcsolod a kezed szintén)


Fenék: könyöktámasszal négykézláb a kiindulópont és rengeteg gyakorlat van, ami nagyon jó, csak bírd. :) Pl: hajlítva emelgeted a lábad, a lábfejed merőlegesre feszíted, tehát nem spicc.

Lehet nagyokat emelgetni, vagy kicsiket, vagyis a lábad és a tested egy vonalban van és úgy emelgeted.

Szintén egy vonalban a testeddel a lábad kinyújtod és a comberőt kifejtve behúzod hirtelen a fenekedhez, tulajdonképpen megrúgod a feneked, de úgy hogy a talajjal merőleges végig a combod, nem mozdul el, csak a lábszáradat mozgatod.

Kinyújtva a láb és emlegeted.

Behajlított láb és oldalra tárogatsz.

Minél magasabbra bírod, annál jobbak és hatásosabbak a gyakorlatok. Koncentrálj a comb és fenék izmokra.

Hanyatt fekszel, felhúzod a lábaidat, kis terpesz a a talp a padlón. A kezedet a csípőd alá teszed és a csípődet kicsit megemeled.


Comb: terpeszguggolás

nagy terpeszállás és hajlítgatsz

kitörés

oldalt, hanyatt fekve lábemelések

Belső comb: oldalt fekszel kissé kitámasztod a kezed és az egyik lábadat átveted a másikon, a talp a padlón. A másik lábad, amelyik nyújtva maradt azt emelgeted a keresztezett lábad alatt. Kemény!

Z ülés, a kar kitámaszt és emelgeted a lábad


Has, com, popsi:hanyatt fekszel és tárogatsz

hanyatt fekszel és biciklizés

hanyatt fekszel, a kezed a fejed felett nyújtva és egyszerre felhúzod a lábaidat és a kezeidet vagyis V alakban lesz a tested. Ez kemény!


Remélem érthetően írtam le neked, így elég nehéz leírni, megmutatni könnyebb!! :) Van még rengeteg, de szerintem ezek a legjobbak.

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!