Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így szobabiciklivel és a napi...

Így szobabiciklivel és a napi étkezéseimmel (mennyit) fogyhatok? 15/L

Figyelt kérdés

Eldöntöttem már megint, hogy lefogyok, kivételesen meg is fogom valósítani.

Majdnem 1 hete kezdtem bele. Naponta 30 perc alap aminek meg kell lennie de tegnap könnyedén bírtam 1 órát 6-os fokozaton (mindig 6-os fokozaton van de majd megyek feljebb), így megpróbálok a hét mindennapján 1 órát. Reggeli keveset szoktam enni, általában mindig valamennyi joghurtot aztán iskolában büfében veszek egy rántott húsos szendvicset, utána addig nem eszek amíg haza nem érek, vagyis negyed négyre hazaérek, eszek utána csak 10 perc tekerés, majd este 30 perc vagy 1 óra.


163 cm és 64,4 kg vagyok, 50-55 kilóra szeretnék lefogyni.



2017. jan. 21. 01:28
1 2
 11/11 anonim válasza:

A fogyás lényege, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit felhasználunk.


Zsírégető étrendkiegészítőkkel a kalória bevitelre, és annak felhasználására lehet hatni. Segítenek a zsírszövetek felszabadításában.


Fogyás optimális heti mértéke 0,5 és 1,0 kg között mozog.


Fél kiló zsír leadásához hetente kb. 3500 kalória csökkenést kell elérni.


Ha ennél több kiló megy le valószínű, hogy izmot is veszít a szervezet.


Ha ennél gyorsabb fogyásra törekszünk, több kalóriát vonunk meg a szervezettől akkor a szervezet nem a zsírraktárakhoz fog nyúlni tartalékként, hanem az izmokhoz.



Megfelelő az étrend fehérjedús táplálkozás. A zsírcsökkentő izommegtartó étrendez viszonylag magas fehérjebevitelt követelnek meg. Sok zöldség, a rost kitakarítja a szervezetet, növeli a jóllakottság érzését.


Testzsír csökkentésnél, igyekezzünk közepes vagy alacsony glikémiás indexszel rendelkező szénhidrátforrásokat választani.

A glikémiás index az egyes élelmiszerek vércukoremelő képessége. táplálékok besorolása egy 0-100 terjedő skálán.

Minél nagyobb vércukorszint emelkedést okoz egy élelmiszer, annál nagyobb a glikémiás indexe. amelyre a szervezet nagyobb inzulintermeléssel reagál.

A jelentős inzulintermelést követően a vércukorszint hirtelen visszaesik, ingadozó vércukorszintet okozva. A visszaeső vércukorszint éhséget produkál.

Alacsony glikémiás indexű ételek: pékáruk, tészták amelíek teljes kiőrlésű lisztből készültek, zabpehely, árpa, bab, lencse, csicseriborsó, tej, joghurt, kefir, dió, kesudió, mogyoró, gyümölcsök, zöldségek nagy része, étcsokoládé.


Az aktív sporttevékenységnél jelentősen nő a vitamin és ásványi anyag szükséglet.

Vitaminhiány esetén fáradtnak, gyengének érezheted magadat. Kalória-csökkentett étrend esetén különösen fontos a vitamin, ásványi anyag, valamint az esszenciális zsírsav-kiegészítés.


[link]

2017. jan. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!