Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Parkour és Freerun-t hol és...

Parkour és Freerun-t hol és hogyan érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Parkour-t illetve Freerun-t hogyan érdemes és hol érdemes elkezdeni? Esetleg garázstetön vagy padon keresztül?

2012. jún. 17. 13:07
1 2
 1/11 Chruser ***** válasza:

Olvasd át ezt a kettőt, nagyjából benne van minden, amit tudnod kell, csak nem akarom még egyszer idemásolni.

Ha ezeken kívül még van kérdésed nyugodtan írj üzit :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Még annyit, hogy semmiképp se mássz fel rögtön egy épületre, legalábbis ne csinálj semmi olyat, amiről tudod, hogy nem lennél képes rá. A Parkour egyik alapeleme a fokozatos gyakorlás, az alapoktól kell kezdeni és nagyon sok gyakorlás és persze esés által eljutni a magasabb szintre.

A legjobb mindig a mesterektől tanulni, azaz David Belle-től és Sébastien Foucan-tól, meg még pár nevesebb és tapasztaltabb traceurtől, ha érdekel tudok küldeni linket; angol tudás kell hozzá persze.

Sok sikert és gyakorlást!

2012. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudok most ekezetesen irmi de koszi sok mindent megtudtam amit eddig nem szoval kosz :)
2012. jún. 17. 23:45
 3/11 A kérdező kommentje:
az erdekelne hogy hol erdemes elkezdeni?
2012. jún. 17. 23:46
 4/11 Chruser ***** válasza:

Nos, ezt magadnak kell kitalálnod, eldöntened, attól függően, hogy mennyire vagy bátor kimenni elsőre vagy hogy milyen lehetőségek vannak a közeledben.

Én először otthon gyakoroltam, Roll-t, Dive Roll-t, Monkey-t, Lazy-t ki tudtam gyakorolni otthon is, mivel volt korlát meg elég szabad tér. A játszóterek is elég jók tudnak lenni, akármilyen gyerekesnek is hangzik, ott sokat lehet gyakorolni, mert a lehetőségek száma nagy, főleg ha valami modern játszótérről van szó :)

Pingpong asztalok, korlátok, kisebb falak, szegélyek, padok, ezeken mind-mind lehet gyakorolni az alapokat, aztán gyorsan tapasztalni fogod a fejlődést: amit 2 héttel azelőtt nehéznek véltél, most könnyen megcsinálod.

Ha netán van a közeledben erdő vagy valamilyen fás terület, akkor oda is kimehetsz gyakorolni, ott legjobban a sebességre és a folyékony mozgásra tudsz edzeni, a mozgástechnikára ez sokat ad.

Semmiképp sem kezd el gyakorolni olyan helyeken, ami még túl veszélyes az adott szintedhez képest. Azt érezni fogod, hogy mit tudsz már megpróbálni esés nélkül és mit buknál el biztosan. Mindig ellenőrizd a helyet, hogy nem csúszós-e vagy nem dől ki (pl. egy korlát).

Lehetőleg ne hivatali épületek közelében vagy más nyilvános helyen gyakorolj, azt sokan nem szeretik és rád is szólhatnak, kisebb utcákon vagy egyéb kevésbé használt helyeken jobb gyakorolni, de ez is az adott településhez kötött.

A legjobb persze, ha van pár haver, akikkel ki tudsz menni, csapatban százszor könnyebb gyakorolni, mint egyedül.

Fedezd fel a környékedet, biztos lesznek majd helyek, amik megtetszenek, a fentiek valamelyike biztos megtalálható a közeledben.

Sok sikert és gyakorlást! :)

2012. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom ismered-e a bérházaknál milyen garázs szokott lenni. Szóval nem a ház aljába hanem külön egybeépítve sok.

Itt nálunk van egy ilyen egy magában áll egy ilyen garázs közel 2m magas de lehet hogy alacsonyabb meg egy erdő is van itt. Akkor ezeken a helyeken kezdeni a jó igaz? Köszi a válaszokat el is kezdek gyakorolni haverokkal.:D

2012. jún. 18. 12:54
 6/11 Chruser ***** válasza:

Igen, láttam már olyanokon gyakorolni traceuröket, kb. 2 méter, az nem olyan magas, még elsőre sem, ha jó erőben és kondiban vagy, akkor szerintem simán leugorhatsz onnan, ha csinálsz rollt, akkor vigyázz, magasból teljesen más mint földön állásból.

Okés, menjetek ki gyakorolni együtt, itt a nyár, rengeteg idő van :) az ilyen csoportos gyakorlások mindig jól telnek, szórakozzatok bőven :D mi a múltkor a zenét benyomtuk mobilon, aztán nyomtuk, a járókelők meg csak néztek, de kit érdekel, hadd nézzenek, ha többen vagytok úgysem szólnak rátok, max. belétek köt az egyik, akkor sem tud semmi értelmes dolgot felmutatni, hogy miért ne csináljátok, egyszerűen csak nem tetszik neki, vannak ilyen emberek :)

Sok sikert, gyakorlást, kreativitást és fejlődést! :)

2012. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. jún. 18. 16:01
 8/11 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy erdőben hogy érdemes gyakorolni?

vagy csak futni kell?

2012. jún. 25. 21:44
 9/11 anonim válasza:
Én a haveromtol tanultam meg aki 3-4 ève kezdett el most meg màr mindent tud komoolyan nyomtatják a gyerek én elöszőr az ugrál másoknál kezdte m xd most mátr sokkal jobb vagyok mint voltam csak a szülőktől félek a győri ek is nagyon joxd az egyik legjobbak a mesterember már a rendörők.Is el akartàk kapni mert jének tanít na mindegy jó sport xd
2012. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Chruser ***** válasza:
Erdőben sokat tudsz fejleszteni a mozgás technikádon, a folyékonyságon és a sebességen, mivel ott sokszor nehezebb mozogni mint egy városban, másfajta mozdulatokat kell alkalmazni mint a megszokottak, egyszóval kreatívabbnak és ügyesebbnek kell lenned. Mivel a Parkour eredetileg a természettel való összhang módszere, Georges Hébert elveinek az alapján (most ebbe nem megyek bele), de a lényeg az, hogy a Parkour eredetileg a természetben fogant, csak később került kapcsolatba a városi környezettel. Szóval nyugodtan gyakorolj az erdőben is, sok előnye van, ha csak egy sima futásra is mész ki, akkor is választhatod az erdőt, ott talán kellemesebb is, ja és persze egészségesebb.
2012. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!