Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

Találtam egy edzéstervet,elvileg ez egy erősember edzésterv.Nem tudom,hogy valóban Mariusz Pudzianowski edzésterve lenne e.

[link]

Nem tudom,nekem jó lenne e.Az erősember gyakorlatokat kihagynám,ilyenekre nincs lehetőségem.A pénteki fekvenyomás utánra tennék még pár mellgyakorlatot.Egykezes nyomást,tolódzkodást.A tricepszet szerdára tenném és raknák hozzá még szűknyomást.Az evezést hétfőről szedrára raknám,hogy arányosabb legyen az időelosztás.Péntekre meg 3 bicepszgyakorlatot.Vagy esetleg úgy,hogy minden nap lenne 1 bicepsz,1 tricepsz.Szerintetek milyen?Lehetne ezzel fejlődni?Az az érdekes,hogy mindenki azt mondja,hogy erőt nagy súllyal,kis ismétléssel lehet növelni,de itt 4x15-öket és 6x20-akat csinálnak.Kb.másfél éve edzem.

Szerintetek jó lenne ez nekem?



2015. aug. 21. 15:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Lehet kellett még valami.A fekvenyomásom is akkor indult meg a fejlődésben,amikor a csigás tricepszet kicseréltem tolódzkodásra.
2015. aug. 22. 23:15
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát a programban nincsen csigás tricepsz.

Én azért jó kajával és alvással adnék egy esélyt az eredeti programnak. És aztán ha nem megy nem változtatnám inkább csinálnék egy másikat.

2015. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mivel a csigás tricepsz többnyire csak a tricepsz hosszú fejét stimulálja, fekvenyomásnál pedig a könyék melletti fej is elég sokat számít, egyáltalán nem meglepő, hogy tolódzkodással fejlődöttt a fekvenyomásod.


Egyébként tolódzkodás vagy tricepsz nyújtás van az edzéstervben (+szűk nyomás). Ha sérülésmentesen tudsz tolódzkodni, akkor csináld azt.

2015. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De a kerdezo egykezes nyomást és combhajlítot akart berakni
2015. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Akkor visszaállok az ICF-re.Ma voltam edzeni,hát nagyon meg vagyok zuhanva.A fekvenyomásban 10 kiló minusz.De nem csoda,hogy nem megy a súly,3 kilóval kevesebb a testsúlyom,mint amikor ment.Valamiért lefogytam.Lehet a meleg miatt,nem tudom.

Lehet kipróbálom ezt a Juggernautot,amit linkeltél.Ebben milyen ismétlésekkel kell edzeni?Ez is 5x5?

2015. aug. 24. 20:43
 16/18 anonim ***** válasza:

A juggernaut linear hypertrophy-t ugyanaz írta aki az ICF-et.

Igazából az icf-et max izomnovekedésre irta úgy hogy erot is bőven hozzon.

Ezt viszont úgy írta meg hogy lehet hogy gyengébb leszel de legalább ugyanannyi izmot hozzon mint az icf. Cserébe kevesebb ideig tart és vannak akik nem tudnak az icf-en regenerálódni azok tudnak ezen is.

Ugy zajlik hogy fgsz egy sulyt amibe 5-8 ismetles megy es leteszteled a maxod. Az alapjan egy kalkulatorral kiszamolod az 1RM-et

Ha ez megvan akkor itt vannak hogy hány ismétlést és mekkora súllyal kell végezned egy 6 hetes ciklusban.

Week 1 – 3×10 at 60%

Week 2 – 3×10 65%

Week 3 – 3×8 70%

Week 4 – 3×8 75%

Week 5 – 3×5 80%

Week 6 – 3×5 85%

Week 7 – újratesztelés & Deload

2015. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. aug. 24. 22:56
 18/18 A kérdező kommentje:
De akkor azt mondod,hogy ezzel nem lehetek olyan erős,mint az ICF-el?Mert akkor folytatom az ICF-et.Pedig nekem ez keményebbnek tűnik.Minden nap van fekvenyomás meg mellről nyomás.Csuklyát meg vádlit raknék hozzá.
2015. aug. 24. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!