Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell minden tartalomért...

Miért kell minden tartalomért külön, pluszban is fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megveszem a készüléket (tv, számítógép, laptop, tablet, telefon...), megrendeltem és fizetem a szolgáltató által kért havi díjat, de mostanában a tartalmakért is külön kell fizetni, pedig a készülék és a szolgáltató havi díja sem olcsó.

Értem, hogy a tartalom készítők erre sok pénzt áldoznak és költséges. De egy átlag embernek sok mindenre fizetni. És nem minden esetben megoldott az, ha reklámot néznek, mert korlátozva van és csak az előfizetők férhetnek hozzá.

Ráadásul, ha nézek egy filmhez, hallgatok egy zenét, és belefwlwtkezem, megszakad egy-két reklámmal, ami kizökkenti az embert. Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek? Nem beszélve arról, hogy nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak.

Nem kritika akart lenni, csak szeretném megérteni, beszélni a jelenségről.



márc. 9. 22:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
74%

"Mindenre van mit ráfogni (mert hagyjuk, és sokan fizetnek érte, miért ne), hogy miért kérnék plusz pénzt valamiért."

Nem. Csak azt az alapvető közgazdasági tényt kell felfogni, hogy nincs ingyenebéd. A tartalomgyártói és a tartalomközvetítői (TV, streaming/VoD szolgáltatók) piacon sem.

Ha nem hiszed, próbálj tartalmat gyártani és megélni belőle.

Vagy indíts egy streaming platformot (legálisan, leszerződve a tartalomgyártókkal, fizetve a frekvenciadíjakat, a szervereket, a bérelt vonali Internetet, a CDN-hálózatot) és meglátod mennyire sok pénzbe kerül.


"Mert ugye a tartalom az... félbe marad. De legalább reklámot nezhetunk, ingyen és bérmentve."

Igen, mert a tartalmi platformnak két bevételi forrása van: vagy reklámoz (és a hirdetőktől pénzt kér) vagy nem reklámoz (és akkor az előfizetőktől kér pénzt).

márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor is sok mindenfelé 10 ezreket fizetni. A rengeteg reklám pedig zavaró tv-ben és interneten is.

A félbe maradt tartalom alatt most magát a tartalmat értettem. Pl. nem adják le az adott sorozat, film minden részét, sehol. Legalább vagy 6 ilyet tudnék hirtelen mondani. Akkor minek fizessek, minek nézzek reklámot? Ha el megyek moziba, színházba, kiveszem valahonnan, végig tudom nézni, és nem kérnek külön díjat a filmért.

márc. 10. 00:29
 23/65 anonim ***** válasza:
#22: Azért nézz reklámot, mert a szolgáltatóknak ebből van bevétele. A hirdető fizet a szolgáltatónak ezért, ebből tartja fenn a szolgáltatást, hogy a hirdető reklámját vetíti le.
márc. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

Akkor még minek nekem is fizetni érte? De te, mivel ha vagy ti, nektek érdekeltségetek van valahol, hogy ennyire kitartotok amellett, hogy fizessenek az emberek, vagy szerették mindenért fizetni? Azért nem fizetek, hogy egy adott film, vagy sorozatnak csak bizonyos részét lássam, mert félbe hagyják. És nem, nem vagyok kíváncsi 1 milliószor ugyanarra a reklámra. Persze ez saját vélemény, de mindegy. Fizes, ha annyira szeretsz vagy sok pénzed van, hogy egy valamiért 5x fizetsz. Én nem fogok. Régen sem fizetek a dolgokért többszörösen.

Ja, és a sok reklám, vetélkedő, meg ilyesmi árából kifutná.

márc. 10. 01:37
 25/65 anonim ***** válasza:

"Ez tulajdonképp ugyan az, mintha azért is fizetned kellene, hogy be éhes a boltba kenyeret venni. És fizetsz a belépésért, fizetsz azért, hogy ki adja, fizetsz a zacskóért, fizetsz a kiló kenyérért, és utána elkérnék minden szelet árat, azért is fizetnek, hogy ki lépj a boltból, hazahozhasd, és megehesd. Lehet viccesnek tűnik, de ha belegondolok, ez megy itt is."


És ez gyakorlatilag így is van. Ha vásárolsz bármilyen terméket a boltban, a termék ára sok felé oszlik el: a bolt felé (a bolt fenntartásáért, a dolgozók fizetéséért, stb.), az állam felé (adók, amik többek közt azt biztosítják, hogy legyen járda és út a bolt felé, stb.), a kereskedő felé, és így tovább. Teljesen ugyanaz van ott is, mint az interneten, csak még sosem gondolkodtál el rajta, így nem szúrt szemet.


"sok mindenfelé 10 ezreket fizetni."


Nem KELL mindenfelé 10 ezreket fizetni. Fizess azért, amiért szeretnél, ugyanis ezzel előnybe hozod azt a szolgáltatót a többivel szemben, és így hozzájárulsz a piac alakításához. Ez a fogyasztói kapitalizmus egyik alaptörvénye: az a szolgáltatás, amiért az emberek szívesen fizetnek, sikeresebb lesz, mint az, amiért nem. Én pl. tegnap elkezdtem nézni egy műsort Youtube-on, de 15 perc alatt 3 reklámot dobott, meguntam, és inkább kinyomtam, így az adott műsor elesett attól a reklámbevételtől, amit az én megtekintésem generált.

Ha elég sokan csinálják ugyanezt, akkor az adott szolgáltatás, ami túl sok reklámot használ vagy irreálisan drága, el fog esni. Ez a tudatos fogyasztás.

márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:

Értem én, de akkor is sok mindenfelé 10 ezreket fizetni.

Írj kérlek 3 peldat erre a rengeteg fizetnivalora. Hol kötelező mindezt kifitetni?

Vagy forditsuk meg a lovat, es kotelezzuk a tartalomgyártokat meg szolgálatokat olcsobban/ingyen dolgozni, mert Pistike a falu vegen nem tud megengedni magának 66 féle előfizetést?

Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek?

Valahogy nekem a gépen meg a net havidiján kívül semmit se kell fizetnem, megis tudok nyugodtan netezni...

márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
85%

Ha az internet árában benne lenne minden, akkor hányszorosan többe kerülne a havidíj ?


Miért fizessek azért, hogy te "ingyen" elérj bármit ?

márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:

"Értem én"


Dehogy érted. Ha értenéd ki sem írtad volna a kérdést...

márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 Alex Fly ***** válasza:
@22: "Ha el megyek moziba, színházba, kiveszem valahonnan, végig tudom nézni, és nem kérnek külön díjat a filmért." Te amoziban, színházban nem szoktál jegyet venni?
márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:
Értitek mit szerettem volna, vagy csak egy-egy mondatot ragadtak ki az egészből?
márc. 10. 15:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!