Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell minden tartalomért...

Miért kell minden tartalomért külön, pluszban is fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megveszem a készüléket (tv, számítógép, laptop, tablet, telefon...), megrendeltem és fizetem a szolgáltató által kért havi díjat, de mostanában a tartalmakért is külön kell fizetni, pedig a készülék és a szolgáltató havi díja sem olcsó.

Értem, hogy a tartalom készítők erre sok pénzt áldoznak és költséges. De egy átlag embernek sok mindenre fizetni. És nem minden esetben megoldott az, ha reklámot néznek, mert korlátozva van és csak az előfizetők férhetnek hozzá.

Ráadásul, ha nézek egy filmhez, hallgatok egy zenét, és belefwlwtkezem, megszakad egy-két reklámmal, ami kizökkenti az embert. Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek? Nem beszélve arról, hogy nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak.

Nem kritika akart lenni, csak szeretném megérteni, beszélni a jelenségről.



márc. 9. 22:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:
Most őszintén! Ti nem gondoljátok meg százszor, hogy miért fizettek és mennyit? Hogy mit vesztek, akciós e mondjuk, vagy ilyesmi? Nektek az a normális, hogy mindenért csak fizettek, fizettek, és fizettek, de nem kérdezték, hogy minek? Nektek semmi sem drága vagy felesleges pénz kidobás?
márc. 10. 22:23
 52/65 A kérdező kommentje:
50, de kifizetem a telefon, tv, internet díjat, és megveszem a készüléket. Ezzel kvázi fizettem. Nem is keveset.
márc. 10. 22:26
 53/65 anonim ***** válasza:
75%
Igen, az a normális. 12 évesen nyilván nem érted, majd ha felnősz megvilágosulsz.
márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
75%

"Ezzel kvázi fizettem. "


Igen. A hálózati hozzáférésért, valamint azért, hogy a szolgáltató eljutassa a csatornakínálatát hozzád. Nem másért.

márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
53, kérdezz már meg egy 70,80,90 évest, hogy mire fizetne és mire nem. Neki van tapasztalata.
márc. 10. 22:28
 56/65 anonim ***** válasza:
A 70-80-90 évesnek van tapasztalata a fizetésben, ezért szokták őket lerántani az onokázós cigányok. Neked viszont nincs túl sok tapasztalatod a gondolkodásban.
márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
76%
#52: Mindezekből a tartalom előállítója illetve az ezektől független tartalmi-platform egy petákot sem lát, így - mivel ők is profitból élnek, nekik is vannak kiadásaik - külön módon (reklámok, vagy külön előfizetési díj) kell pénzt szerezniük. Ezt minimális közgazdasági ismeretekkel/munkatapasztalattal be lehet látni.
márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
76%

#55: Argumentum ad verecundiam érvelési hiba.

A kor nem érdem, hanem állapot.


A tartalomgyártók és a tartalmi platformok nem jótékonysági szervezetek, hanem profitorientált vállalatok. Ahhoz hogy szolgáltatást tudjanak biztosítani, nekik is be kell szerezniük eszközöket, elő kell fizetniük szolgáltatásokra, fizetniük kell a munkásaikat, stb...

márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

53, kérdezz már meg egy 70,80,90 évest, hogy mire fizetne és mire nem. Neki van tapasztalata.

Erdekes hogy pont ezt a korosztalyt verik at a leggyakrabban, pont azert mert nincs naprakesz tapasztalatuk.

márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 A kérdező kommentje:

Nektek most komolyan az a jó, ha mindenért fizettek? Vagy valahol ilyen helyen dolgoztok?


27, én meg miért fizessek azért (is), hogy te kapj adó mentességet, ingyen tankönyvet, házat, ingyen kezelést a gyerekednek, gyest, családi, anyasági, meg mindent, és kvázi ingyen neveld a gyerekeid, én (mi) meg fizetjük, dolgozunk helyetted, és mindezt is fizetjük. Akkor fizessen mindenki, mindenért.


49,nem fizetek érte, mert nem használom, tekintve, hogy nálunk nincs ilyen. Ha van, esetleg a parkba ingyen WiFi, de azt se.


56,59, van tapasztalatuk, hiszen majd egy évszázadot éltek. Csak hát, ők még abban a korban éltek, amikor az emberek segítettek egymásnak, és a szavuk szent volt.


De hagyjuk, mert látom, hogy meg se próbáljátok érteni a kérdést. Egy kérdésért nekem támadók vagy tízen. De érdekes, azért a net adó miatt mennyien tiltakoztak. :)


Fizet világban élünk.

márc. 10. 23:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!