Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell minden tartalomért...

Miért kell minden tartalomért külön, pluszban is fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megveszem a készüléket (tv, számítógép, laptop, tablet, telefon...), megrendeltem és fizetem a szolgáltató által kért havi díjat, de mostanában a tartalmakért is külön kell fizetni, pedig a készülék és a szolgáltató havi díja sem olcsó.

Értem, hogy a tartalom készítők erre sok pénzt áldoznak és költséges. De egy átlag embernek sok mindenre fizetni. És nem minden esetben megoldott az, ha reklámot néznek, mert korlátozva van és csak az előfizetők férhetnek hozzá.

Ráadásul, ha nézek egy filmhez, hallgatok egy zenét, és belefwlwtkezem, megszakad egy-két reklámmal, ami kizökkenti az embert. Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek? Nem beszélve arról, hogy nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak.

Nem kritika akart lenni, csak szeretném megérteni, beszélni a jelenségről.



márc. 9. 22:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
Nem, de ad bizonyos tévé adókhoz kódot, ami persze nekik kevés már. De igen, mert a csomagtol függ, hogy melyik, így hány csatorna van benne. Így fizetsz minden csatornáért. Ahogy az internetet is fizetek, hogy legyen mit nézni mondjuk. Sőt, azért fizetek többet, hogy olyan csatornák is legyenek, amit soha nem nézek, és azért is, hogy reklámot nézzek.
márc. 10. 16:56
 42/65 A kérdező kommentje:
Megveszel egy lakást, az akkor a tied és nem kell bérleti díjat fizetned érte pluszban. Vagy ki eszed, és csak egy valakinek fizetsz havonta egyszer, nem két, három személynek.
márc. 10. 17:17
 43/65 anonim ***** válasza:
75%

"Megveszel egy lakást, az akkor a tied és nem kell bérleti díjat fizetned érte pluszban."


De a vízért,csatornáért,villanyért,internetért ugyanúgy fizetni fogsz havonta...

Azt hittem az ilyen hozzád hasonlók már rég kihaltak, nem is értem hogy érted meg a 2024-et. :D

márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem csak unatkozik. Ha ennyire hülye lenne, akkor nem tudott volna ide regisztrálni.
márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:
44, „De a vízért,csatornáért,villanyért,internetért ugyanúgy fizetni fogsz havonta...“ Meg a hulladékért is, nyilván. De nem fizetek külön használati díjat és az elhasznált áram/viz/csatorna díjat, nem fizetek külön mindkét kukáért és zsákért, hanem egyben kérik.
márc. 10. 17:31
 46/65 anonim ***** válasza:

Ennek van bármi jelentősége? Ha egyben elkérnek 100 forintot, vagy ki kell fizetned 5 tételért 40+10+20+15+15 (tehát összesen 100) forintot, a végén nem ugyanannyira jön ki? Felesleges ez a szőrszálhasogatás.


És közben ugyanúgy fel lennél háborodva, ha a prémium tartalmakat például csak csomagban lehetne megvenni mint a lineáris tévécsatornákat. Tehát vagy megveszed egyben a Netflix-HBO-Disney csomagot 10 ezerért, vagy egyikhez sem férsz hozzá. Jobb lenne? És ha csak egyet akarsz a háromból nézni, miért fizetnéd ki a másik kettőt? Miért nem jobb, ha csak az egyik érdekel, akkor azt veszed meg 2 ezerért, és a többihez nem kapsz hozzáférést?

Pont ez az egyéni előfizetések lényege, csak azért fizetsz ami érdekel. A 100 tévécsatornás csomagot is úgy fizeted, hogy lehet nem nézel belőle 10 adót sem, mégis fizeted a másik 90-et is, abban mi a jó? Egy prémium üzleti modellben ahol egyesével válogatod ki a csatornákat és egységáruk van, 90%-kal olcsóbb lehetne a havidíj, és te most egy ilyen rendszer ellen problémázol.

márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
81%

"De nem fizetek külön használati díjat és az elhasznált áram/viz/csatorna díjat"


Már hogyne fizetnél. Fizetsz egyszeri díjat amikor a közművet bekötik valamint utána minden hónapban/negyedévben fizeted a használat után esedékes díjat. Az áram esetében pedig nem csak a felhasznált energia után fizetsz, hanem fizetsz rendszerhasználati díjat is.


Továbbra is fenntartom, hogy a kérdező csak unatkozó idióta.

márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
64%

Remélem Linux operációs rendszert, szoftvereket használsz.

Nem fizetsz Winre, Excelre, stb.

márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

Internet is ingyén van, ha lemész a kávézóba,

úgye nem fizetsz érte ?

márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 Alex Fly ***** válasza:
61%
@36: "Nem füzetek a mozi ért sem, de ha igen, akkor is csak egyszer alkalmanként. Nem fizetek belépőt és a filmért, helyért, narrációért külön, mint netes, téves tartalomért." és melyik netes platformon kelk ennyi mindent fizetni a tartalomért? Mert az általam ismertek a havidíjért egy hónapon keresztül korlátlan hozzáférést biztosítanak a tartalmaikhoz -mintha a mozijegyeddel akár minden előadásra bemehetnél...
márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!