Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell minden tartalomért...

Miért kell minden tartalomért külön, pluszban is fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megveszem a készüléket (tv, számítógép, laptop, tablet, telefon...), megrendeltem és fizetem a szolgáltató által kért havi díjat, de mostanában a tartalmakért is külön kell fizetni, pedig a készülék és a szolgáltató havi díja sem olcsó.

Értem, hogy a tartalom készítők erre sok pénzt áldoznak és költséges. De egy átlag embernek sok mindenre fizetni. És nem minden esetben megoldott az, ha reklámot néznek, mert korlátozva van és csak az előfizetők férhetnek hozzá.

Ráadásul, ha nézek egy filmhez, hallgatok egy zenét, és belefwlwtkezem, megszakad egy-két reklámmal, ami kizökkenti az embert. Hányszorosan és mennyit kell még fizetni, hogy nyugodtan internetezhessenek az emberek? Nem beszélve arról, hogy nem mindenkinek van bankkártyája vagy nem mindenki tartja biztonságosnak.

Nem kritika akart lenni, csak szeretném megérteni, beszélni a jelenségről.



márc. 9. 22:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
61%

"én meg miért fizessek azért (is), hogy te kapj adó mentességet, ingyen tankönyvet, házat, ingyen kezelést a gyerekednek, gyest, családi, anyasági, meg mindent"

Azért, mert a társadalmat/egy országot úgy lehet fenntartani, ha van elkövetkezendő nemzedék (akik majd tartják el öregkorukra az embereket - így téged is - tartják fenn az infrastruktúrákat, viszik tovább a projekteket, stb...), aminek felnevelése, oktatása eléggé sokba kerül, így mindannyiunk felelőssége. Alapvető közgazdasági ismeretek.

márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 A kérdező kommentje:

Egy kérdés miatt tényleg ennyire neki kell esni a másiknak, mint itt is? Egynek vagy öten. Ennyire erősen a tartalomgyártók sem szoktak a pénzért veszekedni.


62,én ezzel csak reagáltam egy hozzászólásra. Bár, ha valakinek gyereke van, ne mással tartassa el, hanem ő maga. Vegye meg azt a tankönyvet, fizessen adót, stb, mint bárki más régen és ma, akik dolgoznak. Mert azt te sem gondolod komolyan, hogy 100 ezret fizessek a gyerekednek, de te 2 ezret nem tennél bele a közösbe, hogy egy rászoruló olcsóbban kapjon valamit. Nem kötelező persze, de akkor te se várd el mástól, tőlem. És most nem magamra értem, mert sokaknak nemhogy a tartalom, net, de a kenyér is luxus. Akkor meg még mindenért hatszor fizessen.

márc. 11. 00:16
 63/65 anonim ***** válasza:

#63: Egy gyerek felnevelése, oktatása rengeteg pénzbe kerül.

Ha ezt a társadalom nem támogatja, akkor csökken a gyermekvállalási kedv.

Ha csökken a gyermekvállalási kedv, csökken a népesség száma.

Ha csökken a népesség száma, kevesebb ember lesz, aki öregkorodra aktívan dolgozni fog - nem lesz aki kenyeret süssön, nem lesz aki egészségügyi ellátást adjon, nem lesz aki megvédjen az ellenségtől (akik a lecsökkent népességszámot ki fogják használni). Szóval ebbe az antiszociális spúrságodba kínok kínja közt bele fogsz dögleni. Lehet nyafogni, meg lelkizni, de ez a rögvalóság.

márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
Senki semmiért nem fizet többször, hiába hisztizel és próbálod terelni a témát.
márc. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 Szikszai.B ***** válasza:
61%

"Most őszintén! Ti nem gondoljátok meg százszor, hogy miért fizettek és mennyit? Hogy mit vesztek, akciós e mondjuk, vagy ilyesmi? Nektek az a normális, hogy mindenért csak fizettek, fizettek, és fizettek, de nem kérdezték, hogy minek? Nektek semmi sem drága vagy felesleges pénz kidobás?"


De, meggondoljuk, csak mi nem várjuk el, hogy a netelőfizetésért cserébe minden létező szolgáltatást megkapjunk.


"Fizetem a telefont, hogy internetem legyen. Ok. Fizetem az internetet, hogy tévém legyen. Ok. Fizetem a tévét, hogy reklámot, sportot, mesét nézhessek,ami nem erdekel. És akkor még megint fizessek a honlapert is. Kártyával persze, amiért megint fizetek."


SENKI nem kényszeríti rád, hogy ennyi mindenért fizess. Ezt te választottad, te akartad így.


És úgy egyébként hozzátenném, hogy én havi 11000 Ft-ot fizetek a Diginek, abban van 1 Gigabites internet, száz valahány csatorna, vezetékes telefon, és három HBO csatorna.

Ehhez képest, 2005-2006 körül, amikor először lett internetünk, 12-13 ezret fizettünk a Tarr Kft.-nek, és kaptunk cserébe 1,5 Megabites ADSL-t, 50 valahány csatornát és vezetékes telefont. Most akkor panaszkodjak?


A Digi mellett csak Spotify előfizetésem van, sőt igazából a TV csatornák is csak a család miatt vannak, mert én nem nézek TV-t.

De ha valami még ezen kívül elő szeretnék fizetni, nyilván elfogadnám, hogy az plusz pénzbe kerül.


"Csak hát, ők még abban a korban éltek, amikor az emberek segítettek egymásnak, és a szavuk szent volt."


A szocializmusra gondolsz? A szocializmus gyakorlatilag hitelből volt fenntartva, tönkre is ment.

márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!