Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux?

Windows és Linux?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst használnak, mások a Linuxot istenítik. Részemről Windows, de kipróbáltam a Linuxot is.


Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket, amikor kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud. Aki nem ért a gépekhez, az kb. az első problémáig döcög el, aki játszik, annak kevés, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó, akkor miért várják, hogy a Linux egyszer majd elterjedjen?


Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor, és a VGA-drivernél mindig meghalt a dolog. Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne.


Ti próbáltátok már a Linuxot? Tapasztalatok?



2016. jan. 1. 21:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 Tom Benko ***** válasza:
@101: El is ismertem, hogy tévedtem. De a másik része pont a terminál előnyeit domborítja ki: minden lehetséges kapcsoló elérhető.
2016. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de majd ráveszem magam. A Linux "tudása" a te tudásod tükre. A rendszer annyit tud, amennyit te. Ha hülye vagy hozzá, maradj Windowsnál. A terminál pedig a leghatékonyabb eszköz, amivel valaha találkoztam, amolyan god mode, ha értő kezekben van. De ismétlem, ne várd a rendszertől, hogy mindent a képedbe toljon. A linux feltételezi, hogy a használója tudja mit akar, tud magától döntéseket hozni, nem kell mindent a szájába rágni. Amúgy miért hiszi minden Win fanboy, hogy a Linux terjeszkedni akar? Nem akar felhasználót csábítani, azok jönnek maguktól. Én csak örülök neki, hogy szűkebb a közösség, mert így nem nehéz az érdemi tartalmat megtalálni. Nem istenítik, szeretik a Linuxot. Azért, mert haladó felhasználók, és szeretik, ha az operációs rendszer azt teszi, amit akarnak, nem pedig korlátok között végzik dolgukat. Azaz a rendszer van értük, nem pedig fordítva. Az a baj, hogy a magadfajta Win fanok soha nem fogják belátni a Linux előnyeit azon egyszerű oknál fogva, hogy informatikai analfabéták vagytok. Persze ezt sosem fogjátok beismerni :) És egyet jegyezz meg! A Linux nem Windows, ne hasonlítsd a kettőt, mert teljesen más közönséghez szólnak!
2016. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kérdező nagyon is szeretné a linuxot, csak próbálja magát meggyőzni, hogy a Win jobb. :) Kérdező, szánj időt rá, tanulni kell, de megéri :)
2016. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pártatlan választ. :o)
2016. jan. 30. 11:40
 105/105 anonim ***** válasza:
#102.+1.
2016. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!