Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux?

Windows és Linux?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst használnak, mások a Linuxot istenítik. Részemről Windows, de kipróbáltam a Linuxot is.


Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket, amikor kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud. Aki nem ért a gépekhez, az kb. az első problémáig döcög el, aki játszik, annak kevés, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó, akkor miért várják, hogy a Linux egyszer majd elterjedjen?


Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor, és a VGA-drivernél mindig meghalt a dolog. Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne.


Ti próbáltátok már a Linuxot? Tapasztalatok?



2016. jan. 1. 21:33
 71/105 anonim ***** válasza:
100%

"Miben lesz más egy program, ha a saját gépeden fordítod le gépi nyelvre, mint ha már eleve úgy szeded le a netről?"


Pl. 32-64 bites környezet különbsége. 64-bites környezetben fordítva nem lesz kompatibilitási gond. Vagy egyéb környezeti paramétereket is figyelembe tud venni a fordító, pl. telepített függvénykönyvtárak megléte/hiánya, verziója, stb.

2016. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 A kérdező kommentje:

14:35 : Mindent elolvastam, a reagálásokat várókat megválaszoltam. Nem tudom, mit vársz még tőlem. Vitatkozni nem fogok, ne is várd. Objektív kérdést tettem fel, a két rendszer híveinek harcoskodását meghagyom másnak.


14:38 : Értem. Ment a zöld! :o)

2016. jan. 4. 15:10
 73/105 tabaki ***** válasza:
84%

Hogy mit várnék, az a fentiekből kiderülhetett, de a legkevésbé vitát, hiszen láthatólag tényleg nem vagy képben: Most az egyszer nem ugrott egymásnak a két tábor, jobbára a linuxosok közölték jámbor bégetéssel, miért nem tartják magukra nézvést kötelezőnek az előítéleteidet.


"Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst HASZNÁLNAK, mások a Linuxot ISTENÍTIK...

Nem értem, miért ERŐLTETIK a Linux rendszereket, amikor kb. IRODAI ALKALMAZÁSOKHOZ, és ZENE/VIDEÓ/INTERNETRE ELÉG CSAK, AMIT TUD. Aki nem ért a gépekhez, az kb. AZ ELSŐ PROBLÉMÁIG DÖCÖG EL, aki játszik, annak KEVÉS, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén NEM JÓ...

Nekem olyan FAPADOSNAK tűnt minden próbálkozáskor...

Nyomtatót NEM PRÓBÁLTAM, DE NEM HISZEM, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne."


A kérdésedből csakugyan annyira dől a színigaz tényállításokkal kevert elfogulatlan objektivitás, hogy bőven jut a többi hozzászólásodba is belőle.


Sajnos, a stílusod, de még a helyesírásod sem erősíti a csökött agyú zombi magadról sugárzott képét. Módszertanilag talán nem volt rossz fogás a vegytiszta Windows-felhasználó karikatúráját eljátszva felsoroltatnod a linux erényeit, de nekem ebből kevesebb több lett volna, kis hamis...

2016. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
100%

No , akkor konkretizáljuk csak a dolgokat.


" Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor "

Melyik disztró ? Melyik DE-el ?


" VGA-drivernél mindig meghalt a dolog"


Rejtélyes módon nálam teljesen jól működik. Honnan töltötted le a drivert ? Valamelyik grafikus driver kezelővel , esetleg a netről ? Kernelnek megfelelő driver verzió volt -e ?


" Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne. "


Az , hogy mit hiszel és mit nem teljesen mindegy :> A valóság mást mutat , sőt vannak olyan dsiztrók ahol fel is vannak sorolva a támogatott nyomtatók , nem rövid a lista.


" Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket "


Hol és ki erőlteti ? Halkan megsúgnám , hogy ami egy gyikhez hasonló fórumon történik , pl egy felhasználó másnak javasolja , az közel sem számít erőltetésnek. A leírások is csak információközlések , hol jobban megbízhatóak , hol kevésbé.

Ellenben a w$-t a "számítástechnika oktatásban" ténylegesen erőltetik , mert el is várják a diákoktól , hogy megvegyék és használják a rendszert is , meg még hozzá az officet is. Már ez kimeríti az agymosás fogalmát , mert ez nem informatika oktatás hanem m$ user képzés.

2016. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ha van kedved,élőbe tehetsz fel kérdést,és páran válaszolunk is rá.

Persze csak akkor,ha van kedved,írj privátot.

2016. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
89%
Számomra az az elgondolkodtató, hogy tapasztalatokat vár, de kb mindenbe beleköt és azt mondja, hogy az úgy hülyeség meg nem igaz. Miközben neki nulla tapasztalata van, főleg az átlag userrel és a linux-szal kapcsolatban.
2016. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
100%

" Nekem sem hiányzik az a sok munka, ami egy újratelepítés után jön"

Itt egy kérdés: Miért szoktál wint újratelepíteni? Mitől "megy tönkre"?


És még egy érv. Nem kell túl gyakran újratelepíteni vagy egyáltalán nem kell. 4-5 évig vígan használható egy rendszer. Főleg az ubuntu alapú LTS rendszerek.

A folyamatos frissítésű disztrók támogatása meg le sem jár.

Ha meg működik, akkor minek is kéne újratelepíteni?

2016. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
100%

"Ellenben a w$-t a "számítástechnika oktatásban" ténylegesen erőltetik, mert el is várják a diákoktól, hogy megvegyék és használják a rendszert is, meg még hozzá az officet is. Már ez kimeríti az agymosás fogalmát, mert ez nem informatika oktatás hanem m$ user képzés."


Erre a két mondatodra legalább 150%-t adnék!

2016. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az oktatók is agymosottak (nevet nem írok, felsőoktatási intézmény):

fel mertem tenni egy kérdést...

-Miért pont a C#-t tanuljuk? Mármint nem a nyelvvel van bajom, de sok nyelv van aminek jobb a támogatottsága több platformon is! Azért vannak OSX és linux felhasználók is...

-Ha drága szoftvereket fejlesztünk (1-1,5 milliós árért) akkor nyugodtan elvárhatjuk az emberektől is, hogy megvegyék mellé a 30eFt-os windows-t.

-Köszönöm, nincs több kérdésem....


ehhez nem fűzök több kommentárt, mindenki leszűrheti magának, hogy azaz 1 mondat hány sebből vérzik. csak azt nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek hallgatóként.

2016. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 A kérdező kommentje:

17:11 : A személyeskedéseid leperegnek rólam, a helyesírásomba sem tudsz belekötni, bárhogy szeretnél is. Sértegetéssel talán próbálkozz a saját korosztályodban, ők talán még vevőek erre a viselkedésre.


17:45 : Én az Ubuntu-t próbáltam csak, arról nyilatkoztam. A drivert pedig már nem emlékszem, több éve volt, de többet is kipróbáltam - sajnos sikertelenül.


Az erőltetés a programozókra vonatkozott. Mert Windows mellett valljuk be, nem túl sok sikert könyvelhet el a Linux a desktop részlegen, szóval vagy erőteljesen fejleszteni kéne, vagy hagyni a csába', de ez így csak átmeneti megoldás.


Elismerem, hogy egyes feladatokra jó, de szvsz. egy Windows-rendszerrel nem veheti fel a versenyt. Persze, most jön megint a szerverek téma, de nézd meg, mekkora a részesedése az egyes rendszereknek. Ha olyan jó lenne, kicsit többen használnák, nem?


A segítségről pedig: Windows-nál szinte a kezedet fogják, hogy kattints ide, erre a menüpontra stb., Linuxnál meg (talán a többféle felület miatt is, mint korábban említve lett) nincs egy egységes arculat, hanem nesze, terminál, aztán oldd meg. Persze ez nem egyértelműen a Linux hibája, hanem a közösségé, de hát pont nekik kéne mindent megtenni, hogy a Linux terjedését elősegítsék, megismertessék az emberekkel.


Windows-nál van kb. 4 aktuálisan futó rendszer (desktop), ezek is évjáratuk miatt, így a segítségnyújtás is egyszerűbb. Linuxnál jönnek a visszakérdezések: milyen disztró, abból is hányas verzió meg milyen felület? Mert ugye mindegyik különbözik.


18:30 : Legutóbb egy éve húztam újra, bekékhalálozott nem tudni mitől. Először hardverhiba miatt aggódtunk, de szerencsére azóta tökéletes.


Ismétlem, a kérdés objektív, mindenki azt használ, ami neki tetszik, de egymás minősítését mellőzzük. Köszönöm megértéseteket.

2016. jan. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!