Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux?

Windows és Linux?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst használnak, mások a Linuxot istenítik. Részemről Windows, de kipróbáltam a Linuxot is.


Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket, amikor kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud. Aki nem ért a gépekhez, az kb. az első problémáig döcög el, aki játszik, annak kevés, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó, akkor miért várják, hogy a Linux egyszer majd elterjedjen?


Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor, és a VGA-drivernél mindig meghalt a dolog. Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne.


Ti próbáltátok már a Linuxot? Tapasztalatok?



2016. jan. 1. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én a válaszaitokat, de csupa olyant írtok, ami az átlagfelhasználókat nem érinti."


Te most vagy tényleg ennyire sötét vagy vagy nem olvastál el egyetlen választ sem.


Mi nem érinti az átlagfelhasználót könyörgöm!?

Le lett írva:


Az átlag user netezni, filmet nézni, zenét hallgatni és szöveget szerkeszteni akar. PONT ennyi. És ez a userek többsége ha tetszik ha nem.

2016. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 A kérdező kommentje:

Az aránylagos vírusmentessége nem lehet, hogy csak annak köszönhető, hogy mivel kevesen használják, nem érdemes rá vírust írni?


Megjegyzem, nekem Windowson évek óta egy vírusom sem volt. Akkor ez is érv?

2016. jan. 2. 19:32
 23/105 anonim ***** válasza:
100%

A linuxnak van egy érdekes tulajdonsága : ha valami települni akar rá,akkor engedélyt kér tőled,hogy futhasson.

Gondolj bele,milyen az,amikor jelzi a vírus,hogy települne,de nem teheti,mert nem engedélyezted jelszóval a futását.

Amikor meg engedélyezed,közli,hogy sajnos így se tud futni,mivel kielégítetlen függőségei vannak. :D

Windowsnál ez úgy működik,hogy felugrik egy ablak a veboldalon libero reklámmal,és máris települt a vírus a gépedre.

2016. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
100%

Gémerpistike ezt úgysem olvassa el, de hátha ide téved valaki aki tényleg hasznát is veszi.


[link]

2016. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
90%

*17

" bár az MS Office kétségkívül igazi komoly versenytárs nélkül van most is "


Ez még 10 évvel ezelőtt sem volt igaz. Nem csak a libre létezik mint alternatíva , van gnome office ,koffice , google drive , sőt van online változata is a m$ officenak.


" De ugyanez áll a kutatásban is. Nagyon sok spéci szoftver, vagy eszközhöz adott szoftver csak Windows-on létezik "


Igen , külön lobbiztak is azért , hogy másra ne is létezhessenek , ez a konkurencia kizárásnak az eszköze , ha wineal nem is , virtualboxal vagy szimplán egy dualboot-al megoldható ez a probléma is.


Kérdező , szerintem még most ismered be , hogy csak egy unatkozó kis troll akarsz lenni:) Eddig nagyon gyenge 10/0. :)

2016. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll, értelmes választ vártam arra a kérdésre, hogy MIBEN JOBB a Linux, mint a Windows. Amiket leírtatok, azok Windows alatt is megvannak. Olyant írjatok, ami pozitív különbség, és amitől jobb lesz a Linux a másik rendszernél.


Eddig csak a vírus és függőség volt ilyen, talán ezt lehetne kiemelni pozitívumként.

2016. jan. 2. 20:58
 27/105 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom :

A Windowst megveszed ( nem letorrentezed,és használod illegálisan ) ha van rá pénzed,és használod.

Plussz még megterheled egy víruskeresővel,amiből a jobb,hatékonyabb szintén jó pénzért kapható.

Ezzel ellentétben a linux ingyenesen letölthető,használható,terjeszthető,mind otthoni,mind üzleti célra.

A parancssort meg ne hozza fel senki hátránynak,mivel a modern linuxoknál már hanyagolható,én se használom.

Otthoni felhasználásra ugyanúgy tökéletes,mint a windows,csak éppen INGYEN!

2016. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 A kérdező kommentje:
Ennyi az előnye, hogy ingyenes?
2016. jan. 2. 21:16
 29/105 anonim ***** válasza:
100%

- Összes szoftver frissíthető egyetlen paranccsal (Debian alatt ez 'apt-get upgrade' )


- Egyetlen paranccsal telepíthető az összes szükséges szoftver , nem kell keresni a neten (repositoryk felvétele ritkán szükséges , de az megvan 2 mp alatt)


- Épeszű használattal egyetlen vírussal sem találkozol


- Nem csak a rendszer ingyenes , hanem a repositoryban lévő szoftverek is. Debian-nál ez 43.000 ingyenes csomagot jelent.


- Minden olyan lesz beleértve a felületet és a szoftver összeállítást amilyet a felhasználó akar , csak a user kreativitása szabhat határt.


- gyorsabb bootolás


- Megbízható böngészők , pl a bughalmaz Firefox helyett van azonos tudással rendelkező sokkal stabilabb Iceweasel.


- Csak egyszer kell telepíteni , ha új verzió érkezik csak egyetlen parancs kell a frissítéshez.


- Nyílt forrású , backdoorok kizárva.


- Nem települnek a gépedre kéretlen szoftverek , adwarek , spywarek és más hasonló szemét sem.


- Nem kell drivereket telepíteni , mert a kernel szinte mindent magától felismer , és ha szükséges is , gyorsabb a telepítés , mert terminálból meglehet csinálni.


- Nem kell erőforrászabáló vírusirtót venned


- Nem kell tűzfalat venned , elég a beépített.


- Nincsenek eltávolíthatatlan teljesen hasznavehetetlen szoftverek (pl IE)


- A nagyfokú testreszabhatóság miatt régi 10-15 éves gépeken is működik és újakon is. Ugyanazt az operációs rendszert lehet használni modern és elavult gépeken csak a szoftver összeállításon kell változtatni (pl Debian , Arch , gentoo)


- Minden nap érkeznek frissítések , az esetleges hibákat gyorsan javítják.


- Aki saját Linux rendszert akar , az megteheti , a Linux From Scratch nevű könyv (!) leírásait elolvasva, így 100%-ig a felhasználó kezében lesz az irányítás.


- Aki egyszerű automatizált rendszerre vágyik , annak pedig ott az Ubuntu , grafikus szoftverközponttal , minden összeválogatva , csilivili.


- Több év használat után sem lassul , soha nem kell újratelepíteni.


- Válthatsz másik disztróra úgy , hogy minden adatod , beállításod megmarad.



Elég ennyi ? :D

2016. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem troll lennél, akkor valóban el is olvastad volna amit írtak neked. Bár lehet, hogy tényleg nem vagy az csak az értelmi szinted túl alacsony.

Mert már többen is összefoglaltuk az előnyeit, de ahhoz, hogy azt valaki ne fogja fel, arra csakis az értelmi defekt lehet az egyetlen magyarázat. Vagy a trollság.

2016. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!