Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux?

Windows és Linux?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy egyesek csak Windowst használnak, mások a Linuxot istenítik. Részemről Windows, de kipróbáltam a Linuxot is.


Nem értem, miért erőltetik a Linux rendszereket, amikor kb. irodai alkalmazásokhoz és zene/videó/internetre elég csak, amit tud. Aki nem ért a gépekhez, az kb. az első problémáig döcög el, aki játszik, annak kevés, aki komolyabban dolgozik a géppel, szintén nem jó, akkor miért várják, hogy a Linux egyszer majd elterjedjen?


Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor, és a VGA-drivernél mindig meghalt a dolog. Nyomtatót nem próbáltam, de nem hiszem, hogy valami nagy hardvertámogatása lenne.


Ti próbáltátok már a Linuxot? Tapasztalatok?



2016. jan. 1. 21:33
 81/105 kovpet ***** válasza:
100%

"Persze ez nem egyértelműen a Linux hibája, hanem a közösségé"


Nekem mondjuk pont ellenkező tapasztalatom van, így 15 év Linuxozás után, de kinek mi.

De az megvan ugye, hogy a saját szabadidejében mindenki úgy, annyit és akkor segít, amennyit akar?

2016. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
100%

Többen is leírták előttem : A modern linuxokba átlag felhasználóként nem kell terminálba parancsolgatni,egyszerűen letöltöd a megfelelő linux megfelelő telepítő fájlját,és ugyanúgy telepíted,mint windowsba.

Én mindig azt mondom ismerőseimnek,ha nincs pénze,tegyen fel linuxot,ha van,akkor vegye meg a windowst.

Én nem a linux pártján állok,hanem a LEGÁLIS felhasználás oldalán.

Van windowsom,van linuxom,és jobban szeretem a linuxomat,mivel fényévekkel gyorsabb,stabilabb,mint a windows.

És ez saját tapasztalat.

2016. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
100%

"egy Windows-rendszerrel nem veheti fel a versenyt. Persze, most jön megint a szerverek téma, de nézd meg, mekkora a részesedése az egyes rendszereknek. Ha olyan jó lenne, kicsit többen használnák"


A piaci részesedés rég nem egy termék jóságától függ. Az MS súlyos milliárdokat ölt bele, hogy gyakorlatilag az ember születésétől fogva az ő rendszerükön nevelkedjen. Nem is ismernek mást...

Az OSX jó rendszer? (Csak azért kérdezem mert sok millió ember használja világszerte..)

Ellenben ha holnaptól lecserélnék a gépeinket apple-re összefosná magát minden irodai dolgozó (és marika néni) ugyanis fingja nem lenne hogyan kell használni! Pedig fut rajta az after effects, stabil, stb.. unix alapokon íródott és kifejezetten a saját hardverükhöz optimalizálják, tehát ha úgy vesszük jobb mint bármelyik windows. Mégsem terjedne el (még ha ingyen lenne sem), mert nem tudják az emberek használni itthon.


Ellenben ha már iskolákban is ezt látná a gyerek, és otthon is macbookot nyomkodna semmi gondja nem lenne vele.


Csak azért hoztam ezt fel, hogy értsd, nem attól függ egy rendszer jósága, hogy mennyire népszerű és a népszerűsége sem attól függ, hogy mennyire jó. Megfelelő reklámmal bármi eladható! És bár jó bornak nem kell cégér, de ha az egyik borász szinte monopol helyzetbe kerül akkor a többi mindegy milyen jót ad milyen olcsón akkor sem fogják megvenni.


OFF:

Hiába termeli Teri néni a barackot és adja X FT-rt kilóját, ha a teszkóba 80Ft-al olcsóbban megkapja mindenki. Ja, hogy nem olyan édes? De legalább benne volt az újságban, hogy AKCIÓ! (párhuzamként: mennyibe is került a win10-es frissítés? 0Ft-t?)

2016. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 tabaki ***** válasza:
100%

1. Nem tudom, ki akart belekötni a helyesírásodba, de valakivel összetévesztesz. Vagy csak a szokásos figyelemmel olvastad el a hozzászólásomat? Ami a személyeskedést illeti: Történetesen pont a te viselkedésedet kifogásoltam, ezért indokolatlannak láttam általánosítani. Nem nagy öröm, hogy ez is lepereg rólad, mint eddig minden, de nézzük a jó oldalát: Legalább nem veszed a lelkedre.

2. Megindító, ahogyan az életedet könnyítő hasznos protézisként méltatod a lóellenzőt.

3. Nem ártana, ha egyszer VALÓBAN elolvasnád a kapott válaszokat, és nem forszíroznád a már tisztázott félreértéseidet.

2016. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
100%

" Nekem olyan fapadosnak tűnt minden próbálkozáskor "


vs


" Én az Ubuntu-t próbáltam csak, arról nyilatkoztam"


Te nem csak , hogy nem értetted meg amiket eddig leírtunk , még a saját szavad is ütöd :D


" A drivert pedig már nem emlékszem, több éve volt, de többet is kipróbáltam - sajnos sikertelenül. "


Mivel másoknál meg működik , így nyilván nem a linuxban lesz a hiba. Szerintem fogalmad sincs , hogyan kell drivert telepíteni:)


" egy Windows-rendszerrel nem veheti fel a versenyt. Persze, most jön megint a szerverek téma, de nézd meg, mekkora a részesedése az egyes rendszereknek. Ha olyan jó lenne, kicsit többen használnák, nem? "


Talán olvasd el a kommenteket , erre a magyarázatot már leírtam én is már jó pár oldallal ezelőtt , most wdhun is leírta neked.


" Linuxnál meg (talán a többféle felület miatt is, mint korábban említve lett) nincs egy egységes arculat, hanem nesze, terminál, aztán oldd meg. Persze ez nem egyértelműen a Linux hibája, hanem a közösségé, de hát pont nekik kéne mindent megtenni, hogy a Linux terjedését elősegítsék, megismertessék az emberekkel. "


Ezt is leírtam már , nincs hogy nincs "ezerféle" disztró, 7 db van (abból is csak 2 a népszerű) , a többi mind fork.

Afelett sem kéne átsiklani , hogy én azért kérdeztem meg milyen DE-et próbáltál , mert Te fapadosnak találtad azt , így ez elég nyilvánvalóan a kinézetre vonatkozott nem az esetleges hibákra (mivel egy asztali környezet semmibe nem zavar bele , de láthatóan még ezt sem tudod). Amúgy elég jól lejött , hogy fogalmad sincs az egészről , már csak abból is , hogy a DE nevét se tudtad megmondani.

Azok az emberek pedig a szabadidejükben segítenek másoknak úgy , hogy egy vasat se keresnek vele , de nincs ez másképp a fejlesztőkkel sem , Arch , Debian , Gentoo ezeken senki nem keres egy fillért se.

Ha valaki (pl te:) ) nem képes alap dolgokat megérteni , az nem az ő saruk.


" @tabaki: Sértegetéssel talán próbálkozz a saját korosztályodban, ők talán még vevőek erre a viselkedésre. "


Miért te hány éves vagy kérdező ?:D Csak mert pont a 10-15 éves korosztályra a jellemző (bár az érettebbeknél már akkor sem) , hogy 10X leírnak nekik egy tök alap dolgot , de nem fogják fel , csak fújják a magukét.Ez nem beszélgetés , nem vita , hanem kb olyan mint a trolletetés..nincs értelme.

2016. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 A kérdező kommentje:

20:37 : Igazad van. A kérdés az, hogy a Linuxosok miért nem hoznak létre egy olyasmi céget, mint a Microsoft. Szerintem piacra tudnának lépni, ha lenne akarat. Autót sem csak egy valaki gyárt, az operációs rendszereket nem lehetne ilyen módon kezelni?


A Windows 10 úgy tudom, ingyenes volt, de nem követem, nem tetszik a 8 és az utána lévők. Viszont a 0 ft-nál nincs olcsóbb, és az eddigi Windows-ok ára 30 ezer körül mozgott. A Linux meg ugye sosem került pénzbe.


20:53 : "Sajnos, a stílusod, de még a helyesírásod sem erősíti a csökött agyú zombi magadról sugárzott képét." - Legalább azt olvasd el, amit saját magad írsz. Arra sem emlékszel? Mellesleg a mondatod két része üti egymást, de hát... Na, súlyos... :o)


21:22 : A Linux neve Ubuntu volt, ne kötekedj. Én tudom, mit használtam. A többit válaszra sem méltatom.

2016. jan. 4. 21:56
 87/105 anonim ***** válasza:
A LINUX nem OS hanem maga a kernel,a disztrók amik rá épülnek a kernelre 3 nagyobb vonal és pár kisebb elágazás mind más célközösséggel és szemlélettel amiket egyesíteni nem lehet,épp ezért készültek a forkok.A fejlesztők célja pedig nem az hogy eladják a disztrójukat hanem hogy az emberek ingyen és legálisan hozzá tudjanak jutni.Ezek közül is vannak nagyobb cégek:canonical,novell meg még van pár a többit csak közösségek fejlesztik.Van fizetős disztró is pl. a Redhat ami szerverre van és nem az átlag usereknek így nagy hasznuk nagyon ebből sincs.Meg amúgy is mi értelme lenne egy cégnek?Jó ez így ahogy van,a kisebb disztrók eltűnnek,jönnek helyettük majd másik,ez adja meg a sokszínűséget,így van választék és nem vagyunk 1-re rákényszerítve.
2016. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 A kérdező kommentje:
22:18 : Köszi a választ, ment a zöld kéz! Amúgy azért gondoltam céges összefogásra, mert akkor lehetne egységesíteni. De ha vannak, akiknek így tetszik, akkor jó.
2016. jan. 4. 22:26
 89/105 anonim ***** válasza:

xDDDDD


Én az asztali környezet nevét kérdeztem:) (DE = desktop enviroment - asztali környezet)


" Én tudom, mit használtam. A többit válaszra sem méltatom."


Hát akárhogy is nézzük (semmit nem tudtál megnevezni) ennek pont az ellenkezőjéről tettél tanulságot.


" A kérdés az, hogy a Linuxosok miért nem hoznak létre egy olyasmi céget, mint a Microsoft. "


Az egyik ok , hogy teljesen más filozófiát követ , mivel sok disztró csak szabadszoftvereket használ alapértelmezetten , a másik ok pedig az , hogy az ilyen m$-hoz hasonló cégeket mind dúsgazdag családból származók hozzák létre , rengeteg pénz kell ahhoz , hogy ilyen szinten el lehessen terjeszteni egy terméket.

2016. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 Tom Benko ***** válasza:
Amúgy eszembe jutott még egy a GUI-konzol vonalon. Mencoderhez miért nincs grafikus frontend? :D
2016. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!