Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Más is 2-3 naponta mossa meg...

Más is 2-3 naponta mossa meg a haját? Ki lehet ezt bírni életem végéig, hogy állandóan hajmosásra kell fecsérelnem az időt?

Figyelt kérdés

Jó ha a 3. napot kibírja, nekem.

:S Másnak is így van?

Használok külsőleg hajápolószereket, gyógynövény(henna pl)

Állítólag nincs semmi bajom, voltam vizsgálatokon.

És nem étkezem teljesen egészségtelenül. Próbálok helyesen táplálkozni. Még is a nagyon maximum 3 napot bír ki a hajam.


El lehet ezt fogadni, hogy 2-3 naponta mindig mosni a hajat? Sokszor elveszi a kedvem az állandó hajmosás. De muszáj mert zsíros fejjel nem megyek ki az utcára.

Jórészt az életem ebből áll, a hajam miatt idegeskedni.

Elég vékonyszálú, lelapulós.


Mit lehetne tenni,hogy 1 héten egyszer mossam ki ? Ja és már vártam voltam itthon 2-3 hétig, nem mostam ki a hajam több mint egy hétig, semmilyen változás történt,ugyanúgy zsírosodott tovább. (ezt többször megismételtem. )



2013. jan. 3. 16:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Kb. fél óra nekem is 3naponta, ez van. Inkább megmosom, minthogy zsíros legyen.
2013. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
78%

Hát elvileg ez genetika. Sok mindet nem lehet tenni. Próbáld ki a szárazsampont, azzal kitolhatod egy kicsitva hajmosást.


Nekem például 1 hétig simán bírja a hajam. A 6-7. nap között kezd el zsírosodni .


Amúgy myen termékeket használsz? Milyen sampont, balzsamot? Használsz-e hajpakolást, hajvégápolót? Ha igen milyet?

2013. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, másnak is ilyen a haja. Az a ritka, ha valakinek ettől ritkábban kell mosni.

Az enyém is ugyanígy zsírosodik, én már a második napon használok hintőport a hajamra, mert különben a nap közepére, végére már rosszul nézne ki. Így ki lehet tolni a hajmosást, de mindennap kell hintőporozni. Azonban így is csúnya a haj már egy hetesen, szóval én úgy 4-5 naponta szoktam mosni.

De ha ezt nem akarod, akkor sem értem mi a gond a kétnaponkénti mosással. Eresztesz rá egy kis vizet, az mondjuk fél perc, átdörgölöd a samponnal, szintén fél perc, míg egy-két percig rajta hagyod, addig tudsz mást csinálni, mondjuk máshol mosod meg magad, majd leöblíted, egy-két perc, kinyomkodod belőle a vizet, az is csak fél perc. Hagyd magától megszáradni, közben időnként törölgesd meg törölközővel, ez is össz-vissz nem több, mint egy perc, összességében nem vesz el az életedből többet alkalmanként, mint négy perc.

2013. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
11%
Remélem egy kicsikét gyakrabban fürödsz :D
2013. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Babasampont használok.

Nem használok csak hajhabot. Mást nem. Hajpakolást szoktam rátenni pl henna.

Hát nálam több ,mint 4 perc. ha a hajszárítást is beleszámítom. 15-20 perc.

És már 2. nap úgy néz ki,hogy nem teljesen össze. hanem szétvállik a hajam. És a 3. napon már simán moshatom ki a hajam mert sehogy sem áll. van amikor nem annyira zsíros.

Én többet ismerek olyat, akinek kibír 1 hetet a haja. Nem tudom nekem valamiért jobb érzés lenne,hogy nem 2-3 naponta hanem egy héten csak egyszer kéne hajat mosnom.

Sajnos genetika, lehetséges. :/

2013. jan. 3. 17:15
 6/37 A kérdező kommentje:

Hogy függ össze a hajzsírosodás, a fürdéssel?-.-"

értelmesebbet nem tudsz hozzászólni?

2013. jan. 3. 17:17
 7/37 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem tökértelmes volt a hozzászólásom :D Ha nem igényled a fejbőröd frissességét, akkor miért igényelnéd a tested többi részét tisztának érezni? :D Egyébként meg az én hajam is ilyen, élvezem a hajmosást. Az avontól egyébként van egy sampon, a lila színű volume az, amitől ritkábban mosom. Most pont akciós a katalógusban. Egyébként ilyen hajhabot, meg egyebeket én nem használnék. Vágass lépcsőzetes frizurát, hajszárításkor pedig emeld meg a hajtöveket. Ilyen apróságokon múlik minden.
2013. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem hagyd ki a hajszárítást, az az, ami sok időt elvesz, és máris boldogabb leszel.
2013. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek többsége (mármint az ápolt embereké) min. heti kétszer hajat mos.

A heti egyszer vagy ennél is ritkábban, csak a nagyon szerencsésekre jellemző (meg a kisgyerekeknél fordul elő - serdülőkor előtt kevésbé zsírosodik a haj).


Két hajmosás között használj szárazsampont.

2013. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Direkt azért írtam,hogy inkább megmosom,minthogy zsíros fejjel menjek ki az utcára. . . olvasd vissza. Hol írtam azt, hogy én nem igénylem a fejem tisztaságát?

Sehogy sem függ össze a kettő a fürdés, és a hajmosás.

Míg a fürdést azt élvezettel csinálom, naponta, addig a hajmosás, hajszárítás kínszenvedés. A haj nem bűzlik úgymint a test, max esztétikailag csúnya...És nem csak azért mert míg másnak kibír 1 heteket, úgy,hogy nem néz ki közben szarul sem a haja még az utolsó napokban, addig én 2-3 naponta moshatom a hajamat. Valamiért nem tudom elfogadni, és nem csak ezért zavar hanem mert nagyon vékonyszálú és sehogy sem áll csak az első nap amikor beszárítom, még akkor néz is ki valahogy. De már 2. nap nem zsíros, csak össze vissza áll. Bármit teszek vele, semmi nem jó rá. És még ezek után maradjak nyugodt, meg élvezzem,hogy 2-3 naponta moshatom a hajam? Ezen nem tudok mit élvezni, de muszáj megtennem. Csak rutinból teszem.

Amikor rövid volt a hajam(ami nem áll jól) akkor élvezettem mostam hajat mert akkor tényleg max 5-8 perc volt az egész. . .akkor jó volt.

2013. jan. 3. 17:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!