Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal ha...

Mit tegyek a hajammal ha kb.60% el van törve?

Figyelt kérdés

Jó igen az első válasz az lesz és magam is tudom, hogy vágassam le. Igen, csak hogy most váll alattiig érő és meghalnék ha rövid hajjal kéne élnem amíg meg nem nő, mert nekem kis koromba rövid hajam volt és szétszekálta miatta. Szép tud lenni a rövid haj, de annak akinek egyenes a haja. Az enyém ilyen kusza, ide oda állna és kunkorodna. fúj

Eredetileg hamvas sötét szőke a hajam. 4 évig feketére festettem aztán hagytam alaposan lenőni és fodrásszal leszívattam, de csak a festet részt a lenövéshez nem nyúlt. Számítottam a következményekre, de untam nagyon a feketét és jobban is áll a barna. Már előtte is töredezett volt a hajam, de nem ennyire mint most. Vasalom, sajnos nem bírnám ki nélküle, nagyon rondán áll hajmosás után, se nem egyenes se nem göndör ilyen kócos hullámos. Igyekszem csak heti 1-2 alkalommal vasalni.

Szóval nem tudom mit tegyek annyira utálom a hajam és irigyelem a szép egyenes hosszú hajú lányokat. Míg fekete voltam nekem is hátközépig érő volt.

Fodrászhoz járok 2-3 havonta vágatni belőle pár centit, következőleg megyek kicsivel többet szeretnék mint amennyit eddig, de még szerintem az is kevés lesz. Lassan a kiszőkített résztől megfogok szabadulni így és bízok benne valamennyivel jobb lesz az állapota de az még kb. 1év

Sok kozmetikumot kipróbáltam már a hajamra, használok balzsamokat, hővédőt, hajvégápolót és még ricinus és kókusz olajat csak nekem ezzel az a bajom, hogy olyan nehezen szedem ki belőle, hogy a túl mosom és azzal is csak ártok :(

Szerintetek a tartós hajkiegyenesítés ami 3 hónapig tart addig se vasalnám jobb lenne? Vagy pl. levágatnám amennyit kell és póthajat tetetnék fel, hogy hosszú legyen amíg meg nem nő? Esetleg miket kéne használnom, hogy legalább jobban ne törjön, mert tudom hogy vissza fordítani nem lehet csak az olló?


2014. dec. 17. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A törött hajat tényleg csak ollóval lehet "kezelni". Hiába kensz rá akármit, nem lesz jó.

Vágasd le és utána kíméld. Ne festesd össze-vissza, nem vasald rendszeresen, csak alkalmakkor.

De ez csak az egészséges hajra vonatkozik. A töröttel már tök mindegy, hogy mit csinálsz.

2014. dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Helyre semmi nem hozza, de javítani lehet a kinézetén ha 100%-os argán olajat használsz. Azt nem kell kimosni így nem ártasz a hajadnak az agyonsamponozással. Viszont ha a vasalásról nem szoksz le akkor sose lesz szép a hajad. Az nagyon tönkre teszi és nincs mit tenni ellene. Helyette szárítsd be, hővédővel, lakkal fixáld és jól fog kinézni, nem kell vasaló.
2014. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
olló
2014. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. válaszadó: az argán olajtól nem lesz zsíros hatású ha ki sem kell mosni?
2014. dec. 17. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Küldesz róla képet?
2014. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem szőkítés óta töredezik meg összeáll kefeszerűre, balzsamtól is csak 1 napig jó. DM-ben vettem balea hajápolót igénybevett és száraz hajra. Nedves hajra felkened, úgyhagyod, kellemes marcipános illata van és most 4 napja mostam utoljára a hajam de még vállalható. Argán olajas ez is, csak akkor tűnik tőle zsírosnak a haj hogyha túl sokat teszel rá. Nekem 2 nyomás a hajtő, 2-4 a lelógó rész és plusz 2 a végek és ennyi pont elég is rá.
2014. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös, holnap majd ha lesz időm csinálok hajmosás utáni és vasalás utáni képet.

Utolsó, nem próbáltam még ezt a terméket, de majd talán egyszer kifogom, most is van két féle argán olajos balzsamom. Szerintem a tiszta argán olaj lehet még jó, sokan dicsérik, hogy jobb mint a kókusz olaj, csak drága meg attól félnék az se jönne ki könnyen a hajamból

2014. dec. 18. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:
3 havonta jarj el fodraszhoz mindig egy picit vagass belole. Esti furdes utan huzz sapkat a fejedre plusz kosd cofba a hajad. Ha nagyon hosszu ideig igy csinalod valamennyit egyenesedni fog a hajad. A vasalot, tenyleg jobb lenne elfelejteni... Es a festest is.
2014. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Esti furdes utan huzz sapkat a fejedre plusz kosd cofba a hajad. Ha nagyon hosszu ideig igy csinalod valamennyit egyenesedni fog a hajad."


Ettől miért lenne egyenes?

2014. dec. 19. 10:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert a sapka nem engedi, hogy begöndörödjön, lefogja a hajad.
2014. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!