Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek mi a napi, heti arcápol...

Nektek mi a napi, heti arcápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
Tudom van 1000, meg 1001 oldal ahol ezekről van cikk, de engem most a ti rutintotok érdekel.

2015. szept. 23. 10:17
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Az én rutinom alapból három pillérre épül: tisztítás, fényvédelem, hámlasztás.

Reggel megmosom az arcom, általában langyos vízzel, aztán micellás vízzel áttörlöm, hogy az esti bőrápolóm maradványai lejöjjenek rendesen. Megy fel a C-vitaminos szérum (2-3 csepp egész arcra), majd a hidratáló, rá a fényvédő, megvárom, míg beszívódik (15perc), addig megreggelizek, aztán smink.


Este a sminket általában kókuszolajjal szedem le, utána gyengéd tisztítóval átmosom az arcom, hozzá ilyen arctisztító kefét használok, hasonló, mint a Clarisonic csak egy olcsóbb, gagyibb változat. Ez után a reggeli C-vitaminos szérumomhoz(1-2csepp) adok egy másik, anti-oxidánsokban gazdagabb szérumot (általában retinolosat, kb borsószemnyi nagyságú adag), arra rá hidratáló, esetleg a bőrömtől függően a hidratálóba keverek vagy aloe gélt vagy mandulaolajat, vagy mindkettőt, ha extra száraz a bőröm, akkor hidratáló krém helyett hidratáló maszkot rakok fel egész estére. Ha a szemkörnyékem száraz, akkor oda célirányosan extra olajat vagy hidratáló maszkot rakok, külön szemkrémem nincs, mert szerintem fölösleges.

Heti 1-szer az esti rutinomkor a tisztítás és szérum között beszúrok egy AHA hámlasztást (10%), másik 2-3 napon pedig BHA hámlasztást, attól függően, mennyire problémás a bőröm vagy 4%-os Betain szalicilátos hámlasztót vagy 2%-os szalicilsavasat, a szalicilsavas erősebb, szóval ha nagyobb gondok vannak, akkor azt rakom fel.

Mielőtt elmegyek valami eseményre szeretek C-viaminos fátyolmaszkot feltenni, attól egyből szebb és üdébb lesz a bőröm, utána ha még kell hidratáló, ha nappali esemény fényvédő, aztán mehet is a smink.

Tonikot nem használok, mert száraz a bőröm, és jó áron nem találtam még olyat, ami ne lenne a sz-rral egyenlő, úgyhogy az az én életemből kimarad.

Pattanásaim nincsenek, de ha ritkán kijön 1-2, akkor célirányosan oda rakok BHA-t vagy Akneroxidot, és másnapra szépen elmúlik.

Tehát: tisztítás, szérum, hidratálás, fényvédő: minden nap

BHA: heti 2-3

AHA: 1-szer hetente vagy kéthetente, általában érzésre szoktam

Hidratáló maszk: érzésre, de kb heti 1-2-szer

Fátyolmaszk: nagyobb események előtt SOS kezelés.


Nagyon ritkán önbarnítózók, ilyenkor az arcomra is szoktam kenni egy keveset, ezt általában hámlasztás utáni napon, az éjszakai hidratálóba keverem, akkor úgy nem lesz foltos vagy túl erős, és ilyenkor azért pár napig nem hámlasztok, arcon amúgy se tart sokáig az önbarnító.

2015. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Megmosom minden reggel vízzel, este pedig Balea Med arclemosóval. Hetente egyszer bőrradírozok kávézaccal.

Régebben használtam én is millióféle kencét, de inkább ártott mint használt a bőrömnek.

2015. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

A napi: arcmosás, azután Aloe Forever activátorral áttörlöm az arcom, után Ilcsi csipkebogyó habkrémmel bekenem, ha beszívódott, akkor jön a smink.

Este csak ritkán kenem be az arcom, általában csak megmosom, és sminklemosóval áttörlöm a szemem, illetve szemkörnyékápolót használok.


Hetente egyszer arcradírozok, ami nem áll másból, mint egy Ilcsis fekete szappanból, amibe teszek egy kis kristálycukrot és átdörzsölöm az arcom.

Hetente egyszer-kétszer teszek fel pakolást, vagy AVON-ost, vagy Aloe Forever Marine mask-ot, néha viszont én kutyulom pl. méz és élesztő keveréke.

2015. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Suli után rögtön lemosom a sminket, majd antibakteriális (nem folyékony) szappannal bekenem, rajta hagyom néhány percig és lemosom. Utána tonik. Heti kb. 3x a hegekre citromlé+szódabikarbónát teszek, hogy halványodjanak. Ha eszembe jut és időm is van, akkor arcszaunázok (mondjuk csak nagyon ritkán). Este hidratáló krém. :)
2015. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reggeli arcmosás után tonikkal áttörlöm, csak utána jöhet a smink, ami alá hidratáló, fényvédő krémet használok.

Este kókuszolajjal mosom le a sminkem, majd enyhe radírozó hatású arclemosót használok. Megint tonik, utána pedig teafaolaj a problémásabb területekre, pattanásokra.

Mást estére nem szoktam felkenni, jobban szeretem, ha lélegzik a bőröm. :D


Hetente 1 alkalommal szoktam házi arcradírt készíteni mézből és barnacukorból, amit fél órán keresztül fennt is hagyok az arcomon.

Illetve heti több alkalommal, ahogy szükségét érzem miteszereltávolító maszkot használok.


Néha szoktam venni hidratáló meg ilyen-olyan maszkokat is, de azt nem heti rendszerességgel.

2015. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!