Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » 12 évesen a 155 cm nagyon...

12 évesen a 155 cm nagyon alacsony? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezt most az elején kijelentem, hogy aki lebeszélő, szidalmazó választ készül írni, nem fog foglalkoztatni.

szóval mindjárt itt a nyári szünet, és szívesen modellkednék. igazából az Attractive, vagy a Cosmopolitan (már nem emlékszem melyik) modellkedéssel foglalkozó honlapján olvastam, hogy a nem kifutómodelleknél mindegy milyen magasak, ha arányosak.

én elég vékony vagyok, (genetika) a bőröm is feszes, szóval szívesen kipróbálnám magam modellként.

ha összejön, csak egy nyárig tartana, ugyanis speciális matematika osztályba járok, és szeretném rendesen végigcsinálni.

a segítőkész válaszolóknak nagyon hálás lennék. :)



2016. ápr. 14. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadod el a véleményünket akkor kár kérdezni, de azért igyekszem kíméletesen leírni a sajátomat. Nincs olyan, hogy fotómodell vagy nem kifutómodell. Ezt a világot a pénz irányítja és ilyen formán abba fektetnek pénzt aki a lehető legtöbbet termeli majd nekik, tehát olyan lányokat fognak alkalmazni akik minden kritériumnak megfelelnek, mert így tudják maximalizálni a profitjukat. Igen, lehet retusálni a képeket, de ez idő, tehát pénz ezért ha nem olyan a bőröd, nem leszel modell. Igen lehet, hogy fotózásokra jó lehetnél akkor is ha alacsony vagy, de a ruhákat a kifutómodellekre tervezik és nem fognak csak a Te kedvedért kisebbet csinálni belőle, hogy rajtad lehessen fotózni mert ez megint idő és pénz, tehát ha alacsony vagy nem leszel modell és lehetne ezt a végtelenségig sorolni.


Nem kétlem, hogy szép vagy, de ha amúgy sem hivatásként tekintesz rá akkor keress inkább egy fotóst és csináltass vele egy vagy több sorozatot magadról és élvezd, hogy szép képek készülnek rólad. :)

2016. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!

valóban kíméletes voltál, ezt is köszönöm! :)

én a cosmopolitan modellvilágával foglalkozó oldalán olvasgattam, ami főként a modellnek készülőknek szól.

ők is írták, hogy nincs arcmodell, meg ilyenek, de még azt is írták, hogy van,akit csak az újságjukba tesznek be, mert oda tökéletes.

egyébként még korántsem biztos, hogy egyáltalán belefogok ebbe az egészbe.

2016. ápr. 14. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

jó adottságokkal és kellő kitartással lehet bármilyen területen célt érni. szerintem két fontos szabály van, ezek közt kell megtalálni a megfelelő egyensúlyt: az egyik, hogy nem szabad csak úgy feladni és minden lehetőséget meg kell ragadni, amit lehet meg kell tenni. a másik viszont az, hogy időben meg kell érezni, hogy hol vannak az ésszerűség határai és nem szabad rajtuk (pláne nagyon) túlmenni, mert akkor már csak beégni, aztán kiégni lehet és közben könnyen kihasználják a lelkesedésedet.


az a baj a divatszakmával, hogy iszonyatosan sokan szeretnének bekerülni és ebből élni, karriert csinálni belőle, így az egész iparág a nagy számok törvényeire épül és lényegében olyan, mint a halászat. a modellekből élő cégek (különösen az ügynökségek, de fotósok, kiadók, divatházak, stb) szeretnek nagy merítésből dolgozni, így persze, hogy azt mondják, hogy mindenki esélyes, mindenkiben lehet, hogy megtalálják a lehetőséget és mivel sok féle dologra kellhet modell, még az is lehet, hogy itt-ott találnak is bárkinek lehetőségeket. viszont a modellek szinte tökéletesen csereszabatosak, ma az egyik kell, holnap a másik. kevés az igazán különleges, nélkülözhetetlen, nagyon népszerű modell. nekik jól megy, de az arctalan tömegben rengetegen vannak olyan modellek, akiket csak néha-néha, vagy akár sosem hívnak sehova.

ráadásul egy csomó ügynökség eleve arra építi az üzletét, hogy nem abból fog elsősorban megélni, hogy munkát szerez neked és abból jutalékot kap, hanem belőled. abból, hogy te modell szeretnél lenni és hajlandó vagy erre áldozni is. elmész hozzájuk, regisztrációs, tanácsadási, akármilyen díjakat fizetsz, modell tanfolyamra küldenek, fotózásokra küldenek, amikből ők bevételt csinálnak, te meg csak fizetsz érte, hogy ők lehetőséget biztosítsanak neked, ami aztán vagy meg fog neked térülni, vagy nem. ők abban érdekeltek, hogy minél tovább motiváljanak téged, hogy mégtöbbet fektess beléjük, mert nekik addig is van belőled pénzük, míg neked nem biztos, hogy lesz belőlük. ha meg olyan szerencsés(?) vagy, hogy még 1-2 kisebb munka is leesik tőlük, akkor az megerősítés neked, hogy megérte, miközben lehet, hogy egyáltalán nem hoznak ezek a munkák vissza annyi pénzt, mint amit már befektettél. innem meg az egész egy nagy játékelméleti képletté válik, hogy ha már befektettél valamit és még jött is vissza belőle egy kevés, akkor mégkevésbé akarsz kiszállni és mégtöbbet fektetsz be, hogy nagyobb esélyed legyen többet kivenni a dologból.


nagyon helyes, ha nem hagyod, hogy a modell álmok a tanulás rovására menjenek!


sok sikert!

2016. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a részletes választ!

Jó volt olvasni, amit írtál, nagyon precíz volt, köszönöm!

:))

2016. ápr. 15. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
150cm vagyok ,21 eves. 15-16 eves koromig zavart aztan a fiuk egyre tobbszor csufolodas helyett emlitettek inkabb h az alancsony.lanyok sexisek tuzesek. Edesek..stb..:) azota se zavar. Jol nezek ki tudom magamrol 10/8 vagyok kb. Es ha magas lennek de csunya az jobban zavarna
2016. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az alacsony nőket általában a magas férfiak szeretik, a magasakat pedig az alacsonyak. :)) nyilván lányoknál annyira nem gáz, ha alacsonyak, de modelleknek magasakat keresnek. :)
2016. ápr. 16. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem vannak olyan modellek akiknel nem szamit a magassag. De mar nem tudom pontosan.:)
2016. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen utolsó válaszoló! :))

Igen vannak, de sajnos a modellügynökségek min. 80%-a olyan modelleket keres akit akár kifutóra is kiküldhet.

Mindenkinek köszönöm szépen a hasznos válaszát!

Most úgy néz ki, hogy nem lesz ebből semmi, már nem látom nagy értelmét, mire lenne jó, ha nem ezzel akarok befutni. :)

2016. ápr. 19. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!