Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kezdő goth vagyok! Segítene...

Kezdő goth vagyok! Segítene valaki? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon tetszett a Goth stílus,magával ragadott ez az úgymond sötét megjelenés...elkezdtem utána olvasgatni,ilyen stílusú zenét hallgatni (Blutengel,Nox Arcana,Nevergreen,Switchblade Symphony és persze a The Sisters of Mercy)és nagyon tetszik! Igazából nagyon szeretném megtalálni a stílusomat,és miért ne lehetne a Goth?

Így hogy nem sokára kezdődik az iskola szeretnék beszerezni pár ilyen stílusú ruhát,ehhez kérném a segítséget hogy milyen ruhákat kiegészítőket vegyek hogy azért ne legyek túlságosan kirívó,csak így szépen lassan szereznék átállni erre! Szóval így kezdőként mi lenne a legjobb?

15/L



2013. aug. 19. 16:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Remélem ez után még írsz valamit hogy mindenképp tiéd legyen az utolsó szó. És tudod mit? Nem akarlak figyelmeztetni. Néz ki minél idi*ótábban. Szóljanak meg minél többen. Legyen minél kevesebb barátod, és legyen minél boldogtalanabb az életed. Örülök hogy tíz ugyanolyan jön velem szembe. Ebből legalább egyértelművé válik hogy még mindig én vagyok a normális.
2013. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Elég szánalmas és szomorú lehet az életed hogy így beszélsz,ilyeneket kívánsz másoknak. Akiket egyáltalán nem ismersz...nem hiszem hogy sok barátod van ha ilyen modortalan vagy! Mindenkinek megvan mi tetszik mi jön be, ahogy te is írtad lesz*rom a véleményed!

Minden jót és remélem kicsit magadba nézel! :*

2013. aug. 20. 17:40
 23/34 anonim ***** válasza:
42%

15:48, eszem ágában se volt vitatkozni. Konkrét tényt közöltem, hogy aki szerint a goth meg az emo az ugyanaz, az egy sekélyes autista gyökér. Erre jöttél te hogy höbölö-böbölö miazhogyautista, és hogy képzelem, és azonnla, mertkülönben. Bár ez kifejezetten sértő az autistákra nézve, hogy ilyen általam említett csökevényekhez hasonlítom őket,de nemtehetek róla.


A kedves átlagosdinak pedig melegen ajánlom Mandics György-Veress Zsuzsanna "Gubólakók" című könyvét. Csak hogy tudja, hogy a fene nagy egyenlősdi amit így imád, az hová fog vezetni.

2013. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz Kérdező!

Látom elvesztél a vita káoszban, de térjünk vissza a kérdéshez!! Fogalmam sincs, hogy kinek milyen érzés gothnak lenni, csak a sajátomat tudom milyen. Nem tartom magamat teljesen gothnak, de valahol a rocker és a goth között állok. A zene hallgatása mindegy, az emberek nagy része úgyis hurrog meg minden. Hidd el én tudom, mert egy évig volt kék hajam. Jó kis gothként elolvasgathatod a szubkultúrára vonatkozó dolgokat, de az a fontos, hogy neked mit jelent. Nálam elvont dolgokon való merengést, csend szeretet. Persze nem lehet mindig elmélkedni. Az igazi goth nem azért hord fekete ruhákat és csipkés cuccokat, mert goth, mert felvág, hanem mert oda van értük. És tudod mi a legjobb? Mikor mész az utcán és egy másik goth rád mosolyog, csak azért mert az vagy, ami. Ezt jegyezd meg. Próbáld ki hátha rá találsz magadra.

2013. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Valahogy furcsán megnyugtató volt amit írtál! :)

Köszönöm!!!

2013. aug. 20. 23:19
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ez a vita legalább annyira volt lehangolóan szánalmas, mint értelmetlen. Mégis ki dönthetné el, hogy mi a normális? Olyan ez, mintha megkérnél egy katolikust és ateistát, hogy jussanak dűlőre Isten-témában: mindkettőben kialakult egy bizonyos kép, és mindkettő számára a sajátja a valódi és helytálló. Kár volt erre az átlag vs. deviancia dologra ennyi betűt pazarolni, ráadásul ilyen undorító formában.


Szóval. Csak a saját példámra tudok hagyatkozni tanácsadás terén.

Nagyban függ a változtatás ritmusa attól, hogy a szüleid és a tanáraid mennyire toleránsak és konzervatívak. Ajánlom, hogy kicsiben kezd az átalakulást, pl. kék farmerek helyett vegyél inkább feketéket - viszont ne felejtsd el, hogy korántsem kell lemondanod a színekről! Bármilyen sötét tónus jöhet, a perzselő vöröstől a mélylilán át a méregzöldig. A töménytelen sminket felejtsd el, mert természetes ugyan, hogy amikor az ember belecsöppen ebbe a világba, rögtön rátör a kísérletezhetnék, de javaslom, hogy ezt hagyd meg magadnak a szobád négy fala között. Attól még nem leszel "gótabb", ha magadra borítasz egy kiló lisztnek megfelelő púdert és két centis sávban körbekened a szemed. Persze nem mondom, hogy ez terveid közt volt, csak gondoltam, ezt is letisztázom.

Ha már először minimális, aztán szembetűnő mértékben belevitted az öltözködésedbe a fekete színt, ezzel megmutatva a környezetednek, hogy téged igenis ez vonz és ebben találtad meg önmagad, akkor elkezdheted az egyéni ízlésed csiszolgatását. Mert nem, a gothok sem egyformák ám! Bizonyos keretek között mindenki mást és mást preferál öltözködés terén éppúgy, mint az irodalomban, a filmművészetben stb. Egy-két év, és teljes mértékben ki fog rajzolódni az az irány, amit majd teljesen magadénak érezhetsz, de addig is ne félj kérdezősködni, tájékozódni, kísérletezgetni! Olvass sokat a témában! Nézegess goth weboldalakat és blogokat, az sokat segíthet.

Visszakanyarodva az öltözködésre. Szerezz be neked tetsző apróságokat, kiegészítőket, mert ezek nélkül sosem lesz tökéletes, megfelelően tetszetős és harmonikus az összehatás. Például a régi harisnyáidat cseréld le csipkére, szerezz be stílushoz illő ékszereket, ilyesmik.

És ami a lényeg: tudd, hol a határ az

ízlésesség és a szánalom-kategória

között! Nem kell olyan emberek szavára adnod, akik semmit sem tudnak rólad, de belül mindig tudd, merre szeretnél haladni az önmegvalósítás rögös útján. Az atrocitások veszélyével pedig akkor is számolhat az ember, ha éppen nem jár feketében, mert egy szürke kisegeret épp úgy megszólnak, mint egy plázacicát, tehát ne erre alapozz.

Sok sikert. (: Ha bármiben segítség kellene, írj bátran.

(Viszont kíváncsi vagyok, hogy az öltözködésen kívül miért érzed magadhoz közel ezt a szubkultúrát. Ha van kedved, leírhatnád!)


egy goth lány

2013. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

10:44, köszönöm :) Én nem tudtam ennyire a lényeget leírni, nem vagyok goth,csak szövetséges stílusú. Jól megfogalmaztad a lényeget.


A lepontozós autista hobbitnak meg nőjön fsz a homlokára.

2013. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
100%

Szia! A legfontosabb az, hogy ne erőltess magadra semmit.

Olyan cuccot húzz fel, amiben jól érzed magad.

2013. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
100%
Kiegészítő ruhadarabok közül én a hosszú, térdig érő csíkos zoknikat javasolnám (fekete-fehér vagy fekete-vörös). Ha vékonyabb alkat vagy, szépen kihangsúlyozzák a láb formáját.
2013. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak érdeklődnék, hogy állsz goth-önmagad megtalálásával? :)

2014. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!