Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, hol tanultatok meg...

Lányok, hol tanultatok meg sminkelni?

Figyelt kérdés
Semmilyen tapasztalatom nincs, csak egy spirálom van itthon. Segítenétek? Miket kell vennem?
2017. jan. 21. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Én speciel nem sminkelek, csak nagyon ritkán, de ajánlom youtubon a sminkcsatornákat. Ott lényegében mindent megtalálsz.

Vagy ha eleve beírod youtubon keresőbe, pl szeretnél egy sima szolid sminket akkor: everyday makeup tutorial


A két legfontosabb szerintem az alapozó, szempillaspirál, szemöldökceruza vagy púder. Ezek adják az alapot.

Ehhez jön a highlight, alapozó alá hidratáló spray, szemhéjpúder paletta, szájfények rúzsok, meg millió dolgot fel lehetne sorolni. Nézz szét sminkes webshopokon, hogy milyen kategóriák vannak és neked mire lehet szükséged :)

2017. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Azért ne csináljunk már úgy, mintha egy hétköznapi smink elkészítése olyan nagy tudományt igényelne. :D Egy alapozót csak feltud kenni mindenki, rúzst szintén és a spirálhoz se kell diploma. Talán a szemhéjfestés, a tus és a szemöldökrajzolás, ami kis ügyességet igényel, de egy kis gyakorlással azt is meg lehet tanulni. Egyébként olvasgass, nézz videókat, ott sok jó tanácsot találsz, mit hogy csinálj, aztán úgyis kitapasztalod neked hogy a legjobb. Amíg nem érzed, hogy vállalható lenne, addig utcára, suliba/dolgozni ne menj benne, hanem mikor otthon vagy, akkor gyakorold. Nem tudom hány éves vagy, de úgy gondolom még fiatal vagy a sminkeléshez, ha ilyeneket magyarázni kell neked. :)
2017. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

youtube leginkább.

szerintem ami a legtöbbet dob, az a szempillaspirál, szemöldökceruza (én jobban szeretem, mert természetesebb mint a por), pirosító. ajakra ajakápoló. én színtelent használok, de egy kicsit az is fénylik. hétköznapra pl ez teljesen jó szerintem.

nem egészen értem, hogy mire vagy kíváncsi. egy fullos sminkre alapozóval, bronzosítóval, highlighterrel, vagy valami egyszerűbbre.

igazából azt veszel amit te akarsz.

2017. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,fullos sminkre gondoltam,alapozóval.

2-es!Tudod nem mindenki sminkecsettel a s eggében jött a világra,mint a mostani fiatalok,akik 10 évesen már vakolják magukat!

Hiába nézem a videókat,ha csak azt mutatják,hogy dolgoznak az ecsettel,de hogy mit kennek fel,azt nem.

2017. jan. 21. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Már az is elég ha látod hogy kenik fel :)

1.hidratáló spray (vagy valami kis könnyed arckrém előtte) hogy ne szívja be a bőröd az alapozót

2.alapozó

3.arra jön a kontúrozás amikor különböző formákban sokkal világosabb és sokkal sötétebb árnyalatokat visznek fel mint ez: [link]

4.az alapod megvan, megcsinálod a szemöldököd (én csak szoktam hozzá rajzolni sima barna sminkceruzával hogy jó alakja legyen mert amúgy totál nincs hozzá érzékem)

egy kis szempillaspirál, szájfény esetleg.

Vagy ha szemed környékét is jól meg akarod csinálni szemhéjpúderrel ahhoz is keresel képet vagy valami videót.

2017. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is youtubes videóból.

Azt mondtad, azt mutatják csak, ahogy eldolgozzák. Akkor keress olyanokat, (pl. KathleenLights, Cosmobyhaley, stb-őket tudom ajánlani) akik megmutatják vagy leírásba teszik, hogy mi a neve annak, amit az arcukra tesznek.:)

2017. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 21. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján azt megjegyezném a témához kapcsolódóan hogy ebayről ne rendelj. Nagyon sok mindent nagyon olcsón be lehet szerezni onnan, én rendeltem már arckrémet, szemkörnyékápolót, mattra száradó szájfényt, kontúrpalettát, stb, és mindegyik egy utolsó bóvli sz.r volt, pedig mindig olyat kerestem amiknek sok pozitív visszajelzése van.

Viszont ne is a drága dolgokat keresd, mert az biztos jó :D Én utóbbi időben dm-ben meg tesco-ban vettem, bár igaz hogy errefelé elég messze van a legközelebbi olyan hely ami kifejezetten sminkes bolt.

2017. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Elle-ből meg Marie Claire-ből tanultam meg.


Nem voltak akkor még pitsukák youtube-on. De ha ott tanulsz, akkor igazi sminkestől tanulj, mondjuk Lisa Eldridge.

2017. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

először szerintem drogériás termékeket próbálj ki, hogy tudd mit szeretsz. én pl nem szeretem a bb krémet, mert zsíros érzést ad, ami nekem elviselhetetlen. matt alapozót szeretek használni, mert megszárad és nem érzem hogy az arcomon van. catrice-nek van egy, asszem HD liquid vagy mi a neve. az jó alapozó, nem csúcsminőség, de teljesen jó. korrektora is van azt hiszem. nem is drága, bár mihez képest ugye. púderből ami olcsóbb szerintem az essence fixáló púdere jó. 1000 Ft környékén van, és fent marad egész nap. nekem legalábbis.

szempillaspirálból szerintem az olcsóbbak teljesen jók. használtam clinique szempillaspirált is, ami 10.000Ft kb, szép is volt, nem mondom, de egy maybelline szempillaspirál ugyanazt nyújtotta nekem.

pirosítóból én szintén a por állagút szeretem, nem a krémest, mert nem tetszik ahogy fénylik. a mac pirosítók nekem bejöttek, de annak húzósabb az ára, viszont nem kopik le. elég is nagyon sokáig. a bourjois pirosítókat dm-ben is meg tudod venni, és azok is szépek nagyon, na meg olcsóbbak.

highlighterből nekem tetszik az alverde folyékonya, mert nagyon szép a színe. az abszolút favorit a the balm highlightere. de van egy makeup revolution palettám, amiben van 2 highlighter, és bronzosításhoz színek is. próbálgatni elég egy ilyen szerintem.

mi van még. a szemöldökceruzát említettem, nekem a manhattan jött be, de azt már nem lehet kapni azt hiszem. azon kívül nyx szemöldökceruzát használtam még. amúgy ezek is nagyon-nagyon sokáig kitartanak mindennapi használat mellett is.

szemhéjfestékből én használok mindent. gagyit is, minőségit is. ha veszel egy jó szemhéjalapozót, akkor megtapad abban mindegyik kb (talán az ilyen kínai 100Ft-os nem :D) drogériás termékekből egyébként nekem a maybelline a legjobb. olyat vegyél ami paletta, azok jobban megérik (4 szín szokott lenni bennük).

rúzsnál attól függ mit részesítesz előnyben. krémes rúzsok nem olyan tartósak, ezért én ebből veszek mindenfélét kb. folyékony rúzsnál ha azt akarod hogy tartós is legyen, ne kopjon le ha eszel/iszol, akkor azért a zsebedbe kell nyúlni... egyébként ha csak szép matt ajkakat szeretnél, a nyx folyékony rúzsok szépek. nekem nem probléma ha újra kell kennem napközben, főleg mert csak belül kopik le, ott nem nehéz kipótolni.

használhatsz sminkfixáló spray-t is, hogy extra tartós legyen, én az avon-ét ajánlom. primerből ugye most népszerű a nivea férfi aftershave-je. én a mac strobe krémjét szoktam használni, mert szerintem gyönyörű.

ecseteket nem tudom ismered-e.

egyébként amiket videókat néztem abban is mindig megmondták hogy mit használnak, miért használják, kinek ajánlják stb. külföldit érdemesebb nézni talán. persze felirat nincs, úgyhogy ha nem érted akkor úgy nehéz lehet valóban.

2017. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!