Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagyott tablettából baba?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagyott tablettából baba?

Figyelt kérdés
Az első hét állítólag a legveszélyesebb.. Én a 7. szemet nem vettem be és nem pótoltam.Aznap együtt voltunk a barátommal..Az érdekelne hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel?Akár ismerősének lett belőle baj?Vasárnap lesz 2hete hogy kihagytam a tablettát,néha sajnos görcsöl a hasam alja..Nem akarok babát,nem is gondolnék arra csak ez a görcsölés végett dokin is gondolkodtam már annyira kellemetlen..és sok minden mellett persze a terhesség is felvetődött bennem.A folyásom am rendben van...Teljesen tanácstalan vagyok :(

2013. júl. 3. 12:45
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:

Jaaah, igen, egy weboldal sokkal hitelesebb forrás, mint a betegtájékoztató... Arról nem is beszélve, hogy egy-egy bogyónak 2-3 féle (fontos pontokon eltérő) betegtájékoztató-variánsa van fenn a neten.

El kell olvasni annak a bizonyos gyógyszernek a betegtájékoztatóját.


Abban egyetértek, hogy ciánkapszula, én sem fogom többet szedni, de ez egy másik kérdés.

2013. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:

amit írtam azt az akkori betegtájékoztatóból vettem. na jó, linkelhetek tájékoztatót is. íme:


[link]



MI A TEENDŐ, HA...

...elfelejti bevenni a tablettát

- ha 12 óránál rövidebb idő telt el a legutóbbi, esedékes tabletta bevételének tervezett időpontja óta, vegye be a kimaradt tablettát, majd a megszokott módon folytassa a Mercilon szedését. Ebben az esetben nem csökken a fogamzásgátlás hatékonysága.

- ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi, esedékes tabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. Minél több tabletta bevételét mulasztotta el, annál nagyobb a terhesség kialakulásának veszélye. Ennek kockázata különösen akkor jelentős, ha a csomag megkezdését követő, vagy a kiürülését megelőző időszakban felejti el bevenni a tablettákat. Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia (lásd az ábrát).

Több tablettát elfelejtett bevenni

Kérje orvosa tanácsát.

Az első héten 1 tablettát elfelejtett bevenni

Mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a tablettát, azonban 7 napon keresztül barrier-elvű fogamzásgátló eszközt (pl. óvszert) is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi együttlétre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége, ezért haladéktalanul forduljon orvosához.

A második héten 1 tablettát elfelejtett bevenni

Mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a tablettát. Ebben az esetben nem csökken a fogamzásgátló hatás, ezért nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia.

A harmadik héten 1 tablettát elfelejtett bevenni

A következő 2 lehetőség közül választhat; nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia.

1. Mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a tablettát. A csomag kiürülése után haladéktalanul - gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül - kezdje el a következő csomag tabletta szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag tabletta szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés léphet fel.

- vagy -

2. Ne fejezze be a már megkezdett csomagot, hanem tartson (a kimaradt tabletták napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet, majd új csomagot megkezdve folytassa a tabletták szedését.

- Abban az esetben, ha az aktuális csomag felhasználása során kimaradt néhány tabletta, és a gyógyszerszünet ideje alatt nem jelentkezik megvonásos vérzés, nem zárható ki a terhesség lehetősége.

2013. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
itt is azt írja, h kettőt kell bevenni. amennyiben nem telt le a 12 óra. de ezt még mindig nem tudtuk meg...
2013. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
Azt a részét kifogásoltam egyébként, hogy 12 óra után akár kettőt egyszerre is be kell venni (a Lindinette-nél pl nem szabad), de becitálhatsz még 5-6 betegtájékoztatót, ha kilométerhiányod van. Csak annyit írtam, hogy minden gyógyszernek a saját tájékoztatóját kell elolvasni - és ezt kár lenne cáfolni.
2013. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
de basszus ilyet én se mondtam sehol!
2013. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudtam pótolni a tablettát mivel aznap lekéstem az utolsó járatot amivel hazamentem volna és másnap hajnalban szálltam fel a haza vezető vonatra.Egész este nem aludtam egy szemet sem,így mikor hazaértem lefeküdtem az egész napom egy nagy nulla volt...teljesen kiment a fejemből és csak este vettem észre hogy hoppáá.. :/ De most azért csak nem leszek terhes,nyugtassatok már meg...vagy annyit tudott csökkenni a hatása? REZIA-t szedek ez egy új 28 szemes tabletta 4 placebo (zöld) tablettával,így 2 levél között nincs gyógyszerszünet...Annyi hogy most olvasgattam hogy még nagyon új a piacon és ennek a lehető legkisebb a hormontartalma.Esküszöm kezdek félni ahogy itt a rémtörténeteket olvasom :) szóval? vagy ez a alhasi görcsök inkább valami gyulladás lehet?vagyis tudom hogy nem tudjátok így látatlanba,de szerintetek melyik az esélyesebb?
2013. júl. 3. 15:10
 17/59 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "dehogynem szabad kettőt bevenni! ha kimaradt az előző, akkor pótolni kell, még akkor is, ha ez azt jelenti, h 2-t vesz be az ember."


Erre írtam, hogy baromság.

2013. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
Attól görcsöl, hogy ráparázol, nyugi.
2013. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
Igen, mert sokan azt mondják, h jajj, nem veszik be, mert akkor aznap kettőt kell, holott ebben az esetben ez megengedett. remélem, h tisztáztuk ezt a félreértést.
2013. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
yup
2013. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!