Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pitagorasz tételnek mi értelme...

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

Figyelt kérdés

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

mi értelme ha nem is fogjuk használni?

pl.: pénztárosnak csak számolni kell tudni,azt se kell valahol a gép számol helyette akkor felesleges a többi.


2010. szept. 13. 22:32
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked a pénztár a célod minimálbérért (éhbérért) akkor ne tanuld meg.
2010. szept. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
98%
00:02 te szuper vagy. Hány éves lehetsz? 15? Jó, hogy nem kellett még használnod, mert még nem is csináltál semmit. Kicsicsíra :D
2010. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges elmondanom, mert úgysem hiszed el: igenis polcot csináltam. És tavaly új kaput is. Amit ugye nem tudsz megmérni, hiszen még nincs is meg az anyag, mert azt pont ez alapján fogod megvenni. És ruhát varrtam, ott is jól jött. És szagelszívószerelésnél (nincs fölötte szekrény) és még ezer más helyen. Igazából nehéz is összeszedni, mert kb annyira emlékszem, hogy mikor használtam pont ezt a tételt, mint te, hogy melyik napon használtad utoljára a szánkód.
2010. szept. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
98%

0:02-es.


Én pont nem matektanár vagyok, hanem biológus kutató. Az a baj, hogy a te korod beli kis csíráknak az az életcélja, hogy minen ellen lázadjon, de gondolkodni azt luxus. Vajon te például már most tudod, hogy mi leszel? Vajon mit akarsz kezdeni az életeddel?


Igen, abban a bizonyos Életben én se használok naponta Pitagorasz-tételt (bár időnkétn jól jön), és a boltban bevásárláskor nem szoktam Hérón-képlettel számolni, meg ilyesmi. Sőt, ha már itt tartunk, általában nem idézek Csokonai életrajzából, valamint nem hajigálok medicinlabdát, és nem filózom Elefántcsontpart iparán sem. Látszólag tök fölösleges dolgokat tanulunk, szántsuk fel az iskolát.


Csakhogy az agy olyan, mint az izmok. Trenírozni kell, mert különben mindenki olyan lesz, mint te. Az úgymond "felesleges" dolgok tanulása edzi az agyat, hogy aztán képes legyél azokat a dolgokat megtanulni, amiket majd használni fogsz. Jó, te pont kivétel vagy.


Persze könnyű mindent fikázni, de azért tudnod kell, hogy régebben a gazdag gyerekek szülei egy halom pénzt fizettek a azért a tudásért, amit te most itt fikázol, míg a szegények az ablak alatt ácsingóztak, hogy iskolások legyenek. A tudás tudod hatalom, és neked ezt ingyen adják (dehogy ingyen, milliókat fizetünk ki adóban, hogy neked jó legyen), te meg nem élesz vele.

2010. szept. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
0%

Hmmm már az nem tetszik nekem h Te itt varrsz meg kaput csinálsz, polcot---> amit máig nem bírok elképzelni h ahhoz minek kellett, de még a kaput se...

Attól h nincs meg ki tudod számolni, mert tudod h hová szeretnéd a kaput!!!!!

megvan az adott távolság,megvan h mekkora kaput szeretnél bele, plusz rászámolod a térközt stb.

ismét lejön h csak világolsz össze vissza, h te így meg úgy, a polccal is bebuktad! nincs szükség a sz*aros tételedre, mivel megméred egyszerűen a távolságot egy mérőszalaggal.

Csak ugye te véletlenül se csináltál polcot, csak fejben elképzelted a dolgot igazi matematikus aggyal csak papírban gondolkoztál, de nem gyakorlatban!

A varráshoz nem értek egyáltalán de holnap illetékesnél rákérdezek.

Jah és csak kíváncsiságból beírtam a googleba, h pitagorasz; kiszámoltam; hétköznap,otthon stb keresőszavakat.

Egy olyan linket nem találtam ahol valakire erre a sz*arra hivatkozott volna, h ő otthon ezzel számolt ki valamit is.

2010. szept. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, miért ennyire nehéz felfogni: az alsóbb iskolákban TANULNI tanulsz meg - ezen kívül az emberiség eddigi alapvető tudásából kapsz egy kis ízelítőt.


Az első ugye létfontosságú, ha később szeretnél boldogulni - a második pedig azért van, mert ekkor még nem tudod, mi leszel később. Majd, ha megtudod, szakosodhatsz. De az sem árt, ha nem leszel szakbarbár, és legalább fogalmad van az olyan kérdésekről is, ami egyébként nem a szakmád.

2010. szept. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
93%

Például arra is jó a tétel, hogyha egy társaságban valaki feltesz egy ilyen (vagy hasonló) találós kérdést, ne csak bámulj:

Egy barátodtól kaptál ajándékba egy 120 cm hosszúságú gyönyörű kardot. De a buszra (vonatra, repülőre stb.) csak olyan tárgyat lehet felvinni, amelyiknek bármelyik mérete nem haladja meg az egy métert(különben magas pótdíjat kell fizetned)!

Nos, fizetsz, vagy előveszd a pitagoraszi tételt, vagy fizetsz?

2010. szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

22:42 vagyok.

Még annyit hozzátennék, hogy én nem matektanár vagyok, hanem a egyetemi hallgató (nem matek szakon :D). És mikor a Pit.- tételt tanultam, a franc sem gondolta volna, hogy ahhoz, hogy azt a szakot végezzem, ami a szívem vágya, ahhoz kell analízist, meg valszámot, meg statisztikát és társait is tanulnom majd. Pedig kell...

Szóval lehet, hogy a mindennapi életben nem találkozol kedves Kérdező (és az a válaszoló sem, aki mérőszalaggal akarja megmérni az egyébként sem egyenes létra hosszát :D) ezekkel a tételekkel, de az igencsak jó érzés, mikor hallasz valamit akár a tvben, akár társaságban, akár esetleg a felsőoktatásban, és úgy nagyjából el tudod helyezni a fejedben a dolgot. És ez nem csak a matekra, hanem úgy en block az iskolában tanult dolgokra is igaz.

2010. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

A matematikát nem azért kell megtanulni, mert majd egyszer alkalmazni fogod a Pitagorasz tételt, vagy a deriválást.


Ezt azért érdemes megtanulni, mert logikus gondolkodásra nevel. Ha úgy tetszik, olyan az agynak, mint a testnek a sport.


Nem konkrét előnyeit fogod látni, hanem közvetettet.

Például ha logikusan tudsz gondolkodni, akkor nehezebben vernek át csalók, vagy egyszerűen nem hiszed el, h mindenképpen kell Calgon a mosáshoz.


Ezzel időt, pénzt tudsz spórolni majd az életed során.


Tehát látásmódot ad a matek és igen, nem fogsz a nagybetűs éleben többet ezekkel a képletekkel találkozni, csak majd a gyereked házi feladatában.

2010. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
96%

Mondjak valamit, amihez éjjel nappal pitagorasz tétel az alap? Programozás. Bezony. Azoknak a hülye háromszögeknek valahogy szükségük van rá. Rakjál össze egy gombot háromszögekből, és mond meg, mennyi kell, mekkora, és mekkora oldaluk legyen ;)


Egyébként tényleg jól jöhet polc számításra, ha csak papíron gondolod el, milyen szekrényt akarsz, ha lépcsőt építesz otthon, ha a telkedet kiméred, esetleg új kerítéssel akarod összekötni. Gyorsabban kiszámolom neked képlettel, mint te megtalálod a mérőszalagodat!


Én azt hittem, a koordináta geometriát nem fogom használni. Aztán fenéket nem. Programozásban csak előjött, én meg örültem, hogy emlékszem rá, pedig utáltam.


Amúgy remélem a százalékszámításról is ez a véleményed, hogy aztán 20 év múlva csatlakozz az átvert adósok népes táborához.


Amúgy nem minimális élettapasztalattal kéne eldönteni, mi kell és mi nem. majd ha elmúlt hetven éves, felneveltél pár gyereket, ledolgoztad az életed, akkor mond meg, mi az ami kell, és mi az, ami nem.


ÉN meg felnőtt, dolgozó embereket nem szólnék le, mint a nagyon kulturált válaszoló tette. Kicsit többet tettek már le az asztalra, mint te. Ezt így látatlanba mondom.

2010. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!