Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pitagorasz tételnek mi értelme...

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

Figyelt kérdés

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

mi értelme ha nem is fogjuk használni?

pl.: pénztárosnak csak számolni kell tudni,azt se kell valahol a gép számol helyette akkor felesleges a többi.


2010. szept. 13. 22:32
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%

NEM vagyok matematikus, mégis 2 éve mikor építettünk valamit, pitagorasszal és egyszerű trigonometriával számoltam ki a tetőhöz szükséges faanyagot, hogyan lehet a legegyszerűbben levágni a végeit megfelelő szögben, mekkora esést kapnák így a tetőnek, stb...

Aztán egy szakemberrel vitatkoztam róla, mivel szerinte ezt így papíron nem lehet kiszámolni, csak ha a gyakorlatban mérőszallaggal és próbalécekkel lemérik, mintát csinálnak... Persze a matek győzött, és jó lett az eredményem a gyakorlatban is...

haszon belőle: megmardt a léc ára, és nem kellett a tetőn egyensúlyoznom a mérésekhez, minta készítéshez... :D

2010. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Például azért van értelme, hogy le tudj érettségizni, ha nem akarsz, akkor ne tanuld meg. Amúgy elmondom, hogy ez hogyan van szerintem. Az emberiség évszázadok alatt felhalmozott marha nagy tudást. Sok sok okos ember az ókortól kezdve. Ebből a tudásból fontos, hogy minden ember kapjon valamennyit, attól függetlenül, hogy fogja-e használni, vagy sem. Ez lényegében az emberiség alapja, hiszen így vagyunk képesek továbbfejlődni. Ezek nem nagy szavak, tényleg így van.


Az idióta tanárok, akik nem csináltak semmit a gyakorlatban olyan emberek(legalábbis ilyeneknek kéne lenni, sajnos ma már nem mindig van így), akik azt választották, hogy ahelyett, hogy csak a saját karrierjükre, meggazdagodásukra koncentrálnak, a meglévő tudásukat próbálják átadni, ami egy nagyon nemes feladat, sajnos a tanári szerep ma nagyon le van értékelve, pedig óriási fontosságú. A tanároknak megbecsült embereknek kellene lenniük, és ennek megfelelően csak olyan személyeknek szabadna lenni, akik megfelelőek erre.


Sajnos ma az emberek többsége nem így gondolkodik dolgokról, csak azt akarja csinálni, aminek úgy érzi, hogy másnapra már hasznot fog hozni neki, ez azért valahol nevelés kérdése. Ami amúgy szerintem nálunk félelmetes, az az hogy menő a butaság.


Másrészt nem tudom hány éves vagy, de a Pitagorasz-tétel nem egy nagy dolog. Szerintem ugyanúgy elfér a fejedben, hogy tudsz egy haszontalan dolgot, ha tényleg nem fogod használni, mint az elfér, hogy tudod ki az a Justin Bieber, Lady Gaga, Harry Potter....azért mégsem háborogsz, hogy ezeknek a xaroknak mind tudod a nevét, akkor légy benne nyugodt, hogy a Pitagorasz-tételnek is van helye a fejedben, és ettől nem leszel majd pl. rossz autóversenyző, hogy te ezt megtanultad, mert nem fog kiégni benne az agyad.

2010. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom fiatal vagy kérdező, máskülönben nem tettél volna fel ilyen kérdést. Az általad leélt tizenpár év alapján honnan a fenéből tudod, hogy mit fogsz használni a következő félszáz évben? Szemernyi élettapasztalatod sincs még! Akár mi is váljon belőled, bármikor hozhatja úgy a sors, hogy akár pitagorasz tételét, akár a másodfokú gyökképletet, vagy akármit elő kell vegyél, és azt felhasználva kell számolj, és ott nem lesz könyv, vagy puska, ott csak a főnököd/kollégáid/ügyfeleid lesznek, te pedig majd bárgyún vigyorogsz, hogy hát sajnos ezt az alapvető dolgot nem tudod, mert épp nem voltál bent, vagy renitenskedtél, hogy minek is megtanulni?

Attól, hogy te most lusta vagy, ez még alapműveltség! Akár csak irodalomból Shakespeare vagy József Attila, vagy földrajzból a fővárosok, vagy történelemből a kiegyezés! Ezek nélkül senki vagy, és úgy is fognak kezelni a későbbiekben!

Nekem is elmondták, én is utáltam, de magadnak tanulsz, vagy inkább magadért!

2010. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 dellfil ***** válasza:
97%

Hozzáállásból - kedves kérdező - egyes!

Szeretnél ugye ingyenélő lenni? Nem kell ugye gondolkodni, csak éppen annyit és arról, hogyan tudjuk kihasználni azokat, akik tesznek is valamit.

Ugye te agyilag nem a matekra, és más ismeretek megszerzésére gyúrsz, hanem az olyan olcsó ravaszkodásra, mint: hogyan szerezzünk nagy lóvét a semmiért?

Ugye az tetszene? Valószínű dagadna a melled a büszkeségtől, és lenéző megvetéssel fordulnál el azoktól akik tanulnak, dolgoznak, teszik a dolgukat. Gondolom azokat meg egyenesen gyűlölnéd, akik örömmel teszik a dolgukat.

Engem valamire emlékeztet ez a hozzáállás...


dellfil


U.i. Nem az első ilyen jellegű "kérdés" ez. Nagyon felbosszantott. Annyira, hogy nem érdekel, hogy sokaknak nem fog tetszeni amit mondtam.

2010. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%
10:58 Nekem tetszett:)
2010. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%
delfill ne stresszeld magad, én azért dobtam egy zöld kezet :D
2010. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kamu ez a kérdés, akkor azért durva. Amúgy itt írta valaki, hogy a google-n rákeresett, és nem dobott ki semmi használhatót. Na most azt, hogy te szent ujjaidat nyomkodva rákereshetsz dolgokra a neten, az annak köszönhető, hogy Pitagorasz elkezdte a matekkal anno a dolgokat, és évszázadokon át az emberiség eljutott oda, hogy tud csinálni számítógépet, laptopot, internetet, ilyesmiket. Azt te fel nem fogod szerintem, hogy emögött mennyi tudás, illetve meló, vér, verejték van, hogy ma itt tartunk technikában... most erre mondanád, hogy attól neked még mért kell ezt megtanulni...most komolyan nincs 10 perced arra, hogy megtanulj valamit, ami a mindennapi kényelmed alapja? Áhh az a baj, hogy felesleges szerintem bármit is mondani.
2010. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 ToXeN ***** válasza:
100%
Egyszerűen már nem tudom elnézni, hogy a mai fiatalok mennyire buták, (tisztelet a kivételnek, mert azért van) és nem is akarnak tenne ellene igazán, a cigi meg a sex az már megy 14-15 évesen is persze, de hogy tanulni vagy iskolába odafigyelni... azt már nem, inkább suliban is a Facebookon lógnak a telefonjukon. A hülye divat meg a megfelelni akarás miatt nem is foglalkoznak mással!
2010. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

a pénztáros 1 kitalált példám. (nem is szeretnék az lenni)

:) ja sry nem tudtam hogy lesz erre más tétel is :)


én megtanultam a pitagorász tételt csak kiváncsi voltam. :) jó sok komment érkezett. :)

2010. szept. 14. 11:50
 30/59 A kérdező kommentje:

(1 éve megtanultam a )

:)

2010. szept. 14. 11:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!