Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pitagorasz tételnek mi értelme...

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

Figyelt kérdés

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

mi értelme ha nem is fogjuk használni?

pl.: pénztárosnak csak számolni kell tudni,azt se kell valahol a gép számol helyette akkor felesleges a többi.


2010. szept. 13. 22:32
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

tudom hogy a mérnökök használni fogják, a programozok azt nem.

és a többi foglalkozás? aki irodában dolgozik nem fogja használni :)

2010. szept. 14. 11:57
 32/59 anonim ***** válasza:
100%
A google-s vagyok:) Tudok szöveget értelmezni Mr. bölcsész. De a kérdező nem azt kérte, hogy bizonyítsuk be neki, hogy semmire nem lehet használni a gyakorlati életben. Páran tök jól összefoglalták, hogy nem pont a Pitagorasz-tételnek egy szem magában van értelme, hanem a mateknak összességében szerepe van abban, hogy logikus legyen a gondolkodásod. Nem azt bizonygatom, meg szerintem egyik pozitív hozzászóló sem, hogy igenis a hétköznapi életben úgy van szerepe, hogy polcot akarsz csinálni, akkor lehet, hogy kell hozzá...van ilyen hozzászólás, de nem azt mondta, hogy ez lenne a feltétlen értelme, hogy tanultad, csak azt, hogy a hétköznapi életből lehet azért kiragadni példákat. Nyilván egy mezei ember nem fogja ezt használni, túl gyakran biztosan nem. Ezzel nem lehet vitatkozni. Vagy legalábbis megvan nélküle. Én azzal vitázom, hogy ezt felesleges lenne emiatt tanulni. Nem tudom, hogy értesz-e? Elég világosan fejeztem ki magamat? Persze nagyon sok felesleges dolgot is megtanulunk, de ezzel tágul a világnézetünk, a rálátásunk dolgokra, lehet, hogy ezt észre sem veszed. Meg ez is nevetséges, hogy megpróbálod bebizonyítani, hogy összes hozzászóló hülye, és csak neked van igazad. De azt mondom rendben van hidd csak azt, tök jó neked, hogy ilyen baromi okos vagy, és jó világnézettel rendelkezel, illetve nagyon jó a szövegértelmező képességed.
2010. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
15%

Olvasd el a 00:02es hozzászólás végét!

Ahol én is leírom, h azért kell h ne legyen full hülye!


"Nyilván egy mezei ember nem fogja ezt használni, túl gyakran biztosan nem. Ezzel nem lehet vitatkozni. "


Azért nekem álltatok h már pedig biztosan fogom rendszeresen használni, csak még nem éltem eleget!

El kellene akkor dönteni h mi van, aztán okoskodni!

2010. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:

értem.

mind1. hogy lehet a kérdést törölni?:)

2010. szept. 14. 12:29
 35/59 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsétlen 11.52es csak végletekben tud gondolkozni. Fogadjátok már el, hogy ostoba szegény ember, nem kell neki feltétlenül bebizonyítani.
2010. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

"Sir Butcher


Na itt a másik idióta, alap hétköznapi dolgokról volt szó.

Erre jössz a programozással, de igen hiszen a turbo pascal meg a többi biztos ott van minden magyar háztartásban.

Bezony:)"


kedves, 11:52-es,


Képzeld, ha nem lennének emberek, akik csinálnák ezt a baromságot, akkor te sem írhatnál másokra ismeretlenül, hogy újabb idióta. Gratula ;) Amúgy honnan tudod, hogy a kérdező nem megy el épp programozónak? Mert szerinted idiotizmus?


Amúgy igen, baromi hasznos a programozás. Ezernyi feladatot meg tudsz vele oldani, és esetleg neked olyan dologra van szükséged, amire más nem írt progit. De természetesen neked erre sem lehet szükséged sosem, lévén gyanítom anyuci és apuci elintézi neked a hátsód fényesre nyalását. Én is tudok vulgarizálni :)


Hétköznapokat beszéd nélkül is elintézed. Akkor minek szólalsz meg? :) A boltban csak ráböksz mit akarsz, a pénztáros meg rábök arra, hogy mennyit kér. Neked nem kell se nyelvtan, de irodalom se. Na, a történelem se kell neked, kit érdekel az a darab homok, hogy került a lábad alá? Persze a fizikának sincs értelme, a lényeg, hogy működjön a számítógép. A kémia meg baromság, anyu majd megfőzi a vacsorát :) Igazából neked, kedves 11:52-kor válaszoló, fölösleges is bármit is tanulni.


Amúgy az iskola arról szól, hogy felkészít az életre. Arra, hogy valamikor majd ezen tudásanyag egy részét hasznosítja az ember. Az orvos a biológiát, a mérnök, informatikus és fizikus a matekot és a Pitagorasz tételt, a történész a történelmet, az újságíró az irodalmat, stb stb. Vagy te már tudtad 4 évesen, hogy te utcaseprő leszel? Ahhoz fölösleges volt iskolába járni :)


Alapismeret: bármikor jól jöhet, hogy tudod. Lehet, hogy te éppen az életben nem fogod használni: de abból a harminc emberből lehet, hogy 15nek valamikor fog kelleni :) Lehet, hogy egyszer neked is fog kelleni. Rengeteg példát soroltak fel neked, de szerinted veled sosem fordulhat elő. Hát, sok sikert mert az azt jelenti, hogy elég gazdag leszel hozzá, hogy ne kelljen se építkezned, se gondolkodni. Én drukkolok neked, te elég hülye és és bunkó vagy, hogy jó politikus legyen belőled. Szóval hajrá :) Ott tényleg nem kell semmit használnod a suliból. Még a gerinceltávolító műtétre sem lesz szükséged :)

2010. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

... ha rólam írtátok a rossz tulajdonságot,akkor az nem igaz.

:)

én nagyon érdeklődő ember vagyok. :) sokat tudok. :)

ezt a kérdést azért tetem fel mert kiváncsi vagyok a véleményetekre.


ha nekem írtad az utcaseprőst. (nem az leszek)

nekem nagy terveim vannak.

.. inkább leírok 1-et de ez is benne lesz talán:

mind1 ide feleslegesen írom le úgyis sok hülyeséget fogtok ide irni ahogy kinézem az iteni színvonalból. :)

2010. szept. 14. 13:37
 38/59 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz?:) Mi szeretnél lenni? Meg milyen színvonalról beszélsz nem egészen értem...
2010. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
0%

Sir Butcher látom a pitagorasz megy meg a programozás de amúgy egy hülye vagy, aki nem bírja felfogni, h a programozás nem az alapvető mindennapi élet része így ne hozd fel példának.

M?ármint rendben van h a gép ez által működik meg minden, de hétköznapi ember nem programozik így nem is használja ezáltal közvetlenül pitagoraszt.

2010. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
95%

A biológushallgató mellé állok, egyetértek azzal amit írt.

Én vegyészahallagtó vagyok, a gépészethez is értek. És érdekes, én is tudom mire használni a Pitagorasz tételt...

Sőőőőt, sok mást is. Képzeld integrálni és deriválni is tudok, ami biztos szintén hülyeség egyesek számára...


És ha a kapus, polcos példa nem elég, hidak, épületek, elektromos áram, víz, gáz és fűtés sem lenne (sok egyéb mellett) ha tényleg hasztalan lenne a 2+2, 2*10 stb utáni matek. Lehet itt mindenféle ostobaságnak elmondani ezeket, hülyén is meg lehet halni...

Jah és engem sem érdekel, hogy a válaszom kinek nem tetszik.

2010. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!