Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pitagorasz tételnek mi értelme...

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

Figyelt kérdés

Pitagorasz tételnek mi értelme megtanulni?

mi értelme ha nem is fogjuk használni?

pl.: pénztárosnak csak számolni kell tudni,azt se kell valahol a gép számol helyette akkor felesleges a többi.


2010. szept. 13. 22:32
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nincs:D


Van még egy helyen ennyi fogyatékos?:D


Persze h van értelme, a mateknak, mert enélkül sok midnen nem lenne,de egy átlagos hétköznapi ember nem fog deriválni:D mit deriválsz mondd már meg? h a húslevesbe izé meg hozé? vagy a buszbérlet?

2010. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
93%
Te nem érted meg még mindig, hogy miről beszélünk, de tényleg ez az utolsó, amit írok ide, mert teljesen semmi értelme. Nem érted az egész tanulás lényegét...nem minden dolgot használsz aktívan azok közül, amit megtanultál, de attól azokat még elképzelhető, hogy tudod valahol használni. És sohasem tudhatod. Most mondok egy példát. Van két nyelvvizsgám, és jogosítványom is. Jelenleg se autóm, se olyan társaság, vagy munkahely, ahol angolul kellene pl. beszélnem, ergó akkor ezeket a dolgokat én most nem használom. Viszont ha valahol mégis kell, akkor nem kell nekiállnom, hogy tanfolyamokra járjak. Lehet, hogy valamelyiket nem fogom túl nagy gyakorisággal használni, de az is lehet, hogy igen, ezt nem tudhatom. De hogy ettől rosszabb nem lett nekem, hogy ezeket megtanultam, az is biztos. Egyetemen nem kellett nyelvekkel foglalkoznom, ki is jöttem a gyakorlatból emiatt. Aztán a szakdolgozatomhoz kellett pár könyvet kérnem, és ekkor az oktatóm kezembe nyomott 3 angol könyvet. Meg se kérdezte, hogy tudok-e angolul. Kellett hozzá programoznom, azt se kérdezte senki, hogy tudok-e csináltam-e már, oldjam meg magamat. És ekkor rohadt jó volt, hogy ehhez is, meg ahhoz is értek valamennyire. Az szerintem egy elég rossz hozzáállás, hogy nem akarod a legtöbb dolgot megtanulni, mert esetleg felesleges(és itt nem a sulit értem alatta).
2010. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

azt hogy egy átlagember nem tud deriválni....

igaz....mostmár!!!

nem is annyira régen még középsulis anyag volt!!!

persze az érettségi nem is ért kb annyit mint egy tekercs WC papír.

2010. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
90%

52%-os barátunk szerint mindenki fogyatékos, és csak ő tud szöveget értelmezni. Felhozza például azt, hogy a matek általi agytornát kiválthatnánk latin nyelvvel. Gratula, csakhogy a nyelv az nem éppen ugyanazokat a készségeket fejleszti, mint a matek.


Kedves 52%-os barátunk bizonyára máshol is elböffintett pár bölcsességet, így sikerült 52%-ra letornáznia magát. Bizonyára egy meg nem értett zseni, vagy egy nagyszájú akadékoskodó senki. Én a tippemet megtartom magamnak.

2010. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon egyszerű a történet, ha dolgozni akarsz, akkor le kell érettségizned, oda pedig kell a pitagoras tétel. Ha nem érettségizel, mehetsz kukásnak, vagy árokásónak vasárnap zuhogó esőben.

Ha pedig szakmát akarsz tanulni, sok helyre ott is feltétel az érettségi, és az alapszintű logikus gondolkodás. Aki nem tud logikusan gondolkodni, az elveszett ember. A matematika pedig gondolkodásra ösztönöz, arra, hogy használd a józan paraszti eszedet. Tudod, ha nem lenne pitagoras tétel, akkor te most nem a drága számítógép előtt ülnél kényelmesen, hanem az erdőbe ugrándoznál a majmok között.

Ugyhogy példának okáért Pitagorasznak köszönheted, hogy nem a vadonban élsz. És mindazon összes tudósnak, akik képesek voltak logikusan gondolkodni, egyre újabb, modernebb eszközöket megépíteni, és bevonni azokat a mindennapok alkalmazásába.

Így vált lehetővé, hogy nem barlangban laksz, hanem védett házban, autóval járhatsz, mobiltelefont, számítógépet, televíziót használhatsz.

Csak sajnos a modern technika hátránya, hogy mellette az emberek többsége - így te is - elveszti a józan gondolkodó gépességét.


Elfelejted, hogy mit is jelent gondolkodni. Mindent a számológépre, számítógépekre bizol (bízunk).

Így aztán ha azt mondom, hogy 212+352, vagy gyök55 mennyi, biztos az első, hogy nyúlsz a géphez.

Vagyis elfelejted, a gondolkodást. Vagy pl. a logaritmust most már nem kell tudni, a diákoknak fogalma nincs róla. Viszont ezelőtt 30 éve még logarléccel számolni kellett tudni, meg azzal gyököt vonni.


Ebből csak azt akartam kihozni, hogy most már nem kell tudni semmit. mindenki olyan hülye maradhat, amilyen csak akar.


Aki egyetért, pontozzon fel,

Aki lepontoz, az valószínűleg egy másik dimenzióban él, amely messze eltér a valóságtól- így messze elszigetelve a reális dolgoktól.

2010. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
0%

Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Hol mondtam én ilyet h váltsuk ki latin nyelvvel?

Én azt írtam h fölösleges lázadni, mert ha meg is hallgatják és mondjuk ki is vennék a matekot akkor hoznának helyette mást(mondjuk latin nyelv amit csak úgy írtam), akkor meg az lenne a szar, az ellen lázadnának.

Ti most játszátok a hülyét?

A % meg semmit nem tükröz!

2010. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim válasza:
Engem az érdekelne, hogy a találós kérdésnek, ami volt fentebb, annak mi a megoldása?
2010. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem írtam oda a választ, mert halaszthatatlan sürgős dolog szólított el a géptől! (Egy barátom épp ma 46 éves, őt köszöntöttük fel!)

A válasz:

Egy 1m x 1m-es dobozban átlósan vígan elfér.

(Itt jön be a vitatott tétel!)

2010. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

"én nagyon érdeklődő ember vagyok. :) sokat tudok. :)

ezt a kérdést azért tetem fel mert kiváncsi vagyok a véleményetekre. "

Az is teljesen a kérdező mellett szól, hogy nem anyázott vissza, normális kommenteket írt, nem úgy, mint néhány pitagoraszellenes :)

2010. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de tényleg nem értem, hogy Villanykörte válaszát hogyan lehetett lepontozni, mert csak olyan dolgokat írt, amik szóról szóra igazak. Ha valaki ezzel nem ért egyet, akkor tényleg nem ért egyet a valósággal, mert objektív dolgokat írt.
2010. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!