Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az energia nem vész el, csak...

Az energia nem vész el, csak átalakul CÁFOLATOM! Igaz?

Figyelt kérdés

Szóval, vegyünk 2 részecskét, A és B. A gravitáció minden tömeggel rendelkező testre hatással van, és végtelen, mert nem fogyhat el. A magához húzza B t, amely mozgási energiát kap. A semmiből. Ha átalakul, akkor bármilyen energiává át lehet alakítani, és energiát kaptunk a semmiből. Ha nem, tud átalakulni, akkor elvész, így is hibás az elmélet. Nagyobb példa. A föld és egy meteorit. Vegyünk egy több km átmérőjűt. Olyan, mint ha egy traktor motorja húzná a földhöz. Csakhogy ennek a traktornak nem kell energia, mégis energiát ad, éppen egy traktormotornyit (példa!) a testnek. Ez így paradoxon. Bizonyított, hogy a részecskék vonzzák egymást, azaz mozgási energiát kapnak valahonnan. Így, ha a gravitációból lehet energiát nyerni, és a gravitáció végtelen, mert állandó fizikai tulajdonság, és soha nem fogy el, az azt jelenti, hogy az energia sem fogy el soha, azaz végtelen mennyiségű energia (is) lehet az univerzumban? Persze, az energiamennyiség a gravitáció által, az univerzumban lévő testek tömegétől függ, mert arra hat a gravitáció a végtelen erejével, és mivel az összes tömeg a világegyetemben nem végtelen (szerintem), így nem lehet végtelen a benne lévő energia se, bár ez egy más kérdés, hisz nem tudjuk, hogy a világegyetem végtelen-e. Tovább gondoltam, el is vészhet, hiszen ha megy egy tárgy X irányba, egy részecske, és egy másik részecske közelít hozzá, akkor lehet, hogy lelassul és megáll, azaz elveszíti a mozgási energiáját, és ez esetben mivé alakult át a részecske mozgási energiája? Szerintem semmivé. Vagy lelassul, ez esetben is veszít a mozgási energiájából, és nem alakult át semmivé, mert a tömege miatt lassult le, a tömeg nem energia, ill. energia nem létezik tömeg nélkül. Legalább részecskék, fotonok formájában, de azokra is hat a gravitáció. Akkor tehát, mégsincs mindig ugyananyi mennyiségű energia a világegyetemben?


Nem értem, miért fogadja el a legtöbb ember az energia nem vész el csak átalakul elméletet. Hogyha hibás a cáfolatom, kérlek írjátok le, azt is, hogy miért! A fizikában a gravitáció tulajdonságai, a tömeggel rendelkező testekre gyakorolt hatásának fogalma, működési elve, és az energia nem vész el csak átalakul (elfogadott elmélet), egyszerűen szerintem nem fér meg.



Ja, és azt nem mondja ki az elmélet, hogy energia nem jöhet létre a semmiből. Ha viszont igaz, hogy átalakulhat, akkor végtelen mennyiségű energia van, nem csak mozgási, de hő, és minden típusú energia. Vagyis lehetne, akár..anélkül, hogy az univerzum forrásos, végtelen mennyiségű energia keletkezhet benne ezekszerint, mert a gravitáció soha nem fogy el, és örök, állandó.



2015. aug. 1. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
100%
Fizikazseni... találkozunk Stockholmban!
2015. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 sadam87 ***** válasza:

"Ezt már végig sem olvasom, totál OFF, mit személyeskedsz? Azt hittem, értelme ember vagy, amikor a medúzás kérdésemre válaszoltál, de úgy látszik, tévedtem..."

Érdekes, hogy ezt épp te mondod, mikor a kommentjeid fele tiszta személyeskedés (pl. 47.). Erre mivel válaszoljon az ember? Egyébként igyekeztem magam nagyon visszafogni (jó párszor nem sikerült), és releváns választ adni. Szóval érdekelne, szerinted az előző válaszom mely része "off" (a fent említetten kívül)?

2015. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 A kérdező kommentje:

"Szánalmas, hogy idáig süllyedt a gyik színvonal."

Ezt remélem, magadra értetted.

"A VÉLEMÉNYEM TOVÁBBRA IS AZ, HOGY AZ ELMÉLET TÉVES!!!"

A véleményed lehet ez, csak ez a tudomány jelenlegi állítása szerint nem igaz. ÉS az érveid alapján aligha te fogod megdönteni. Pontosan milyen végzettséged is van fizika terén, hogy így lefikázol mindenkit?



Szövegértelmezés.

2015. aug. 2. 16:40
 64/80 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem T.Kérdező egész személye az Off.

12 éves naív gyermek szellemi szintjén. Ami nem is lenne baj, ha nem párosulna nagyfokú önelégültséggel és arroganciával.

2015. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 A kérdező kommentje:
Nem fikázok senkit, de 500× ne kelljen már utána olvasnom. Nem is olvassa el az előző válaszokat.
2015. aug. 2. 16:41
 66/80 sadam87 ***** válasza:

"Érdekes, hogy ezt épp te mondod, mikor a kommentjeid fele tiszta személyeskedés (pl. 47.)."

" Szóval érdekelne, szerinted az előző válaszom mely része "off" (a fent említetten kívül)?"

Szövegértelmezés?

2015. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Szánalmas, hogy idáig süllyedt a gyik színvonal."


Bakker ezt Te írtad!

De egyébként tényleg szánalmas vagy!

2015. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

Értem, szóval mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

https://www.youtube.com/watch?v=lW0dmTGtpAY


A helyzeti energia mértékegysége a Joule, mint minden tetves energiamennyiségé, és leírtam 3 oldallal ezelőtt, hogy pontosan mit is takar, hogyan számolható ki. Az, hogy te halál földhözragadtan gondolkozol, nem olvasod el amit a másik leír, és alapfogalmakkal nem vagy tisztában, az nem mindenki más hibája.


Itt van egy szemléletes példa, hogy hogyan is működik a helyzeti energia. Egy rugót megfeszítesz, rugalmassági energia keletkezik benne. Ez annyit takar, hogyha elengeded, akkor lényegében a rugalmassági energiának megfelelő mozgási energiát tud felszabadítani. A helyzeti energia is valami hasonlót takar, csak gravitációs erőtérrel.


Itt az emberek 99,9%-a nem fizikatanár, aki a szádba rágná az alapokat, de csak most csak neked itt van a Wikipedia első mondata:

"Az energia a fizikában a testek egy fizikai tulajdonsága, amely átalakítható különböző megjelenési formákba és átadható a testek között a négy alapvető kölcsönhatás által, de amely soha nem jöhet újonnan létre és nem semmisülhet meg."

2015. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 A kérdező kommentje:

Hmm, de energikusnak érzem magam ma este. 1000000000000000000000000000000000 jule energiám van, mert a helyzeti energiát valamihez viszonyítani kell, hogy mérni tudjuk, és lehessen róla beszélni. Nekem meg ennyi Jule energiám van az univerzum közepéhez képest. De jó. Egy élő atomerőmű vagyok. XDD Az én energiamennyiségemből, hogyha az energia átalakul (árammá), akkor a földenk 99997263276327 évig nem volna szüksége elektromos áramra. De a klipp tetszett.


https://www.youtube.com/watch?v=LDmDPAz0lUk


Ilyenerővel. Kb. ez is ugyanolyan off, mint a tiéd. És akkor még csak le sem hülyéztem, trolloztam senkit...;)

2015. aug. 2. 19:46
 70/80 A kérdező kommentje:
a jó, egy kicsit komolyan. A rugónak erő kell, hogy megnyújtsuk, és ozgási energiát kapjon, nem a nyers rugóerőből lesz mozgási energiája. A részecskének viszont nem kell energia, hogy elkezdjen mozogni...
2015. aug. 2. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!