Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Elítélendő, hogy helyesírás-tr...

GomalFace kérdése:

Elítélendő, hogy helyesírás-troll vagyok?

Figyelt kérdés

Járom az utcákat és apróhirdetéseket javítok piros tollal. Szerintetek ez egy elítélendő tevékenység?

És még valami: jól írtam, hogy helyesírás-troll? Ez az egy szó, amiben nem vagyok biztos.


2012. jan. 14. 14:31
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Ez a kommandó egy nagyon jó ötlet :D

Magyar Helyesírástroll Mozgalom

2012. jan. 15. 12:40
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a planking meg hasonló idióta divathülyeségek mellett hátha sikerül divatba hozni a helyesírást is. :D
2012. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó ötlet! Csatlakozom!

Én is csatasorba állok. Ági

2012. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Talán egyszer itt is megszűnnek az ilyen és ehhez hasonló kérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__255783..

2012. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 AmneZia ***** válasza:
100%
Kommandósnak jelentkezem :)
2012. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem rossz az ötlet. :)

Nem is akarok csalódást okozni nektek, de én csak így virtuálisan tudlak támogatni titeket. Ugyanis vidéki jány vagyok, s föl nem ülök arra ja zötykölődős masinára, hogy bémenjek véle Pestre... Legföllebb csak eccer, mer' azt a 30 km-t ki lehet bírni. :)


Viccet félretéve: Ha jogilag rendben van, akkor hajrá, egy alkalommal tényleg vállalom a vonatozást. :)

Ha viszont nincs, akkor nem; mert lehet, hogy egy zöldfülű spenóthuszár és egy betoji nyúlbéla kereszteződése vagyok, de félnék a következményektől.

Idén nyáron történt, hogy ismét javítani akartam egy frissen olvasott hirdetményt (másik társasház, másik közös képviselő...), piros tollal a kezemben le is mentem a földszintre, és már épp a celluxokat kezdtem el lerángatni, amikor eszembe jutott a lépcsőházi kamera... Visszaragasztottam a förmedvényt, és dolgom végezetlenül mentem vissza a lakásba. :(((

[Az előzőleg említett lépcsőházban nem volt kamera, továbbá kb. 15 évvel fiatalabb voltam, mint most...]


De ha ti bátor és tüzes ifjoncok vagytok, akkor toborozzatok még embereket, és szervezzétek meg az akciót! A piros filcek árát állom, komolyan. Különös tekintettel arra, hogy mint látom, már egy fővel bővült a kommandósok létszáma, mióta elkezdtem írni ezt a kisregényt. (Ezúton is elnézést kérek érte...)


Beindult a fantáziám: Néhány fiatal villámként szalad végig az üzleteken, s az egyes táblák előtt teknős alakzatot felvéve teszik láthatatlanná a javítást végző társukat a kíváncsi vásárlók, biztonsági őrök és bolti kamerák számára...


Gyerekek, kérlek, majd küldjetek fotókat! :)))


Á, a csudába azt a pár tízezer forintot vagy max. egy év sittet! Nehogy elinduljatok nélkülem! :)

2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is benne vagyok! Látod kedves kérdező, micsoda lavinát indítottál el?

Csak ne szalmaláng legyen! Kellenének jó ötletek.

2012. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Na, ennek örülök :D

Amúgy én is vidéki vagyok. Arra gondoltam, hogy a szent cél érdekében tisztíthatnánk a saját környékünket. Én Somogyi vagyok, Tabra járok iskolába. Tab és környéke helyesírását fogom tökéletesíteni :D

Akkor hát ragadjuk meg a klasszikus piros tollat/filcet, és munkára! :D


A Magyar Helyesírástroll Mozgalom hivatalosan megalakult! :D

2012. jan. 15. 21:28
 19/46 A kérdező kommentje:

Kéne valami egységesítés is. Kezdetnek talán egy Facebook-oldal, egy blog vagy valami.

Jómagam töröltem magam onnan, de visszamegyek, ha ezzel a Helyesírás Szent Ügyét szolgálhatom. :D

2012. jan. 15. 21:31
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Én ezentúl a kedves kérdezőknek ki fogom javítani a helyesírási hibáit, mert sokan vannak, akiknek teljesen mindegy, milyen hibákkal írják ki a kérdéseiket.

Ha tényleg komolyan vesszük, hogy megtanítjuk az embereket helyesen írni, akkor itt el lehet kezdeni.

Bizonyára nem fog mindenkinek tetszeni, de a cél érdekében vállalom a kellemetlenségeket.

Ugyanakkor, ha én írok hibásan, szeretném, ha engem is kijavítana valaki.

2012. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!