Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
 121/155 Wadmalac ***** válasza:
32%

"vagy inkább jegesteától :P"


Mármint hogy az megfelelően melegít-e. :D

2018. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/155 anonim ***** válasza:
52%
El
2020. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/155 anonim ***** válasza:
62%

Egy történelemtanárunk mesélte régebben, hogy mikor voltak Egyiptomba forró teával kínálták őket a szállodába vagy reptéren.

Azt hitték, hogy rossz lesz a nagy melegbe, de jól esett nekik!

Valami mentás egyéb fűszernövényes keverék volt.

A recept sokat számít! Meg az is, hogy nem teljesen szomjasan, rohanva kell inni csak úgy kortyolgatva.

2021. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/155 anonim ***** válasza:
75%
á kár írni bármit is, a kérdező fogyatékos
2021. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/155 Wadmalac ***** válasza:
30%

#123:

Én is kaptam érkezéskor mentateát Tunéziában.

A menta miatt kellemes volt.

De nem mondanám, hogy hú de kihűltem tőle.

2021. febr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/155 anonim ***** válasza:
84%

Rengeteget dolgztam kint, mára szerencsére ez megváltozott.

Hidegben egyébként is keveset iszok, egyszerüen nincs ingerem.

Nyári kánikulában nekem a langyosra, meleg langyosra melegedett szénsavmentes víz oltja a legjobban a szomjamat. Elöfordult persze, hogy napon maradt a flakon, nem volt kellemes meginni, de a meleg víztöl sem lett bajom, érdekes módon jobban enyhítette a szomjúságot mint a hideg vagy jeges víz. Hideg víztöl állandóan innom kell.


Máglyán való megégetésem elött szólok: tudom hogy nem a feltett kérdésre válaszolok.

A kérdezöröl a "de miért" reklám jutott eszembe. Mindegy mi a válasz, a kérdés szakadatlanul ugyanaz, ugyanabban a fomában. Mint egy magát észre nem vevö humorista, aki nem jön rá hogy sz*r a poén és minden alkalommal elöadja.

A vitához hozzátartozik a kérdés és a mondanivaló változtatása a frissen hallott információk fényében, akkor is ha ragaszkodunk az alapfeltevésünkhöz. Érvek és ellenérvek. Kommunikáció, nem pedig két elindított lemez, ismételt lejátszással.

Helyesírás: nem tudok hosszú ö és ü betüt írni, nem magyar a billentyüzetem. A kérdezönek szerintem tájszólása van, és úgy ír ahogy mondja, bár ez a legkisebb gond vele, nagyobb baj a stílus. Hogy is mondjam? Együgyü és kultúramentes.

2021. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/155 anonim ***** válasza:
81%

2021 van.

Még mindig nem sikerült felfognia ennek a trollnak.

Van bármi esély arra, hogy ha rendesen írunk a moderátoroknak, csinálnak valamit ezzel a kérdéssel?

2021. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/155 Wadmalac ***** válasza:
54%

A kiemelések közti időszakok hosszabbodnak.

Reménykedjünk, hogy ez exponenciális és a következő kiemelés majd unokáinkat idegesíti.

2021. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/155 anonim ***** válasza:
62%

kérdező nézd:

[link]


de ha nem válik be (ami nálad esélyes), akkor ezt:

[link]

2021. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/155 A kérdező kommentje:
123 Az a sorozatbarát oldal engem is érdekelne, de sajnos az zárt. Nem lehet regisztrálni :(
2021. máj. 2. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!