Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
 141/155 A kérdező kommentje:

137 "Igen, kb minden nap iszok forró teát mostanság."


És most miért áltál le? Hiszen most kell igazán forrót inni 😂

2021. jún. 26. 11:17
 142/155 Mojjo ***** válasza:
85%

@141: Miért, leálltam?


Egyébként baromi egyszerű a dolog: azt kell inni, ami jól esik az embernek. Nem nagy titok. Komolyan nem értem, mi kell ahhoz, hogy ilyesmin valaki 7 évig vergődjön - valami mentális probléma, vagy csak végletekig unalmas élet. Furcsa.

2021. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/155 anonim ***** válasza:
82%
Az emberi szervezetnek energiára van szüksége, a cél a maximális energiaszint biztosítása, minél forróbb egy folyadék annál több pluszenergia van benne. A forró tea jó, ha sok cukor is van benne még jobb, a forró coca cola, sprite, fanta pedig a legjobb, maximálisan energizálják a szervezetet. Forró zsíros húsleves is jó, igazából a tiszta forró olaj lenne a legjobb de az szétégeti a nyelőcsövet.
2021. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/155 Mojjo ***** válasza:
79%

"minél forróbb egy folyadék annál több pluszenergia van benne"


Már miért?


Egyébként én szigorúan cukor nélkül iszom a forró teákat.

2021. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/155 anonim ***** válasza:
74%

Mojjo: A hőenergia a fizikában a hőmérséklettel jellemzett energiamennyiség. A forró italnak több hőenergiája van, mint a langyosnak.

Ugyan most nyár van, de gondolj arra, hogy milyen jól esik egy forró tea, amikor télen bejössz a hidegről.

2021. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/155 Mojjo ***** válasza:
82%
@145: Oké, értem. Hagyományosan egy étel/ital energiatartalmán nem a hőenergiáját értjük. Ezt a hőenergiát a szervezet hagyományos módon (ATP termelésre) fel sem tudja használni. De persze melegít, szóval oké, végülis növeli a saját hőenergiánkat.
2021. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/155 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy most ebben a kánikulában ismét aktuális. Sokat itttál forró teát a nyáron?
2022. aug. 27. 13:55
 148/155 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom,de nem ittam forró teát.Forró kávét viszont néhányszor igen.
2022. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/155 anonim ***** válasza:
86%
Ittam, jó volt, működik.
2022. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/155 A kérdező kommentje:
Póbáltátok már a tudományos analógia alapján, hogy a téli hidegben jegesteával melegítsd fel magad?
2023. jan. 21. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!