Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elhiszi azt valaki, hogy...

Elhiszi azt valaki, hogy hőségbe forró teát kell inni?

Figyelt kérdés

Teljesen evidens hogy ha valaki fázik, nem hűteni hanem melegedni kell, az hogy ha az embernek melege van, nem tovább kell emelni a hőguta mértékét, hanem hűteni szükséges, ennek ellenére keringenek ilyen urbanlegendek, mint ez. Szerintem az embereket el akarják venni a bizalmát a tudományokba. ?


Ha fáradt vagy, nem még többet kell futkosni, hanem pihenni kell, stb. Én próbáltam hőségbe forró teát inni, de nem volt jó ötlet -.-


2014. nov. 11. 20:28
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/155 anonim ***** válasza:
13%
A Forró Tea hívők holnap 13 órakor álljanak ki a napra és hajrá! 3 dl min. 65 fokos teát kortyolgassanak!
2017. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/155 anonim ***** válasza:
100%

igazad van kérdező, melegben hideget kell inni, engem sikerült megtörnöd a 20 kiemeléssel és agyatlan válaszaiddal


és ezennel el kell búcsúzzak, törlöm a választ a listámról

majd 10 év múlva ismét válaszolok, ha kiemeled a kérdést

2017. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/155 Wadmalac ***** válasza:
49%

Ma reggel felkelés után, 5:00-kor megittam egy bögre forró Earl Gray-t, tejjel, cukorral.

Az arabok sem napközben, a tűző napon isznak forró teát, hanem kora reggel.

Jelentem, az arabokhoz hasonlóan túléltem és kösz, jól vagyok.

2017. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/155 anonim ***** válasza:
83%

"A hideg viz hatasara a szervezet a vetrdenyeket osszeszukiti es ezzel azt eri el, hogy onmagat felmelegiti"

Nem, azt a belső hőmérséklet adott szint alá csökkenésekor teszi a szervezet. Nagyon sok és nagyon hideg vizet kellene inni, hogy ez a reakció bekapcsoljon. :))

2017. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/155 anonim ***** válasza:
12%
#74-es, nem, sajnos nincs igazad.
2017. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/155 anonim ***** válasza:
Hagyjuk az elméletet és ideje lenne kipróbálni gyakorlatban. Egy próbát megér :)
2017. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/155 A kérdező kommentje:

Te mit gondolsz erről az elképzelésről ?


Próbáltál jégkrém helyett forró teát iszogatni napokig, ahol kijön a hatásaű?

2017. aug. 16. 15:14
 78/155 anonim ***** válasza:
100%

"# 61/66 Pont erről beszéltem, hogy tudományosan megbízhatatlan oldalaknak hisztek, de úgy látszik nem esett le neked. :Xd."


Megtenned akkor, kerdezo, hogy te is alatamasztod tudomanyosan megbizhato - legalabbis altalad annak velt - forrassal az allitasaidat? Ha mar nalad is elvaras ez.


Egyebkent a gyakorlatrol annyit, hogx innaron masodik eve nyitom meg a melegvizcsapot nyaron, ha szomjas vagyok, es ugy vettem eszre elviselhetobb igy a meleg.

2017. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/155 anonim ***** válasza:

én kipóbáltam nekem bejött..

Talán tegyél egy próbát kérdező mielőtt fikáznál valamit..

2017. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/155 anonim ***** válasza:
60%
Forró tea ivásakor nő a belső hőmérséklet, és a szervezet azért hűl jobban, mert a tested jobban kezd el izzadni! Ergo ha nem akarsz izzadni, akkor igyál hideg vizet!
2017. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!